Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aurex i inne leki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 4:16 pm    Temat postu: Aurex i inne leki Odpowiedz z cytatem

Witam Was serdecznie,
mam do Was pytanko, czy wie ktoś z Was , czy można łączyć imuran i aurex - lek na depresje? bo wiem, że z encortonem to można na pewno, ale ciekawa jestem Waszych doświadczeń... no i drugie pytanie - mi aurex mocno zwalnia akcje serca, czy ktoś z Was wraz z aurexem przyjmuje jakieś leki na obniżenie ciśnienia i ewentualnie na chorobe niedokrwienną serca? Proszę o podzielenie się doświadczeniami..
Pozdrawiam serdecznie Very Happy
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aurex i Imuran nie wchodzą ze sobą w interakcje=można łączyć w jednej terapii.
A stosujesz jakieś leki na nadciśnienie? Bo jeśli aurex spowalnia u Ciebie akcje serca to powinnaś unikać tzw. antagonistów receptorów beta-adrenergicznych gdyż one spowalniają akcje serca (stąd ich zastosowanie w leczeniu nadciśnienia czy niewydolności serca).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kina napisał:
Aurex i Imuran nie wchodzą ze sobą w interakcje=można łączyć w jednej terapii.
A stosujesz jakieś leki na nadciśnienie? Bo jeśli aurex spowalnia u Ciebie akcje serca to powinnaś unikać tzw. antagonistów receptorów beta-adrenergicznych gdyż one spowalniają akcje serca (stąd ich zastosowanie w leczeniu nadciśnienia czy niewydolności serca).


Na razie nie musze brac nic na nadcisnienie, choc przed rozpoczęciem aurexu mialam ciągle tachycardie...ale tak jak pisalam aurex mi uspokaja serducho... Kinga, a brałas taki zestaw aurex, encorton i imuran? naczytalam sie, ze na SRri trzeba uwazac, bo poprzez inne leki moga sie kumulowac w organizmie i zagraza to zespolem serotoninowym - stąd moje pytanie o Wasze doswiadczenia....
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zespół serotoninowy zagraża wtedy jak inne leki, które bierzesz wpływają na gospodarkę serotoniny (ani encorton ani imuran nie wpływaja na to)-z takich popularnych leków, które mogą wchodzić w interakcje z inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny są leki na migrenę tzw.tryptany (a i tutaj nie jest tak źle bo jak brałam tryptan rano to antydepresant brany wieczorem nic nie zakłócał), trochę też trzeba uważać na tramal przy antydepresantach.

Ja akurat nie brałam takiego zestawu i doświadczeń własnych nie mam-brałam inny antydepresant i było ok. A odpowiadam Ci z naukowego punktu widzenia na temat łączenia tych leków o które pytasz.
Fajnie,że przy okazji aurex uspokoił Ci serducho-zawsze o jeden objaw mniej!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się cieszę, że serce mi zwolniło, bo to wykańczające mieć ciągle wysoki puls, a jak brałam Beta ZTK, czy inne to na początku było w porządku, a potem się okazywało, że spadało mi za mocno ciśnienie - nie wiem może, to tak jest na początku a potem się normuje ale nie było to zbyt komfortowe dla mnie...
Monika B - gdzieś kiedyś wyczytałam, że bierzesz jakiś SRRI i min imuran i encorton, czy dobrze kojarze?
A może ktoś bierze aurex... Czekam na Wasze doświadczenia..
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
dobrze kojarzysz, brałam kiedyś Fluoksetynę, potem była długa przerwa ,
pozniej było cos innego ale teraz juz nie biorę nic
nie kolidowało to z innymi lekami, czułam się na tym dobrze , a dawki sterydów i imuranu były duże
aurexu nie znam wcale
wiec tutaj nie pomogę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To gratuluje, że odstawiłaś. Ja się zastanawiam jak ludzie tutaj wytrzymują na sterydach bez jakiś wspomagaczy, bo u mnie sterydy powodują straszne lęki i rozdrażnienie do tego stopnia, że sama sobie nie moge sama ze sobą poradzić, dlatego stwierdziłam, że nie będe się męczyć...
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
witaj
dobrze kojarzysz, brałam kiedyś Fluoksetynę, potem była długa przerwa ,
pozniej było cos innego ale teraz juz nie biorę nic
nie kolidowało to z innymi lekami, czułam się na tym dobrze , a dawki sterydów i imuranu były duże
aurexu nie znam wcale
wiec tutaj nie pomogę

