Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dzień dobry
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WiolciaW
Junior
Junior


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 10:09 am    Temat postu: Dzień dobry Odpowiedz z cytatem

Bardzo serdecznie wszystkich witam!
Poszukuje Plaquenil, ponieważ choruję na Zespół Sjogrena mam też objawy Raynauda... Zachorowałam chyba w marcu 2014 roku po wirusowym zapaleniu oskrzeli... leczonym antybiotykami przez miesiąc. Później dostałam Neosine i chyba to mnie postawiło na nogi. Ale zaczęły się "dziwne" dolegliwości. Byłam strasznie zmęczona, później na jesieni 2014 roku zaczęły mnie boleć wszystkie stawy i mięśnie (najbardziej stóp i rąk), miałam spuchnięte dłonie, miałam również problemy z połykaniem oraz ciągłe zapalenie spojówek. Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu i Pan młody doktor zlecił mi dokładne badanie krwi i moczy oraz prześwietlenie stawów dłoni i stóp. Z badania wyszedł czynnik RF bardzo wysoki, OB 22, od razu skierował mnie do reumatologa. Był to grudzień 2014 roku. Następnie zapisałam się do Instytutu Reumatologii i już na początku lutego 2015 poszłam na pierwszą wizytę. Pani reumatolog zleciła mi dodatkowe badania z krwi oraz USG dłoni i stóp. W wynikach badań krwi wyszły mi ANA 32000... Lekarz w Instytucie od razu mnie położył do szpitala na dalsze badania, tak więc w maju miałam pełną diagnostyke i postawione rozpoznanie. Dostałam Arechin oraz witaminę D (miałam deficyt). Ustąpiły wszystkie objawy. Przyjmowałam go do zeszłego czwartku, ale musiałam odstawić, ponieważ dostałam silnego uczulenia na skórze rąk i nodze. W lipcu byłam w Instytucie na wizycie kontrolnej i czułam sie dobrze. Pogoda była piękna, świeciło słońce... Dzisiaj już nie czuję się tak dobrze...

Oczywiście oszczędziłam Wam w moim opisie stanu psychicznego w jakim się znajdowałam. Dodam, że zanim trafiłam na oddział kazano mi przeprowadzić pełną diagnostykę w kierunku nowotworu (miałam powiększoną śledzionę) "coś tam" z płytkami krwi. Obecnie jestem w fazie wyparcia, nie mogę uwierzyć, że choruję. Gdyby nie te objawy uczulenia czułabym się dobrze, no prawie dobrze, bo od stycznia leczę staw barkowy u ortopedy i jakoś to kiepsko idzie...

Ale zanim mnie zdiagnozowali szukałam informacji w necie i trafiłam w styczniu na to FORUM... i dzięki Wam jakoś to przetrwałam.

Dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj wśród nas Smile
Rozgość się, czytaj, pisz, pytaj.
Zawsze chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania, jeśli tylko znamy na nie odpowiedź Wink

Co do stanu psychicznego, każdy z nas chorujących chyba przeszedł etap załamania, rozczarowania, klęski i pytań dlaczego ja?
w końcu trzeba się otrząsnąć, postawić sprawę jasno: ja tu rządzę nie choroba i normalnie żyć.

życzę dużo siły i zdrówka Smile

No i oczywiście zaglądaj do nas na ploty i kawkę do kawiarenki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WiolciaW
Junior
Junior


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za zaproszenie i słowa otuchy!

łudzę się, że ta choroba minie i nie będzie jak "pocieszyła" mnie reumatolog preludium do twardziny...lub tocznia. Staram się nie myśleć o chorobie i żyć normalnie. Ale co chwila mam jak nie urok to przemarsz wojska. Zanim mnie zdiagnozowali podejrzewałam siebie o hipochondrię, bo przecież nie może boleć każdy mięsień i każdy staw! nie można się czuć, że ma się wrażenie, że umrze się ze zmęczenia przy biurku. Zastanawiałam się czy nie powinnam iść do psychiatry... ale trafiłam na FORUM i dowiedziałam się, że nie zwariowałam i ktoś może zrozumieć o czym piszę!

Robicie wspaniałą pracę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 151

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.
Masz Sjogrena, ale to nie oznacza, że na pewno dojdzie Ci jakieś inne choróbsko. Życzę Ci, żeby skończyło się na tym co masz.
Fajnie, że trafiłaś do dobrego lekarza i tak szybko zostałaś zdiagnozowana.
Wiele osób na diagnozę czeka latami. Ty już jesteś leczona. Piszesz, że za dużo rzeczy Ci teraz nie doskwiera. Trzymaj się tego, że będzie dobrze.
Chorujesz, ale nie musisz mieć wcale różnych "atrakcji" opisywanych w Internecie. Powodzenia. Każdy z nas miał chwile załamania, bo zwyczajnie potrzeba czasu żeby "oswoić się" z chorobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Dobrze że masz diagnozę odpowiednie leczenie i wszystko wraca do normy
Cytat:
łudzę się, że ta choroba minie i nie będzie jak "pocieszyła" mnie reumatolog preludium do twardziny...lub tocznia.
Oj lekarze często potrafią "podnieść" na duchu , ale nie ma się co zamartwiać , moja Choroba MCTD też może się zmienić w to co u Ciebie ale tak jakoś przeszło 30 lat się zbiera,i zbiera ... i niech tak już zostanie jak jest skoro zaprzyjaźniłam się już z tym co mam niechaj tak już będzie.

W wolnej chwili wpadaj na kawę do kawiarenki kilka pięter niżej .
skoro od stycznia nas śledzisz penie poznałaś już wiele wątków .
Jakby co pytaj, opowiadaj .

