Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oczy, męty, ślinianki, ANA i... strach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rob
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 19

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katarzynadudek7 napisał:
No właśnie już wczoraj miałam Ci pisać o ZSKK . Mam kolegę i koleżankę (!) właśnie z tym schorzeniem . Oboje dostali bardzo trafione leczenie , kumpel po krótkim chorobowym wrócił do normalnego funkcjonowania . Koleżanka od początku łagodnie przechodziła dolegliwości stawowe natomiast ból oka był znaczny . Też ma się obecnie super.

U mnie ten ból nie jest raczej bólem samej gałki ocznej, mnie boli gdzies bezpośrednio nad nią, ale blisko. Boli mnie pod brwią od środkowej jej częsci aż do nosa. Ten ból nigdy nie był na tle silny bym nie mógł normalnie funkcjonować. Nasila się czasem przy wstrząsach, przy przeciążeniach (zakręt w samochodzie), przy ruchach gałką, przy nagłej zmianie akomodacji i przy nagłej zmianie otworu źrenicy. Zauważyłem, że gdy przytrzymam sobie palcem brew to mnie nie boli. No i te moje bóle czasem wędrują pod oko, czasem na nos i ogólnie po połowie twarzy. Nie reagują na apap i w jakimś tam stopniu jednak reagują na Gabapentynę, co zdaniem neurologa potwierdza neuralgie. Ten ból okolic oka w grudniu pojawiał się 3x po bólu głowy i wtedy trwał po 2-3 dni. Teraz jest już cały czas, ale nasila się po bólach głowy. Wszystko nasila się przy stresie, zmianach pogody itp. Zdaniem neurologa to też wskazuje na neuralgie.

Jeśli ktoś zna Poznańskich okulistów to byłem na badaniu okulistycznym z badaniem dna oka u:

- lexum, dr. Jan Grzeszkowiak - trafiłem do niego 2-3 doby po powstaniu mętów, to on uznał, że mam lekki odczyn zapalny ciała szklistego pod koniec grudnia, badał mi wtedy dno oka trójlustrem bardzo dokładnie, nie zauważył zmian w siatkówce, tarczy nerwu i gdy byłem u niego na 2 kontroli to wykluczył zapelenie błony naczyniowej. To on wysłał mnie do neurologa z tymi bólami w okolicach oka i jego zdaniem przy neuralgii mogę mieć nasilenie bólu tego nerwu przy ruchach gałki, nagłej zmianie akomodacji i źrenicy.

- ocu service, dr Jadwiga Meller - polecana przez wiele osób, też badała mnie dokładnie w tym dno oka już po sterydach i antybiotykach zaleconych w lexum, nie widzi żadnych patologii poza zapaleniem brzegów powiek jej zdaniem przez nużeńca. Zrobiła mi badania potencjałów wzbudzonych i pola widzenia, chciała wykluczyć przyczyny neurologiczne. Zaleciła mi USG oczodołu i dopplera, ale mam iść tylko do dr. Kuleszy, bo podobno jeśli to jakiś stan zapalny tkanek dookoła oka to tylko ona to wyłapie.

- bon medic, dr Krzysztof Załęcki - polecono mi go jako osobę z doświadczeniem klinicznym, bardzo mi podrażnił oczy dając 2x więcej kropli przed badaniem dnia oka niż potrzeba, jego zdaniem mam w 100% zdrowe oczy, problemy wynikają tylko z złego filmu łzowego.

Jutro mam wizytę u dr Szmidta w związku z nużeńcem (lokalny specjalista w tej dziedzinie), też go wypytam o potencjalne zapalenie błony naczyniowej.
Być może coś tam złego mi się zaczynało dziać i te sterydy z antybiotykiem które brałem przez tydzień na początku stycznia to cofneły.
Dr Meller mi wręcz powiedziała, że jeśli z okiem coś złego się działo to zostało to bardzo szybko wyłapane, bo nie widać żadnych uszkodzeń (poza mętami).

Obawy ZZSK pewne mam, ale nawet tak na siłe szukając i ufając lekarzom to moje objawy chyba są trochę inne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 19

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurka dopiero doczytałem, że to istotne Wink
W moim wyniku ANA2 poza mianem 1:160 i typem świecenia ziarnistym jest takie coś:
NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA

Czytam też, że przy typie świecenia ziarnistym właśnie zwykle są przeciwciała ENA. O co więc chodzi ? Czy to sugeruje inną przyczynę dodatniego ANA niż choroby tkanki łącznej ?

Czy jeśli już mam świecenie ziarniste to wyklucza obecność dsDNA ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 19

PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANA 3 mam.. ujemne.
To już sam nie wiem o co chodzi, ale wygląda na to, że żadnej choroby tkanki łącznej nie mam. Dzięki wszystkim za pomoc Wink
Niestety nadal nie wiem co mi zaświeciło w ANA1 i ANA2 i skąd mam męty, a oko boli coraz bardziej. Grunt, że ciągle widzę i łatwo się nie dam Wink
Gdzie w POZ można tanio zrobić HLA-B27 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group