Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodatnie ANA2 potrzebuję porady.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtekz
Junior
Junior


Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli w moim przypadku probka byla rozcieńczana schodząc odgórnie aż do namniejszej czyli 1:80 i jak już wtedy nic nie wykryto, to uznano że nic nie ma tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odwrotnie jesli sa przeciwciała to rozcieńcza się probkę tak długo az one znikną, np jesli ANA dodatnie wychodzą to robi się kolejne rozcienczenie 1:160 jesli są nadal to kolejne , 1:320, pozniej 1:640 itd tak długo az one się juz nie pojawiają

jesli nie ma ich w podstawowym badaniu ( zależnie od laboratorium 1:80 lub 1:100) to nie ma sensu tego rozcienczać bo one się nie pojawią
bywa tak jak u Ciebie ze kolejne badanie za jakiś czas wychodzi negatywne ,
może to swiadczyc o mniejszej aktywności choroby lub po prostu wyniki są zafałszowane przez leki
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtekz
Junior
Junior


Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuję Ci bardzo teraz już wiem Smile
leków nie spożywam mam więc dużą nadzieję że moje autoprzeciwciała nie są takie groźne i wynikają raczej z HCV a nie z autoagresji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carola
Junior
Junior


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 28
Skąd: Opole

PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtekz moja ciocia miała zarówno toczeń, jak i wzw C. Żyła 70 lat, ale pamiętaj że kiedy moja ciocia zachorowała na wzwc ( jakieś 45 lat temu ) leki były gorsze, więc długość życia nie jest taka krótka, nie warto czytać "doniesień" o przeżywalności, bo każdy organizm jest inny, a czym szybciej wykryto u Ciebie obie choroby tym lepiej. Moją ciocię zdiagnozowano dopiero po ostrym zapalaniu, około 5 lat przed śmiercią. Ale ona "chodziła" z toczniem od kiedy pamiętam, bo jego objawy miała już wcześniej niestety nikt wcześniej nie pokwapił się żeby zapisać jej badanie ANA, więc nie martw się ty masz znacznie lepszą sytuacje skoro świecenie nie jest wysokie i szybko Cię zdiagnozowali Smile
Zdrówka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group