Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niejednoznaczna diagnoza...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patomorfologiczna
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 9:26 pm    Temat postu: Niejednoznaczna diagnoza... Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem tutaj nowa więc proszę o wyrozumiałość co do wpisu. Mam 18 lat, od pewnego czasu występują u mnie objawy: narastające zmęczenie, bladość skóry, skłonność do krwawień, samoistne tworzenie się siniaków, zmiany skórne na kończynach dolnych, zawroty głowy, uczucie pełności i ucisk w nadbrzuszu, pogorszenie widzenia, duszność oraz duszność wysiłkowa, stany podgorączkowe, osłabienie, ospałość, senność, bóle w klatce piersiowej, drażliwość, zmniejszony apetyt, utrata masy ciała, nadmierna potliwość, ból i obrzęk stawów, zaczerwienie wokół nosa, reakcja na słońce, w zimnym siny kolor dłoni, nudności, wymioty, częste zmiany nastroju, depresje, poranna sztywność stawów, wypadanie włosów. Zgłosiłam się do lekarza pierwszego kontaktu, który zlecił podstawowe badania (morfologia, EKG), z których nic nie wyszło. Skierował mnie do reumatologa. Ten oczywiście też powtórzył badania krwi, zlecił badanie ANA1 (wyszło dodatnie), ANA2 (wynik dodatni, miano 1:100, obraz świecenia ziarnisty, zidentyfikowano jako przeciwciała PCNA specyficzne dla toczeń rumieniowaty układowy), skierował też do neurologa (podejrzenie cieśni nadgarstka - wizyta dopiero 28 sierpnia) oraz okulisty
w celu konsultacji, czy mogę przyjmować lek Arechina. Zastanawia mnie jedno, reumatolog nie powiedział mi wprost, że jest to toczeń i żyje w niepewności...mam się czego obawiać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
ANa 1:100 traktowane jest jako wynik negatywny a wiec na razie spokojnie, poczekaj na wizytę u lekarza
myslę że za jakis czas reumatolog zechce powtorzyć badanie , wtedy zdecyduje co dalej
ale jedno jest pewne, masz sporo objawów pasujących do tocznia, oraz wyszły przeciwciała typowe dla tocznia, raczej ta diagnoza może zostać potwierdzona
moje pytanie brzmi ? jak by lekarz potwierdził toczen to coś zmieni ?

zyjemy z tym i żyć będziemy całkiem normalnie, a leki sprawiają ze czujemy się lepiej niz Ty obecnie
co jest lepsze leczyć sie i zyć normalnie - lub prawie normalnie ? czy schowac głowę i czekac aż samo minie
tą chorobę się leczy , z tym się zyje , czasem o chorobie przypominają tylko leki a sa takie okresy że i leków nie trzeba

zyczę ci lepszego samopoczucia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy

Coz, niestety, czesto na diagnoze czeka sie latami Confused Lekarz musi byc w 100% pewien... a diagnozowanie naszych chorob bywa trudne- kazdy przypadek przebiega inaczej, choc sa pewne objawy, ktore sie powtarzaja..

Tylko cierpliwosci moge pozyczyc.. no i oczywiscie abys poczula sie lepiej! Very Happy

Jeszcze raz cieplutko witam- rozgosc sie..
Mam nadziej, ze Ci sie u nas spodoba. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group