Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proszę Was o pomoc i zarazem przepraszam za obszerny post.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można,bo i na NFZ się trafia czasami kogoś sensownego też, ale kto z nas nigdy nie był na wizycie prywatnej? I po co na niej był? Każdy umie sobie sam na to pytanie odpowiedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie ALVA,

Wszędzie znajdą się świetni lekarze nawet na NFZ i znam takiego osobiście z przychodni do której przynależę. Właśnie...ale tylko jednego, za to geniusz - taki dr House, nie poddaje się jak coś nie daje mu spokoju:)

No i wszyscy lekarze ze szpitala Ligoty są b.dobrzy.

O reszcie się nie wypowiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva_alva napisał:
Nie można,bo i na NFZ się trafia czasami kogoś sensownego też, ale kto z nas nigdy nie był na wizycie prywatnej? I po co na niej był? Każdy umie sobie sam na to pytanie odpowiedzieć.

Jeśli chodzi o leczenie choroby podstawowej i towarzyszących, to nigdy nie byłam prywatnie u lekarza.. bo po co? Ci sami przyjmują na NFZ. (Stomatologa w to nie wliczam, bo nfz nie refunduje jasnych wypełnień). Ale to nie o tym wątek jest.

Gabinet prywatny nigdy nie gwarantuje dobrej jakości usług i genialnych lekarzy.
To ciągle ta sama pula lekarzy.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektórych chorób się nie leczy prywatnie- to zdanie moich lekarzy, można dodać, że niektórych nie leczy się wcale Fuck you
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:

Gabinet prywatny nigdy nie gwarantuje dobrej jakości usług i genialnych lekarzy.
To ciągle ta sama pula lekarzy.


Niby ta sama pula, ale jak prywatnie nie pójdziesz, to często trafiasz np. na oddziale do przypadkowego lekarza, który nawet jak by chciał pomóc, to czasem nie umie, bo nie jest po postu dobrym specjalistą. Jak się już ma diagnozę, to dużo prościej jest chodzić na NFZ na kontrole i w razie rzutu trafiasz już do "swojego" szpitala.
Ci co diagnozy jeszcze nie mają, a nie są w tak tragicznym stanie, aby ich przyjąć na oddział z marszu, nie dostaną jej bez dobrego specjalisty, do którego na NFZ czeka się kosmicznie długo.( w poradni w moim mieście terminy na maj 2015- do lekarza, który mi oznajmił, że nie ma doświadczenia w leczeniu tocznia) Lekarz musi być dobry w swoim fachu, aby ogarnąć temat i postawić diagnozę w naszych chorobach. Do takiego na NFZ czeka się długo, a toczeń w tym czasie np. nerki wyniszcza. I co ma człowiek zrobić? Czekać na termin NFZ aż go choroba wykończy albo może iść do tego czasu na zwolnienie żeby go z pracy zwolnili? Bądźmy realistami w naszym kochanym kraju.

W mniejszych miejscowościach w ogóle jest się bez szans na jakąkolwiek diagnozę w chorobach tkanki łącznej na NFZ.


Ostatnio zmieniony przez alva_alva dnia Wto Wrz 30, 2014 7:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva alva poniekąd masz rację, tkwie w tej odchłani od 3 lat Laughing Laughing , na razie z przepychanką, do kogo się udać - reuma czy ortopeda Laughing , a walczę od 2008 roku w zasadzie Laughing , ale pochodzę z małego miasta
Jeszcze teraz jak się parę przychodni prywatnych otworzyło to cos by się znalazło, ale jak zaczynałam to masakra Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie są realia chorych w naszym kraju, zwłaszcza chorych jeszcze niezdiagnozowanych, którzy się męczą i oddadzą wszystko, żeby się lepiej poczuć. Nikt kto naprawdę cierpi nie będzie czekał kilka miesięcy na wizytę u speca na NFZ,która coś wniesie albo i nie, bo gwarancji też nie ma, gdyż człowiek nie wyrabia z bólem i mękami, a do pracy chodzić trzeba, zarobić pieniądze na życie trzeba, dzieciom coś dać jeść trzeba, za coś je ubrać trzeba itp. Z nieleczonym toczniem trochę ciężko żyć i czekać na wizyty po kilka miesięcy, a na diagnozę w tym tempie z kilka lat jak nie dłużej. Zwłaszcza, że każdy z nas wie, że ta choroba może wyniszczyć w tym czasie organizm i szkód się już nie cofnie. Czas przecież w naszych chorobach też ma znaczenie i szybka diagnoza jest szansą na lepsze życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyt.:
"Nikt kto naprawdę cierpi nie będzie czekał kilka miesięcy na wizytę u speca na NFZ,która coś wniesie albo i nie, bo gwarancji też nie ma..."