Monika, a jak odstawiłaś, to lęki już nie powróciły?
czy nadal bierzesz imuran? Czy orientujesz się jak długo można bez przerwy stosować imuran...? Widze, że są osoby, które go cały czas biorą, ale też czytałam gdzieś, że można go brać nie dłużej niż do 5 lat..
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie w szpitalu odstawili a potem bywało roznie
nie mam tez tak duzej dawki sterydów wiec jest w miarę
czasem jestem wkurzona czasem sobie poryczę gdzies w kącie powściekam się na samą siebie
ale jest rożnica jesli się bierze teraz 15 mg encortonu a wczesniej 60 to i rozdraznienie jest mniejsze Wink
jak zaczynają się nasilać lęki i nie mam siły wstać bo wszystko staje się szare i smutne to po prostu leki zostają włączone na jakiś czas , ostatnio to była Mirtazapina
wydaje mi się za na Calcorcie jednak nerwy były bardziej na wodzy ,nie było takich stanów lękowych , nie było takiego rozdraznienia a raczej były one duzo słabsze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja ostatnio bez antydepresantu wytrzymałam kilka tygodni. Z tym,że mnie nie łapią lęki tylko totalna niemoc i obojętność-nic mi się nie chce, nie chce mi się nawet z ludźmi rozmawiać. Na szczęście wszystko już wróciło do normy. Zastanawiam się tylko jak długo tak mogę ciągnąć i czy jeszcze kiedyś pociągnę bez antydepresantu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też to wszystko występuje, co u Ciebie Kina... Jednak najważniejsze jest nasze samopoczucie i spokój wewnętrzny, dlatego męczyć się nie będe... bardzo długo byłam bez przeciwdepresantów i nie wspominam tego czasu za dobrze - byłam rozdrażniona, przestraszona i nic mi się nie chciało. Znam ludzi, którzy nie mają tocznia i mają endogenną depresje i biorą na stałe... o tyle jest z tym dobrze, że jak już poziom serotoniny się unormuje, to można brać tylko doraźnie np pół tabletki na dwa dni i powinno być dobrze, przynajmniej u mnie tak jest.
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś z Was bierze przeciwdepresanty i imuran, to proszę o opinie jak się czujecie...
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiktoria ja biorę Imuran juz 15 lat
okres antydepresantow i imuranu razem to chyba jakies 8 lat - długo


u mnie jak lęki i niechęc do wszystkiego się pogłebia wtedy dostaję antydepresant i biorę jakis czas
czasem dłużej czasem krocej .
wiem ze sporo osob na forum bierze antydepresanty okresowo ,częsc praktycznie stale do tego Imuran
jak juz pisałam ja powiązałam to z dawką sterydów, nie wiem czy słusznie , ale tak mi się wydaje ze im wyższa dawka tym moja psychika szybciej siada
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie sie zastanawiałam, co ze mna jest nie tak...Teraz powiązałam moje samopoczucie z powrotem do sterydów - niby dawka nie za duza, a takie mam wahania nastrojów,ze nie moge sobie ze sobą poradzić -wszystkiego się boję, unikam ludzi, klnę, beczę, ogólnie "kaplica", pod wieczór jest lepiej...Ogólnie to jestem , a raczej byłam optymistką, spokojnym człowiekiem, nie cholerykiem, więc jest mi ciężko.Poza tym - wróciły upały i poce sie jak mops po tym encortonie, brrr...
Zaczęłam od dzisiaj brać Sulpiryd - ale w czwartek idę do psychiatry, bo sama ze sobą...zwariuję Wink Crying or Very sad Na dodatek staram się moj stan ukrywać przed bliskimi, co też jest źródłem dodatkowego stresu...
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group