Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oczy, męty, ślinianki, ANA i... strach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob a nosisz okulary Question Ja jak nie nosiłam szkieł dymnych prawie nie mogłam patrzeć, bolała mnie głowa , oczy i musiałam mrużyć oczy, aby cokolwiek dojrzeć. Teraz mam okulary z antyrefleksem dodatkowo i nie mam błyskawic przed oczyma. Oczywiście odpowiednie nawilżanie, biorę też na oczy witaminki i venoruton forte. Po tym mi się poprawiło. Kilka lat wcześniej miałam też zatrucie w oczach qensylem, widziałam czarną plamę przed okiem, po odpowiednich badaniach i leczeniu widzę normalnie. Teraz po kilkunastu latach, noszenia okularów dymnych, mogę zdjąć okulary i nawet w monitor, patrzeć jakiś czas bez nich. Kiedyś było nie do pomyślenia.Idea
Czemu tak długo czekasz na USG Question Nie możesz prywatnie szybciej Question
Przeczytaj sobie też linki , które podała Ewela.
Ja , też nie rezygnowałabym z wycieczki. Wink
Powodzenia w szybkiej diagnozie. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 19

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Uszy do gory! i milego buszowanka po forum. Very Happy (babiniec tu i rodzynkow jak na lekarstwo Wink )
pozdrwiam Very Happy

No właśnie zaczynam to zauważać Wink

Ale ja to USG robię prywatnie. Po prostu Pani Kulesza, która zdaniem mojej okulistuki jedyna dobrze się zna czymś więcej niż proste sprawy związane z okiem, ma takie terminy. Wszystkie inne badania miałem zrobione, więc jeśli już coś się dzieje, to z przepływami krwi lub zapaleniami tkanki dookoła oka.
Okularów nie noszę. Lewe oko dotychczas sobie radzilo samo z lekkim astygmatyzmem i lekką nadwzrocznością i widziałem super ostro. Na prawe oko i tak mi nic nie pomoże.
Mam światłowstręt, pewnie po części z wiszących obrzękniętych spojówek, po części z mętów. Na dwór też już nie mogę wyjść jak jest jasno bez okularów przeciwsłonecznych. Przed monitorem mogę spokojnie siedzieć i już mi powoli się mózg dostosował do mętów, tak że widzę ich mniej.
Ja jasnym tle nieba 2x zauważyłem, że widzę leukocyty. Trochę mnie to przeraziło, bo świadczy o zmętnieu ciała szklistego większym niż myślałem. Ale jak na razie nie widzę ich na tle np. monitora na szczęście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rob, tak wiec moze czas zaczac nosic okularki? Ja mam zaledwie 0,5 i tez musialam sie przekonac Wink .. a przeciwsloneczne nosze na okraglo Very Happy Wygladaja sexy Fuck you - no i -w moim przypadku Wink - mozna sobie makijaz odpuscic.. Rechot Rechot Rechot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 19

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wyniki ANA2:
wynik określony jako graniczny,
przeciwciała przeciwjądrowe z mianem 1:160, obraz świecenia ziarnisty.
Co to oznacza ?


Ostatnio zmieniony przez rob dnia Pon Lut 04, 2013 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój syn od 6-tego roku życia nosi okulary, teraz mu się wzrok poprawił ale okulistka powiedziała, że ze względu na astygmatyzm musi nosić okulary.

Jak masz światłowstręt( ja też mam) , i też na początku nosiłam przeciwsłoneczne ale jak doszło , że i biel zaczęłą mnie razić, jasne pomieszczenia itd. Okulistka mi powiedziała, że nawet same fotochromy mi nie pomogą. Obecnie mam na stałe 30% przyciemnione i do 50 przyciemniają się na dworze. Powiem Ci, że mi okulary dużo pomogły. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj tu:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

to o przeciwcialach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 19

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
poczytaj tu:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
to o przeciwcialach Wink

No właśnie poczytałem i niewiele mi to mówi Wink
Mogę mieć Sjogrena, toczeń lub mieszaną chorobę tkanki łącznej. Tyle, że z tego co rozumiem, to na Sjogrena już wystarczy, ale na pozostałe miano jest za małe ?
Czy to miano może rosnąć ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winiki sie zmieniaja.. ale Twoje sa niskie, wiec to jeszcze nie przesadza... Ja bym umowila sie na wizyte do reumatologa, opowiedziala o moich dolegliwosciach.. moze on potwierdzi lub wykluczy..