Zgadzam się, i dlatego jestem zwolenniczką poddania się na początku diagnostyce w dobrym szpitalu specjalistycznym. To jest do zrobienia, wystarczy wyegzekwować od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie na oddział specjalistyczny (da, jeśli się przedstawi przekonujące argumenty), wybrać dobry szpital, zapisać się i poczekać, tu akurat warto. Potem - już z jakąś diagnozą - zapisać się do poradni przyszpitalnej i tam kontynuować leczenie ambulatoryjnie. Ja preferuję leczenie wyłącznie na NFZ, jestem z niego zadowolona, choć staram się uderzać zawsze do najlepszych.
Można ewentualnie tylko pierwszy raz udać się prywatnie do dobrego lekarza pracującego w dobrym szpitalu, dalej samo pójdzie.
Ja także na początku błądziłam po prywatnych gabinetach zostawiając bez skutku sporo kasy, aż do pierwszego pobytu w szpitalu.

zgadzam sie z każdym słowem autorki postu / Monika B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się zgadzam w 99%. Tak jak Aisha w końcu stwierdziłam, że mam dosyć wydawania kasy. Zaliczyłam 12 razy szpital w ciągu 2 ostatnich lat. Każdy pobyt na skierowanie od lekarza rodzinnego. Dokładnie tak jak pisze Aisha, ale jest jedno ale, o którym Aisha też wspomniała. Trafiłam na reumatologię do szpitala w Warszawie na to skierowanie od rodzinnego, czyli nie szpital na peryferiach. Jednak... bez prywatnej wizyty, dostałam lekarza z przypadku, który mnie wypisał z nieleczonym toczniem do domu. Lekarz internista, który sobie dorabiał do niepełnego etatu w przychodni i nie wiedział nawet jaki obraz w wycinku skóry daje toczeń. Gdybym wcześniej poszła do jakiegoś lepszego lekarza z tego oddziału prywatnie, to pewnie miałabym rozpoznanie i leczenie już dużo wcześniej, a mój OUN by tak nie ucierpiał. Żeby nie być jednostronnym, na koniec trafiłam też na lekarzy NFZ w innym szpitalu i oddział jak w Leśnej Górze, ale to raczej wyjątek na tę ilość szpitali które zaliczyłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich po bardzo długiej przerwie Smile

Nie było mnie tutaj przez długi okres czasu, fakt. Starałam się nie myśleć czy jestem chora czy też nie jestem dlatego wyłączyłam się i nie robiłam badań przez 3 lata.

Oczywiście samopoczucie przez ten okres był niezmienny - bóle stawowe czy suche placki na twarzy towarzyszyły mi/towarzyszą cały czas. Jedynie co doszło nowego to drętwienie rąk.

Problem powrócił do mnie jak bumerang.
Planuję zajść w ciążę. Na razie przygotowuję się od sierpnia.

Pokusiło mnie wykonać badanie ANA2, ponieważ w wakacje w największe upały bardzo źle się czułam, raz straciłam przytomność.

Dziś odebrałam wynik. Nie jest on wysoki, dla większości na pewno będzie on wręcz ujemny.

ANA miano: 1:160
Typ świecenia: ziarnisty i jąderkowy.

Metodą immunodyfuzji nie wykryto p/c przecim antygenom z grupy ENA (Ro,La,Jo-1,Scl-70,nRNP i Sm).

Do reumatologa idę prywatnie. Termin mam dopiero za miesiąc, niestety na NFZ nie ma już terminów na ten rok.

Takie miano oraz typ świecenia mam od roku 2013. Czyli po 3 latach nic się nie zmieniło.

Mam teraz kilka pytań, pomożecie?

1. Czy całkowicie zdrowa osoba może mieć miano do 1:160? Ogólnie zdrowa osoba może mieć dodatnie ANA to wiem, ale czy nie jest ono np niższe? np. do 1:100? poniżej?

2. Czy zdrowa osoba taka, która ma dodatnie ANA to również automatycznie ma zawsze typ świecenia? Czy np tylko miano i brak typu świecenia? Przepraszam, tego nie wiem. Kto pyta nie błądzi Smile

3. Tak się składa, że jutro mam wizytę u ginekologa. Chcę oczywiście ten wynik zabrać ze sobą.
Czy ja mogłabym np wymagać na wszelki wypadek leczenia gdybym zaszła w ciążę? Skoro od 3-4lat ANA jest niezmienne?
Bardziej chodzi mi o to... że boję się poronienia... nie chciałabym przez to przechodzić. Po prostu. Tyle i aż tyle.

Jeżeli ginekolog mówiąc brzydko by mnie olał w tym temacie to szukać takiego, który podszedł by do sprawy poważnie?

