Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam :) i proszę o rade w sprawie wyniku ANA
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Od jakiegoś czasu mam problemy z żołądkiem, ale nie wiem czy to dobry trop... Dużo kosztują te przeciwciała?



Pluskotko, jakieś 150zł niestety,

akurat te badania miałam robione na skierowanie, bo tutaj trzeba też zrobić biopsję jelita

ja od 2 lat mam też żółciowe zapalenie żołądka, ostatnią gastro miałam rok temu i była poprawa, ostatnio nie boli mnie w sumie już żołądek, ale nie mogę zażywać żadnych leków z grupy ''przeceiwzapalnych'' bo nawet po zwykłym ibuprofenie w żołądku mam rewolucję

Cytat:
Większość z Twoich objawów pasuje do Hashi i do celiakii, ale myśle te ze są one w ogóle wspólne dla chorób z auto. Wszystkie wymienione przez ciebie mam i ja, a ana ujemne i diagnozy brak.


dzięki za wypowiedź, może u mnie te przeciwciała nie będą koniecznie oznaczały czegoś ''strasznego''

ja mam jeszcze problem z hormonem tarczycy, niestety czuję sie po nim niezbyt dobrze Sad a dawka najniższa z możliwych...

odstawiłam na jakiś czas i objawy ustały, ale zaczęła wracać niedoczynność

no i zażywam go znów od 3 dni i dzisiaj znów wróciły objawy uboczne leku Sad

Cytat:
Lekarka na pierwszej wizycie zleciła mi Ana, Ena i antyCcp.


a masz już wyniki tych badań?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 2:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Christiane witam i ja Smile
Ja też mam hashimoto i niedoczynność, oraz problemy żołądkowe. Łykam letrox 125mg , bo po euthytoxie kiszki mi się buntują. Trzeba endo mówic o nietolerancji leku to będzie zmieniał, tak było u mnie.
Też jestem na diecie bezglutenowej od maja, a stawy jak łupały to nawet mocniej łupią. Przeciwciała na celiakie 3 lata temu miałam ujemne, a teraz czekam na wizytę w poradni genetycznej.
Powodzenia życze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, Christiane Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ta wizyta była dość dawno. Dodatni wyszedł tylko Ana w tym niskim mianie, o którym ci pisałam. Mam nadzieję, że teraz zostaną powtórzone, bo minęło sporo czasu, a stawy wcale nie przestały boleć.
Bierzesz Euthyrox czy Letrox? Może warto je podmienić.


aha rozumiem Wink i mam nadzieję, że badania lekarz zleci ponownie Smile

ale spróbuj wykluczyć tą celiakię, sporo czytałam na ten temat i może to byc to, tym bardziej, że masz Hashimoto

a Celiakia lubi czasem iść z Hashi w parze

a jak u Cb z witaminą D i B12 badałaś kiedyś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel-ania dzięki Smile[/b]

Izka

Przeciwciała na celiakie 3 lata temu miałam ujemne, a teraz czekam na wizytę w poradni genetycznej.

musi być biopsja jelita, ale niestety jeśli jesteś na diecie BG wynik nie będzie miarodajny,

ja przeszłam na dietę BG dopiero po roku od diagnozy, przeciwciała miałam graniczne, biopsja jelita wykazała spłaszczenie kosmków, ale nie zanik, histopatolog zaklasyfikował mnie jako Marsh I, ale nie 100%-owy

na dietę przeszłam za namową osób z forum Celiakii, warto się tam doradzić co do tej choroby Smile

co do badań genetycznych dobry pomysł, badanie jest podobno ''czułe'' na 95-99%

postaram się zmienić na Letrox choć u mnie to głównie dokuczją objawy ''sercowe'' po zażyciu Wink żołądek ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Very Happy

Sorka za poslizg.. Embarassed Mam nadzieje, ze sie u nas zadomowisz. Wink
Pozdrawiam Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 2:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na diecie jestem, bo wcześniej miałam próby diety i było ok. Mój gastrolog dał mi skierowanie do genetyka, bo w rodzinie są przypadki celiakii i może być tak, że kosmki są ok, a ma się kiepski gen. U mnie najprawdopodobniej problemy z jelitami i żołądkiem wynikają z zespołu suchości, a dieta jest po to żeby zregenerowac jelita.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam cieplutko na forum. Very Happy

Sorka za poslizg.. Embarassed Mam nadzieje, ze sie u nas zadomowisz. Wink
Pozdrawiam Very Happy


dzięki Smile i na pewno nie zaleznie od wyniku będę częstym gościem na forum Smile

Cytat:
abisynka

witaj na forum
dziękuję !Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iza.b napisał:
Ja na diecie jestem, bo wcześniej miałam próby diety i było ok. Mój gastrolog dał mi skierowanie do genetyka, bo w rodzinie są przypadki celiakii i może być tak, że kosmki są ok, a ma się kiepski gen. U mnie najprawdopodobniej problemy z jelitami i żołądkiem wynikają z zespołu suchości, a dieta jest po to żeby zregenerowac jelita.


rozumiem Smile jeśli są w rodzinie przypadki celiakii to możesz rzeczywiście mieć skłonność do zachorowania, a powiedz proszę jak długo czeka sie na konsultację w poradni genetycznej? Może poproszę mojego gastrologa o skierowanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 2:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czekam od końca kwietna, a termin mam na 21 listopada. Dodatkowo mam mieć robione badanie na nietolerancję laktozy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź, jeszcze co do suplementów które pomagają na Hashi i ogólnie ch. z autoagresji to warto stosować:

D3, B12, duże dawki omega3, selen, wit. C,

ja leczyłam zapalnie żołądka preparatem PepZinGl jakoś bez przekonania, bo żołądek miałam w tak okropnym stanie+masa nadżerek na XII-cy,bez infekcji HP
po pół roku okazało się, że zapalenie jest tylko stopnia małego, nieaktywne, dwunastnica wyleczona Smile

obecnie czuję, że żołądek nie jest taki ''zdrowy'' jak dawniej, ale poprawa jest zauważalna

Chciałam zapytać jeszcze w oczekiwaniu na wyniki ANA2 jak wyglądają objawy neurologiczne w toczniu? Sporo czytałam na ten temat i niektóre pasują.
Często mam jakieś dziwne lęki, które dopadają mnie nagle. Ostatnio nawet miałam tak, że bałam się wychodzić z domu czy też jeździć samochodem bo obawiałam się, że zrobi mi się słabo, że się źle poczuję itd. W jeden dzień jest oki, a znów kolejnego dnia nie za ciekawie i siedzę wtedy głównie w domu. Robi mi się ''znienacka" słabo, zaczyna mnie boleć głowa, nie mogę połknąć śliny.

Lekarka POZ mówiła mi, że bardziej podchodzi jej to pod nerwicę lękową, ale może jest ona tylko objawem innej choroby?

Nie wiem na co w ogóle zwrócić uwagę a wybieram się do reumatologa jak tylko przyjdzie wynik ANA2...

W nocy np. nie mam żadnych ''stanów lękowych'' ani innych dolegliwości, śpię całkiem dobrze Smile

Doradzi ktoś Smile ? A może ktoś poleci mi reumatologa w Krakowie? Byłabym baaaardzo wdzięczna Smile

Próbowałam znaleźć stronę szpitala na ul. skawińskiej, ale na ich stronie w dziale kontakt: pokazuje się nr. telefonu oraz adres ul. kopernika o.O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group