Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zus

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarek8527
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 2

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 6:45 pm    Temat postu: Zus Odpowiedz z cytatem

Witam . Jestem tutaj nowy od 13 lat choruje na kłębuszkowe zapalenie nerek w przebiegu tocznia układowego. Moją chorobę potwierdziły 4 biopsje .Był czas remijsi i pogorszenia .... Zwracam sie tutaj do ludzi z podobnymi doświadczeniami z prośbą o rade . Zus odmówił mi prawa do renty argumentując że nie jestem całkowicie niezdolny do pracy , zgodziłbym sie z tym gdyby nie fakt że obecnie jestem tylko w częściowej remisji przyjmuje Arechin (lek przeciwmalaryczny ) Cell Cept Atoris i Axtil(edoxanu już nie przyjmuje bo dawki które zażyłem w ciagu leczenia przekraczają norme 10 krotnie na całe życie ) sterydy musiałem odstawić z powodu stanów lękowych które następowały po nich ... Niby czuje sie dobrze bo do bólu stawów migren i zmęczenia można sie przyzwyczaić ale po wizycie w Zusie zastanawiam sie czy wogule coś mi dolega ?? Jestem zdolny do pracy mimo białkomoczu krwinkomoczu i utraty 20% pola widzenia w prawu oku (skutek Arechiny) w jaki sposób argumentować odwołanie sie od tej decyzji ?? Lekarze mnie zbywają (rodziny) nefrolog dopiero wzyta w grudniu a reumatolog mówi że poza lekami które daje mi nefrolog nie można niczego dodać (sztywnieją mi stawy) nie wiem już do kogo sie udać . Jakaś rada??


Ps. Badanie orzecznika zus osłuchanie serca węzły chłone i tyle nawet nie zmierzyła ciśnienia krwi ani nie zapytała co mi dolega.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Czarku. Very Happy

Mysle, ze ten temat moze Cie zainteresowac:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4506&start=0

Jako, ze jestes nowy na forum moznaby ten post przeniesc do "pierwszych krokow" (tam moglbys miec tylko i wylacznie swoj watek)

Pozdrawiam. Very Happy

Walka z ZUS-em latwa nie jest. Confused . Mam nadzieje, ze znajdziesz tu jakies podpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WItam na forum Very Happy


a powiedz mi tak szczerze, czy te dolegliwości uniemożliwiają ci podjęcie pracy? jeżeli tak to możesz się odowłać i liczyć na cud że sie uda, jeżeli nie uniemożliwiają ci podjęcia pracy, to szkoda nerwów choć próbować zawsze warto.
Pytanie czy w ogóle pracowałeś? czy byłeś już na rencie? Jakie masz wykształcenie? Pytam bo głownie o rzeczeniu niezdolności do pracy bierze się pod uwagę głównie, wiek, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, a na końcu na podstawie kwalifikacji zaw ocenia sie czy dane choroby uniemożliwiają jakąkolwiek prace. Im człowiek lepiej wykształcony tym ma większe szanse na pracę, zatem tym bardziej jest zdolny do pracy - tak ocenia ZUS.

Co ci poradzić. Możesz iść do ZUS, obejrzeć swoje akta, poczytać, zrobić ksero i złożyć sprzeciw do Komisji Lekarskiej ZUS, chyba w terminie 14 dni od daty otrzymania odmownej decyzji. Od razu mówię może być bardzo ciężko, ale jeżeli naprawdę źle sie czujesz, nie dajesz rady pracować to trzeba sie odwołać.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
czarek8527
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 2

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 8:15 pm    Temat postu: Pierwsze kroki Odpowiedz z cytatem

Czy nie mogę pracować w teorii mogę .Byłem na rencie chyba z 8 lat zawsze spoko jakieś 3 lata temu uzdrowił mnie nefrolog kazał odstawić wszystkie leki CUD(pomylili wyniki biopsji w szpitalu ) ... i po roku szpital 4 stopień zmian w nerkach (proszę szukać sobie dawcy w rodzinie ) od roku miałem rentę do 30 czerwca 2013 roku teraz częściowa remisja (cokolwiek to znaczy) białkomocz i krwinkomocz dalej jak było tak jest. W obecym stanie najbardziej uciążliwe śa stany lękowe i sztynwośc stawów jeżeli to nie kwalifikuje mnie do renty to za bardzo nie wiem co musiało by mi dolegać żeby ją uzyskać . Njabardziej irytuje mnie to że lekarze to olewają .. "boli tyle leków pan bierze to jak pana ma nie boleć?? dobrze że pan może chodzić" albo "pana nie ma prawa boleć"
Moje kwalifikacje do pracy są mierne bo do tej pory pracowałem głowie fizycznie bary itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz spróbować sie odwołać, choć będzie naprawdę ciężko, od kilku lat trwa masowe zabieranie rent osobom które na nich były, głownie dotyczy to rent socjalnych bo tam trzeba mieć całkowitą niezolność do pracy.
No cóż, idź do ZUS obejrzyj dokumenty, poczytaj i złóż sprzeciw, z tym ze od razu mówię, będzie ciężko, co nie oznacza że bez żadnych szans.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group