Pozdrawiam życząc dużo zdrowia i cierpliwości!!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Very Happy Very Happy

Plaquenil w Polsce jest już dostępny, dziewczyny się bardziej orientują , ja stosuje arechin.
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Wiele za Tobą, ale początki zawsze są najtrudniejsze. Oby teraz wszystko poszło "z górki".
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Very Happy
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WiolciaW
Junior
Junior


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak, że nie mam dużo objawów... niestety mam, ale udaję ,że jest Ok:
- mam zniszczone paznokcie i skórki przez Raynauda- ale wymyśliłam sobie że mogę nosić krótkie pazurki i malowac je bezbarwnym lakierem, też ładnie i praktycznie, nie wpadają mi pazurki w klawiaturę,
- jestem blondynką, po arechinie posiwiałam- wiec wymyśliłam sobie, że mniej wydam na fryzjera i nie muszę robić pasemek,
- mam nawracającą grzybice jamy ustnej - w tym roku leczyłam ją 8 razy...,
- jak bolały mnie stawy, przerzuciłam się z obcasów na buty płaskie- doszłam do wniosku, że w sumie jest OK i tak będzie lepiej dla mojego kręgosłupa,
-przed przyjmowaniem leku byłam obsypana na placach, głowie i dekolt w bardzo brzydkich krostach (brr), po leku ustąpił ten objaw - mogę nosić już dekolty ale jest jak na złość zimno hihi
- mam bardzo niskie ciśnienie (swoje własne) po leku chodzę jak zombi, wymyśliłam, że przed praca robię sobie szybki spacer ok 20 min. i w godzinach pracy staram się biegać po schodząc aby poprawić krążenie, tak też kończę dzień pracy wracając do domu,
- mam non-stop kłopoty z oczami, zapalenie spojówek, zapalenie twardówki... pogorszenie wzroku, łzawienie- wymyśliłam, że zrobie sobie nowe ładne oprawki dla poprawy humoru,
- jest mi ciągle zimno, mam lodowane ręce i nogi- ubieram się bardzo ciepło a dla poprawy humoru w bardzo kolorowe rajstopy, rękawiczki, szaliki i czapki,
- mam wielkie placki czerwone na całych łydkach i rekach - uczulenie, nie wiem co z tym zrobic, idę do lekarza dzisiaj może mi coś pomoże (swędzi mnie to oczywiście ale nie drapię, bo nie chcę zrobić sobie ran)

Ciągle dochodzą mi nowe objawy, coś wyskakuje nagle, ale staram się z nimi zyć. Cieszę się, że moge teraz jeść normalnie obiad, nie popijając każdej porcji jedzenia.... nawet większy łyk wody powodował wcześniej ogromny ból przełyku, nie mówiąc już o stałych pokarmach. Cieszę się że mam ślinę i mogę pluć! Nie muszę już wpadać w panikę, że nie mam wody pod ręką i jak ja dojadę do domu...
Podsumowując z jednej strony jest o wiele lepiej a z innych tak sobie, zapewne jak u każdego z nas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze jest pięknie i kolorowo , ale idzie przywyknąć ,leki potrafią wyciszyć chorobę i można normalnie funkcjonować.
Niestety objaw Reno też jest moją zmorą dlatego kocham lato i ciepło ,bo tak od razu marznę i przybieram nowe barwy , leki niestety nie działają na mnie i też przy niskim ciśnieniu ciężko było coś dobrać bo ból głowy mnie rozsadzał więc ile mogę ratuję się ubraniami i podgrzewaczami;)

Trzymaj się głowa do góry cyc do przodu i będzie dobrze Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana ja też jak Ty i Aga mam Remka, dlatego tak kocham ciepło Smile
Niestety ta wredna choroba lubi nam dopiec, ale jak widzę Ty się nie poddajesz i wymyślasz genialne rozwiązania Smile tak trzymać Smile

Moc uścisków i dużo zdrówka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1026

Witam cieplutko na forum Very Happy.

Zastanawiam sie kto z nas, choc przez chwile, nie posadzal sie o hipochondrie. Laughing
Ciesze sie, ze szybko postawiono Ci diagnoze i rozpoczeto leczenie-swietnie! Very Happy

Co do dolegliwosci-wierze, ze sa uciążliwe ale zobaczysz, ze mozna sie do nich przyzwyczaić oraz nauczyc sie z nimi radzic.

Pytalas o Plaquenil.
Pisze z tableta i, niestety, linki wkleja mi na poczatku postu (bedzie smieszniej Wink)-zaraz Ci wrzuce namiary...

Trzymaj sie cieplutko.
Banan na twarz i cyc do przodu. Very Happy

Edit: no co? Oczywiscie literowki. Laughing
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Wto Paź 20, 2015 10:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile

Aż miło się czyta takie fajne podejście do życia jak Twoje! Oby tak dalej i obyś miała jak najmniej powodów do wymyślania plusów sytuacji. Niech same będą plusowe Smile
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc!
wazne ze wiesz z czym sie zmagasz, masz fajne podejscie do tematu Very Happy
poprawy zycze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WiolciaW
Junior
Junior


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 10

PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
dzięki za informacje...
uprzejmie donoszę, że wykupiłam w mojej aptece lek (warszawskiej) - opakowanie 20 zł. Złozyłam od razu do realizacji kolejną receptę.

Co do uczulenia to dostałam od mojego ulubionego Młodego Doktora lek na receptę Telfast 180- wzięłam na noc... na razie nie ma efektów spektakularnych...zatem uzbrajam się w cierpliwość i udaje, że jest OK. Aha na razie powiedział, żebym nie brała Plaquenilu do czasu jak mi nie zejdzie uczulenie po Arechinie... Jestem więc bez leków!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group