Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodatnie ANA2 potrzebuję porady.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałeś wśród Prometeuszy dużo osób z HCV, którzy mają dodanie ANA?
Czy są ludzie z dodanim ANA i bez AIH?

Jeśli jesteś anglojęzyczny to możesz pobuszować po następującym forum dla AIH:
http://www.autoimmunehepatitis.co.uk/

Chyba najlepsze forum odnośnie AIH. Szybko przeszukując to forum pod kątem Hepatitis C (HCV) niewiele jednak udało mi się znaleźć.
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtekz
Junior
Junior


Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie narazie nie znalazłem żadnej, co świadczy o tym że to rzadko spotykane połączenie, nawet strony anglojęzyczne mało o tym piszą (chodź coś się doszukałem) ogólnie te dwie choroby to zabójcze połączenie Sad
Zarejestrowałem się do prof. Simona ciężki jest to gość ale wiedze ma ogromną poradze się niego co robić.
dzięki za linka, popatrze tam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtek, Trzymam kciuki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w teamie...
mamy tutaj bardzo wiele osób z "zabójczymi połączeniami" chorób...
Niektóre osoby były diagnozowane jeszcze w latach 80 kiedy to ludziom z chorobami autoimmunologicznymi dawno niewiele lat do przeżycia.
Minęły lata, medycyna się rozwinęła, pojawiły się ciekawe metody leczenia i póki co te osoby nigdzie się nie wybierają i dają radę... problemy są, ale takie jest życie - głowa do góry.

Nasze forum istnieje chyba z około 8 lat (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) i jeszcze rok temu mogliśmy się pochawlić, że choroba nie zabrała nam żadnego z aktywnych forumowiczów.
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtekz
Junior
Junior


Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super wiadomość dająca nadzieję,
no to HCV chyba zbiera większe żniwo, ale głównie wsród ludzi którzy zbyt późno się o tej chorobie dowiedzieli i mają już powikłania wątrobowe, wcześnie wykryta daje duże szanse na wyleczenie. Ogólnie jest spory postęp w leczniu HCV co cieszy. Mam nadzieję że na waszą chorobę też znajdą jakieś rozwiązanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam panią z HCV ma ponad 70 lat a choruje od blisko 25
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtekz
Junior
Junior


Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no są ludzie którzy mają mocne organizmy i dobrze się prowadzą, odżywiają i nie piją alkoholu i maja HCV nawet i 30 lat. Także zaleznie od organizmu i zjadliwości wirusa można długo z tym żyć.
Ale mając 70 lat to już bym się zastanawiał czy leczyć bo leczenie dosyć długie i ciężkie jest.

Wiecie pojawiła się dla mnie iskierka nadziei,doszuakełm się publikacji medycznej w której piszą że autoprzeciwciała mogą się pokazywać u osób HCV-dodatnich. także mam malutką nadzieję że to może być od wirusa, ehh daj Boże żeby tak było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Wojtku.

Poprzednicy napisali dobrze: nawet jeśli okaże się, że Twoje dolegliwości wątrobowe wynikają z autoimmunologii, to nie ma co się załamywać.

Choroba to nie wyrok, co najwyżej zmiana trybu życia (choć też nie zawsze).

Do góry łeb.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wojtekz
Junior
Junior


Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś chorujący na AZW lub znający się na rzeczy może popatrzeć na moje wyniki:
C-4 składowa dopełniacza C-4 0,2 g/l [0,1 0,4]
RF, ilościowo RF < 10 IU/ml [ do 14,0]
anty-CCP < 0,5 U/ml [0,0 5,0]

Immunoglobuliny IgG 12,47 g/l [7,00 16,00]
IgM 1,21 g/l [0,40 2,30]
IgA 2,18 g/l [0,70 4,00]
gamma globuliny 17,20 [11,10 18,80]

robię te badania w kierunku tej choroby autoimmunologicznej, nie ma we Wrocławiu immunologa nawet prywatnie i nie wiem z kim mam to skonsultować.

dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtek...

kompletnie sie nie znam.. ale w nawiasach masz normy i zaden wynik poza te normy sie nie wychyla, wiec jest raczej dobrze! Very Happy

a z naszymi chorobami to do reumatologa..np..

pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtku
Rozmawiałam z moją ciocią która choruje już 15 lat na HCV i też ma dodatnie ANA jej lekarz mówi ,że zdarza się to bardzo często. Tak samo jak przy chorobie Hasimoto ( nie wiem czy dobrze napisałam) chodzi o tarczycę też ma się bardzo często dodatnie Ana ja chorowałam na Borelioze i też miałam dodatnie ANA i lekarze nic sobie z tego nie robili.

Pozdrawiam i nie szukaj na siłe innej choroby tylko skup się na leczeniu HCV
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtekz
Junior
Junior


Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuję że pytałaś z myślą o mnie btw. czemu ciocia się nie leczy skoro wie tyle czasu o chorobie?. Rzeczywiście pierwsze wyniki nie wyglądają źle, a na leczenie HCV wciąż czekam bo niestety są kolejki, około rok trzeba czekać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ona się leczy teraz jest w bardzo dobrym stanie żyje jak zdrowy człowiek pracuje wszystko jest ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtekz
Junior
Junior


Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co powtórzyłem sobie po jakimś czasie panel ANA2 w tym samym laboratorium, i co się okazuje poprzedni wykryto miano 1:160 a teraz nic nie wykryto. Oczywiście się bardzo cieszę, ale mam pytanie czy te autoprzeciwciała tak skaczą że raz są większe raz ich w ogóle nie ma?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtekz napisał:
wiecie co powtórzyłem sobie po jakimś czasie panel ANA2 w tym samym laboratorium, i co się okazuje poprzedni wykryto miano 1:160 a teraz nic nie wykryto. Oczywiście się bardzo cieszę, ale mam pytanie czy te autoprzeciwciała tak skaczą że raz są większe raz ich w ogóle nie ma?

tu masz odpowiedz
Cytat:
* Miano wskazuje jak wiele razy technik laboratorium musiał rozcieńczyć próbkę, by otrzymać roztwór wolny od przeciwciał przeciwjądrowych, na przykład, miano 1:640 pokazuje większą koncentrację przeciwciał niż miano 1:320 albo 1:160.
* Widoczna znaczna różnica między mianami może wprowadzać w błąd, ponieważ każde rozcieńczenie podwaja ilość badanego roztworu, więc oczywiste jest, że miana rosną gwałtownie (między 1:160 a 1:320 jest tylko jedno rozcieńczenie a wyższy wynik nie musi bezpośrednio świadczyć o większej aktywności choroby).
* Miano ANA waha się w trakcie przebiegu choroby i może bądź nie obrazować aktywność chorobową. Dlatego nie zawsze jest możliwe stwierdzenie jak aktywny i ciężki przebieg tocznia ma dana osoba.
* Miano 1:80 albo niższy zwykle jest uważane za wynik negatywny.
* różne laboratoria mogą interpretować inne poziomy przeciwciał jako pozytywne, więc nie należy porównywać wyników z różnych pracowni.


często jest tak ze ANA jest dodatnie , a za jakis czas nie i nie swiadczy to że przestajemy chorować
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group