"Słabo pozytywny wynik ANA
Wynik może być słabo pozytywny nawet u około 20 % zdrowych ludzi. U niewielu z nich rozwiną się objawy tocznia, ale większość nigdy nie zachoruje. Szanse na pozytywny wynik ANA rosną wraz z wiekiem. "

"* Widoczna znaczna różnica między mianami może wprowadzać w błąd, ponieważ każde rozcieńczenie podwaja ilość badanego roztworu, więc oczywiste jest, że miana rosną gwałtownie (między 1:160 a 1:320 jest tylko jedno rozcieńczenie a wyższy wynik nie musi bezpośrednio świadczyć o większej aktywności choroby).
* Miano ANA waha się w trakcie przebiegu choroby i może bądź nie obrazować aktywność chorobową. Dlatego nie zawsze jest możliwe stwierdzenie jak aktywny i ciężki przebieg tocznia ma dana osoba.
* Miano 1:80 albo niższy zwykle jest uważane za wynik negatywny.
* różne laboratoria mogą interpretować inne poziomy przeciwciał jako pozytywne, więc nie należy porównywać wyników z różnych pracowni. "

wytrwalosci.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob napisał:

Ja jasnym tle nieba 2x zauważyłem, że widzę leukocyty. Trochę mnie to przeraziło, bo świadczy o zmętnieu ciała szklistego większym niż myślałem.


Ja co jakiś czas coś takiego na 1 oku widzę ale to olewam Wink Ciesze się że już w miarę normalnie widzę u mnie męty nazwano śniegiem. Jeden lekarz wołał drugiego bo nadciśnienie w oku 3 stopnia i śnieg to podobno rzadkość Fuck you
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co chlopie,Ja ci w ogole dam rady bo nie znam Sie na tym co piszesz, ale lec, bo co zobaczysz to twoje.A co ma byc to bedzie.
Kiedys mieszkalam w tamtych katach.
Lec I zrob sobie urlop
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Jedź koniecznie na wakacje, wypocznij, odstresuj się i nie zadręczaj się czarnymi myślami.
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 19

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polece chocby z goraczka Smile Ale mety mi nie pozwola
zapomniec, bol okolic oka tez. Ale kto wie, moze sie uda.

Malgosia1 to mety sa przyczyna takiego swiatlowstretu u Ciebie? Kurde troche sie tego boje latem.

Denim85 lekarze sie gubia w nietypowych objawach ocznych, ale mety to akurat latwo odroznic, bo plywaja Smile Ten snieg ma przyczyne neurologiczna i widac go po ciemku, leukocyty to chyba najmniejszy problem, zwykle odbicie swiatla, ale wrazenie jest zaskakujace. Wole juz sobie tego widoku nie fundowac, bo boje sie, ze bede je widzial wszedzie.

Wolalbym byc w tych 20% u ktorych ana dodatni nic nie znaczy, ale problem oka wciaz pozostaje, utraty wzroku boje się bardziej niz wszystkiego innego co moze zrobic toczen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rob, strach przed utrata wzroku musi byc okropny... Ale nie przyjmuj tego jako pewnik- bo tak nie jest... Mam nadzieje, ze sprawa sie szybko wyjasni i rozwieje wszystkie Twoje watpliwosci, odgoni mary..

przytulasy Buziak ..i niezapomnij fotek wrzucic! Very Happy - bedziemy zazdroscic Slina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rob ja mam światłowstręt od dawna. Wtedy nie wiedziałam, jeszcze o toczniu. Najpierw myślałam , że to od padaczki. Mnie razi np. śnieg, biel w pomieszczeniu, żarówki jasne... Co do mety, ja to nazywam spadającymi błyskawicami, nitkami jaskrawymi, idzie się do tego przyzwyczaić. Szczególnie jak się jest zajętym. Zauważyłam też , że jak mam anemię i niski poziom żelaza, wtedy mam ich dużo więcej. Mam też makulopatię i odkleja mi się siatkówka. Cały czas mam nadzieje, że medycyna coś wymyśli do czasu odklejenia całkowitego Twisted Evil Nie myślę o tym jednak co może być. Pamiętam o odpowiednich suplementach, lekach i najważniejszym n a w i l ż a n i u. Smile
Jedź na wakacje i nie myśl o oczach. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
czytam że chodzisz do okulisty a moze warto by się położyć na dobry oddział okulistyczny , być moze wtedy dojda do tego co się dzieje

sama ostatnio leczę twardówkę i rogowkę uszkodzone przez tocznia
tak jak Małgosia mam makulopatię
na razie udało się powstrzymać tocznia i wyrywam
ale juz 4 tydzien dostaję sterydy w oko ,krople sterydowe, masci itd,

mety mam od kilku lat , ale mam tez astygamtyzm , tylko męty pojawiły się bo bardzo intensywnym leczeniu chemicznym, wtedy także padły oczy , przez miesiac nie widziałam nic ,
ale wzrok wrocił i nie pogorszył się zostal na takim etapie jak był

pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group