Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co z tym fantem zrobic?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ente Smile Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Ente...chcesz powiediec ze bedziesz miala pobierany szpik do badnia tak?po czyms takim 24 godziny zalecanego lezenia ,nie wolno bezwzględnie wstawac,w przciwnym razie grozi ci zespol po punkcyjny a tego nie zycze
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ente po pulsie czyli kroplówce salumedrolu, a pewnie że mi wszystko wolno Mr. Green Tylko, rodzina to wykorzystuje i mi potem wmawia, że przecież obiecałam Fuck you
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znow jestem . Very Happy .
No wlasnie bede miala pobierany szpik.Wiec to oznacza, ze juz dzis musze ugotowac obiadna jutro.A Ja jeszcze nie mam pomyslu na dzisiejszy posilek Crying or Very sad .No nic cos tam bede czarowac.A czy to boli? Mam Sie bac czy jeszcze zaczekac?

Pisze troche nieskladnie, wiec prosze was troche Sie domyslac. Dziekuje.
I bardzo was prosze o tlumaczenie mi jezyka lekarzy na mowe zwyklego smiertelnika.Bo nieraz stoje na dlugim kablu. Musiala mi przyjaciolka przetlumaczyc diagnoze,bo lekarz przebakiwal o tym juz od jesieni. No ale nie przyszlo mi do glowy,ze on ma mnie na mysli.(Mimo ze oprocz nas nikogo nie bylo w pokoju,hihi.
I psajaciolka mi oznajmila, ze przeciez nie chodze do tego lekarza z
.pryszczem na dupie, tylko ze zlymi wynikami.T
No kazdy ma takie przyjaciolki na jakie zasluzyl. Evil or Very Mad To zart.Wytrzymala ze mna kupe lat I mimo ze wszystko o.mnie Wie, to dalej Sie ze mna przyjazni Shocked Prawdziwa psaciolka.
Teraz kara za grzechy.Ide do kuchni.A przeciez tyle nie grzeszylam.Tylko troszke.
Okej-troche.
No niech wam bedzie-troche wiecej niz inni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy ..
Witaj, w naszej forumowej gromadce.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj serdecznie:) Od razu mi się humor poprawił, jak poczytałam twoje wpisy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki za mile przywitanie Very Happy
Cos sobie wymyslilam,ale to moze ze strachu.
Czy w ogole przy tym turkuciu to trzeba robic biopsje?
Bo moja lekarka na samym poczatku jak jej pytalam co szuka w tych moich wynikach,to mi zaproponowala bialaczke.Nie zabardzo mi to pachnialo I wymiekly mi kolana,ale jedyne co wyhandlowalam to bylo- albo cos w tym rodzaju.
A ten moj hematolog to jest onkolog.No I on mial w ofercie tego turkucia podjadka.
Juz sama nie wiem co lepsze. To znaczy co gorsze.
No bo poco mi punkcja? A moze Ja tylko swiruje ze strachu przed igla w kosciach?
Jutro dam mu popalic I przycisne do muru.A co wy na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
ale na biosję szpiku to chyba musisz iśc na oddział szpitalny ,
i co to ma byc punkcja z kręgosłupa? czy z mostka , bo jesli z kregosłupa to nikt cię do domu nie wypuści a jesli z mostka to pojdziesz do domu
wiec przypomnij sobie co masz na skierowaniu , bo być moze ty idziesz sobie poleżeć co ?

spoko, nie musisz się bac o stan umysłu , nie stracisz pamięci Wink
takie w toczniu to raczej nie grozne jest

i olej temat o umieraniu w toczniu , ne ma tak łatwo umrzeć najpierw trzeba się tutaj pomęczyć , a kazdy by chciał ot tak pstryknąc i nie ma mnie a wy robice co chcecie Wink
z tym się żyje
a tak u mnie na początku także podejrzewali białaczke , ale na szczescie ją wylkuczono po badanich

trzymaj się
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzindoberek Laughing
Tematow o smierci nie czytam.to Sie przez przypadek wcisnelo, bo nie mam paluszkow pianistki. Smile . Poza tym wiem juz od zawsze,ze nie umre na chorobsko,tylko po prostu trafi mnie szlag. U mnie wszyscy w rodzinie umiraja natychmiast. Nikt nigdy nie lezal I nie czekal.Bums I spadaja w postaci trupa na ziemie I po bolu.Wiem ze mnie to tez czeka wiec wszystko ok.
Wczoraj to mnie malo co szlag nie trafil, bo Sie scielam na parkingu z taka utletniona pinda w wielkim mercedesie.A moj samochod nie jest mercedesem ale wiekszy .Pewnie ma kompleksy I Iq nie wieksze niz pierwiastek z dwudziestu pieciu.Mialam Sie nie wkurzac ale mi Sie to przypomnialo dopiero potem.Nastepnym razem bede Sie starac szybciej
Nie mam skierowania do szpitala tylko lekarz kazal mi przyjsc we wtorek o dwunastej I bedzie wysysal szpik.dostalam ulotke I stoi jak byk biopsja szpiku kostnego.Bedzie go wyciagal z kregoslupa, ale u mnie to zaden problem, bo jestem szczupla.Tak Sie skubaniec podlizal,a Ja baba pewnie ze chetnie slucham takich komplementow.
A I potem musze troche odczekac z workiem ktory uciska .I po bolu.
Ale jeszcze zadzwonie,bo chcialam Sie zapytac czy musze rzeczywiscie szofera skombinowac na dzis.
A wy musieliscie robic biopsje?
Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona654
Junior
Junior


Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 16

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam biopsję szpiku .Pobierano mi go z mostka.Trochę dziwne uczucie, ale nic strasznego.Zabieg trwa krótko. No i biopsję nerki też miałam.Po tym musiałam leżeć nieruchomo najpierw na brzuchu potem na plecach chyba dobę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałasz biopsję w mostka i punkcję kręgosłupa także
Po tej z mostka mozna chodzić ale po punkcji z kręgosłpa musiałam leżec 24 godziny
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo kochani!
Jestem znowu , wcale nie bylo zle. Wiecej srania w portki niz to warte. Cool Poszlam potem na zakupy i psami na spacer Laughing
Nie mialam wczoraj muzy tylko czytalam co skrobiecie, byczylam sie w wyrku, a rodzinka mi uslugiwala Very Happy (ze mi trzynascie lat temu nie przyszlo do glowy taka bajke wymyslic ze jestem chora Smile )
Ale nie mialam tej biopsji w kregoslupie ani mostku (ten miedzy zebrami?) tylko w krzyzu, z tylu jakby w biodro. Bo to chyba biodro.
Nie ma znaczenia.Fazit: NIE WARTO SIE BAC BIOPSJI (duzymi literami bo krzycze)
Z lekarzem ustalilismy nasze pozycje i ma u mnie plusa , bo ma nerwy jak cumy na statku.I nie podnosi glosu (jedno z nas starczy).
Nasz dialog:
SCENA PIERWSZA
Ja: Dam panu dzis popalic, bo przyplacilam pana docinki dwoma dniami w sypialni z migrena sam na sam.

Doc: Widze pani wyniki i zastanawiam sie jak pani zeszla z lozka , a pani mi opowiada ze doskonale sie czuje, wiec stwierdzam ze pani klamie.
Od jesieni chce zrobic punkcje, a pani nic. To jest najzwyczajniejsze chowanie glowy w piasek.

Ja: Punkcja miala byc przy zlych wynikach, a moje sie poprawiaja. I to bez tabletek. . UDALO MI SIE POKONAC TYM RAZEM TO SWINSTWO SILA WOLI.(krzycze)

Doc: Nie komentuje.Tak udalo sie pani. Tym razem.To co robimy te punkcje?
SCENA DRUGA

Ja: Bedzie bolalo?
Doc: Nic a nic.
Ja: Klamca
Doc: Tyle co u dentysty.
Ja. Nienawidze dentystow, wole rodzic.
Doc: Dzisial nie. Teraz zaczynamy.Bede robil znieczulenie.
Ja: ALLLA , O JEZU
Doc: Jeszcze nie rozpakowalem igly. Przygotuje pani jeszcze dodatkowa porcje znieczulenia.
Ja: Prosze ja wbic juz teraz.
Doc: Dobrze.
Dlubie mi w plecach, zabawia rozmowia.
Ja: Chce pan tylko odwrocic moja uwage .
Doc: Tak
pozwalam
pokazuje mi ta czerwona glizde , ktora wyciagnal.

Doc: Wyniki beda za dwa tygodnie, a od dzis prednisolon.
Ja: Przytyje?
Doc:Zna pani slowo dyscyplina?
Ja: Nie
Doc: To pare kilogramow wygladzi pani pare zmarszczek na twarzy.
Ja: Nie komentuje , bo zabije. Ma pan poczucie taktu jak wiadro betonu.
Doc: Jestem mezczyzna
Ja: Tak, to wiele tlumaczy.
Doc:Mimo wszytsko wspolpracujemy i nastepnym razem ustalamy terapie?
Ja: Tak
Doc: No to ciao bella Pocaluj mnie w dupe
Ja: Ciao Amigo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę, jaka z ciebie grzeczna i dzielna dziewczynka Laughing A kiedy wyniki?
Miałam kiedyś dawno temu punkcję z mostka. Wbiła mi lekarka postury czerwonego kapturka jakieś dłuto w kość, wokół asysta studentów, a na pierwszym planie ja, uśmiechająca się głupawo Razz No, bolało... Później przez długi czas odczuwałam to. Lat ...dzieścia minęło, więc i metody inne, mniej bolesne. Też podejrzewano białaczkę, ale skończyło się na strachu. Podobno taka moja uroda te wysokie leukocyty Laughing


Ostatnio zmieniony przez iwus dnia Sro Lut 06, 2013 5:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beda za dwa tygodnie.
Pytalam sie co on tam szpieguje w tym szpiku.
Ale musi wykluczyc wszystkie inne chorobska, o ktorych ewentualnie nie wiemy. Bo przy cortizonie moga sie schowac i potem dzialac podstepnie w ukryciu.
@iwus
dzieki Very Happy , doc tez mnie pochwalil, ale przy podwojnym znieczuleniu to chyba nie problem. Dal bez dyskusji , pewnie sie bal ze mu z pryczy zeskocze Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ente super z Ciebie osóbka da się to wyczuć Laughing
super!!! pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group