Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj nicole Very Happy
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicole napisał:
co może być jeszcze toczniopodobnego? bo mi to nie wygląda na tocznia Sad no oprócz tego że moje problemy dotyczą wielu różnych narządów ale motylka nie mam.......

Nie jestem specjalistą, ale z tego co się naczytałam, sam toczeń może dawać różne objawy, mogą być zajęte różne narządy i chyba nie musi być motyla, ale to może niech się bardziej obeznani wypowiadają...
U mnie bóle stawów, mięśni, bardzo duże osłabienie, drętwienie rąk, puchnięcie stawów (szczególnie widoczne na dłoniach) były objawami mieszanej choroby tkanki łącznej.
Leżałam na sali z dziewczyną, która od kilku miesięcy miała silne bóle stawów, skarżyła się osłabienie i ciągłe zmęczenie, miała wysypki na całym ciele - bała się wychodzić na słońce. Było podejrzenie, że to toczeń, badali ją i badali, z badań nic nie wynikało, w końcu okazało się,że to...celiaklia.
W czasie rozmowy z lekarzem przypomniała sobie, że jak był malutka, to miała celiaklię i była na diecie bezglutenowej. Więc zaczęli jej robić badania pod tym kątem. Teraz jest na diecie bezglutenowej, piecze sobie chlebki i całkiem dobrze się czuje.
Dlatego trzeba znaleźć lekarza, który zbada cię jak pod lupą i sprawdzi każdą ewentualność. Ja się strasznie cieszę, że trafiłam na moją reumatolog, ale wcześniej odbyłam pielgrzymkę po innych specjalistach z ortopedą i naczyniowcem włącznie.
Na forum jest link ze specjalistami godnymi polecenia, warto zajrzeć.

P.S. moje wyniki badań (morfologia, białko c-reaktywne ,rf, OB, anty ccp) były i nadal są bardzo dobre. Tylko ANA2 wyszły w wysokim mianie.
Moja lekarka (zresztą inni lekarze też) doradziła mi też zrobienie badań na boreliozę. Nie jest to tanie badanie, ale ja zainwestowałam, żeby chociaż to wykluczyć. Nie sugerował Ci żaden lekarz tego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nicole
Gość





PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi, ciekawe z tą celiakią, zrobię sobie badania na to.
No a z boreliozą to dość kontrowersyjny temat myślę, mój chłopak choruje na borelioze (wcześniejsza diagnoza SM) a ja zachorowałam w momencie kiedy zaczęłam brać tabsy anty, ja brałam kiedyś te same tabletki i mi nie zaszkodziły także dziwne, przerwałam je po tygodniu a objawy nie ustąpiły i dochodziły nowe. ech no ale tak to jest, że nieszczęścia chodzą parami;)
Sama nie wiem czy to możliwe że mogłabym się od niego czymś zarazić. Oglądałam kiedyś filmik jakiegoś profesora który twierdził że ogólny pogląd że borelioza nie jest zaraźliwa jest niezgodny z fizjologią człowieka bo jej bakterie są znajdowane w mleku matki, łożysku, krwi, spermie a nawet ślinie. Ten gość od kilkudziesięciu lat prowadzi badania na temat związku chorób autoimmunologicznych a zakażeniami takimi wirusami jak chlamydia, mykoplazma, borelioza itd. ale to działka na inny temat.
Test WB na borelkę zrobiłam wiec się przekonam jak go dostanę, pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group