Bardzo proszę Was o pomoc.
Z góry dziękuję! Smile
Sandra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
. Czy całkowicie zdrowa osoba może mieć miano do 1:160? Ogólnie zdrowa osoba może mieć dodatnie ANA to wiem, ale czy nie jest ono np niższe? np. do 1:100? poniżej?


ANA dodatnie może mieć zdrowa osoba w różnym mianie . ANA poniżej 1:100 jest mianem negatywnym , czyli tu nie ma czego rozważać .
ANA 1:160 jest najniższym wynikiem dodatnim , tak więc nie ma powodu do szukania i wgłębiania się nad tym co jest .

Cytat:
Tak się składa, że jutro mam wizytę u ginekologa. Chcę oczywiście ten wynik zabrać ze sobą.
Czy ja mogłabym np wymagać na wszelki wypadek leczenia gdybym zaszła w ciążę? Skoro od 3-4lat ANA jest niezmienne?
Bardziej chodzi mi o to... że boję się poronienia... nie chciałabym przez to przechodzić. Po prostu. Tyle i aż tyle.


po pierwsze poronienia nie są przypisane tylko dla ludzi chorych. Zdarzają się kobietom dosyć często i nie muszą one być na coś chore .
Jakiego leczenia chciałabyś gdbyś była w ciąży ?
Chore na toczeń kobiety zachodzą w ciązę i rodzą zdrowe dzieci . Często nawet nie są w remisji .Ty się nie leczysz , od lat masz takie same wyniki ? co chcesz leczyć ?
Oczywiście gdby coś się działo złego na pewno lekarz będzie reagował , bo to jego obowiązek. Leczyc coś co złego się dzieje .

Myślę że dopióki będziesz zgłębiać tajnki chorób i bać się własnego cienia , bo może coś się nie udać nie ma sensu myśleć o dziecku . Pozytywne myślenie ma dużą moc , a gdybanie co by było gdyby .... nie jest ani dobre dla Ciebie a tym bardziej nie sprzyja zajściu w ciążę i urodzeniu dziecka .Takim myśleniem prędzej spowodujesz ze możesz poronić niż zagraża Ci to na skutek ewentualnej choroby.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Moniko od razu odpisujesz w taki sposób? Odnoszę wrażenie, że odpisałaś z nutą sarkazmu. Jasne masz prawo napisać własne zdanie, ok, wolny kraj, ale sprawia Ci to przyjemność? Wyładowałaś emocje? Już lepiej? To forum. Trochę empatii, bo chyba jej szukałam, ale jednak się przeliczyłam. Między baniem się własnego cienia, a zwykłej ludzkiej obawy jest delikatna różnica. Nieważne. Nie było tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sarkazm ? raczej to przykład z własnego podwórka - osoba zdrowa , która straciła 4 x ciążę , w tym 2 x ciaża obumarła w 12 i 14 tygodniu .

Tak więc życie wokół daje nam przykłady że nie warto się martwić na zapas. Zdrowy niekoniecznie będzie zył długo a chory umrze.

Albo chcesz mieć dziecko i robisz w tym kierunku wszystko , łącznie z tym żeby nie myślec o być może jakieś chorobie .
Chcesz mieć dziecko ? nastawiasz się na to , więc zrób wszystko żeby się udało .
Bez czarnowidztwa i myślenia o najgorszych scenariuszach.
Psychiczne pozytywne myślenie na pewno w tym pomaga , czarnowidztwo szkodzi .
chesz mieć dziecko ? kiedy jak nie teraz ? nie bierzesz leków , jesteś zdrowa ( czy tak będzie za 3, czy 5 lat tego nie wiesz ) .Powinnaś się skupić na tym co wazne - o resztę będziesz się martwić potem .
Tyle . Takie gdybanie co może się stać może spowodować ze nigdy dziecka mieć nie będziesz ( ze strachu ) a być może nigdy nie zachorujesz .Decyzja zależy od Ciebie .
Zycie jest za krótkie żeby się ciągle bać , tym bardziej że naprawdę nie ma czego . Jesteśmy tego przykładem wszyscy na tym forum .Chorujemy i żyjemy i bierzemy z życia wszystko w miarę naszych możliwości .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Po części masz rację. Co będzie to będzie.

Pozdrawiam

P.s. mam nadzieję, że masz chociaż jedno dziecko po tylu przejściach (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie dobrze i nie możesz martwić się na zapas Exclamation
pozytywne myślenie naprawdę bardzo pomaga .
naprwdę warto odpuścić i pozbyć się strachów z głowy , łatwiej się wtedy żyje .

Będę trzymać kciuki .

mam 2 dzieci Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group