Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Arechin a ciąża
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
migaweczka
Junior
Junior


Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem w 5 tygodniu zaplanowanej ciąży i moja ginekolog z Karowej zajmująca się ciężarnymi z toczniem nie zaleciła odstawienia Arechiny. Dodatkowo jestem na 10 mg metypredu. Natomiast reumatolog z IR na Spartańskiej powiedziała tak: podobno nie ma to wpływu, ale ja osobiście, jakbym była w ciąży, to bym odstawiła, po co ryzykować.

Natomiast ja próbowałam dwukrotnie odstawić Arechin w zeszłym roku i miało to opłakany skutek, dlatego posłucham ginekologa i będę go przyjmować przez całą ciążę Smile
_________________
Jesteś kimś, ponieważ jesteś sobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo pocieszające wieści, że jednak można ten Arechin, bo u mnie raczej nie ma szans na odstawienie w najbliższym czasie. Ciąży też teraz nie planuję, ale lubię wiedzieć wszystko na zapas Wink Poza tym... planować to sobie można Laughing
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mika_happy
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 4

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wszystkim za opinię, nie ukrywam, że dała mi ta informacja dużo nadziei.
Migaweczka dużo zdrówka życzę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janinka_11
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co zrobić, jeśli planuje się ciążę i reumatolog każe odstawić Arechin i poczekać kilka miesięcy, dermatolog z kolei kategorycznie nakazuje brać, bo niebranie jest niebezpieczne dla dziecka? Mam przeciwciała SS-A/Ro, więc teoretycznie ryzyko bloku serca u dziecka. Sprawdzić co ginekolog na to? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group