Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dzień dobry
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krystyna71
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 19
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry
Jestem nowa na tym forum i dlatego chciałabym się przedstawić.
Mam 45 lat i mieszkam na Ślasku.
Moje problemy zdrowotne zaczęły się w lutym zeszłego roku, byłam bardzo słaba i wszystko mnie bolało, więc poszłam do lekarza rodzinnego - zwykła morfologia i USG jamy brzuszne i nic nie wykazało. Stwierdziłam trudno widocznie się starzeję. W listopadzie 2015 w nocy obudziłam się z kołataniem serca, bólem rąk i nóg, wzięlam dwa dni urlopu, ale coraz bardziej bolały mnie nogi miałam kłopoty z chodzeniem trafiłam na oddz. neurologiczny, zrobili punkcję kreęgosłupa - wynik wszystko ok. Morfologia prawie też - podwyższone OB , białko w moczu i jedynie wyszły dodatnie ANA.
Po tygodniu wypisano do domu bez jakichkolwiek zaleceń, jedyne co mi się udało "wydębić" to skierowanie na reumatologię. W styczniu zostałam przyjeta na oddz, do Ustonia - zrobiono mi badania i znowu nic przeciwciała ANA 1 w mianie 1:1000 typ świecenia homogenny w mianie 1:1000 ziarnistym 1:1000. W rozdziale nieobecne oprócz DFS 70.
Czynnik RF dodatni. Wypisano do domu z zapisem że nie spełniam kryteriów choroby tkani łacznej. A ja jestem w punkcie wyjścia, nogi bardzo bola mam opuchnięte stawy skokowe i kostki w nogach, całe ciało boli jakbym była pobita ale najgorsze że jestem bardzo słaba wieczorem musze prosic kogoś o pomoc żeby w łóżku przekręcić się z boku na bok.
Doszły równiez problemy z oczami mam tak bolace i suche że okulistka stwierdziła że od dawna takich suchych oczu nie widziała do tego suchość w ustach i gardle i oczywiście białko w moczu.
Jestem bezradna ze swoimi przypadłościami a najgorsze że traktuja mnie jakbym udawała - może chociaż Wy mi pomożecie gdzie się jeszcze udać.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Smile

Krysiu myślę, że warto poszukać dobrego specjalisty (reumatolog/nefrolog?). U nas znajdziesz namiary na polecanych lekarzy.
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=662
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4471

Rób sobie listę objawów, dolegliwości, obserwuj.
Czasami choroby rozwijają się długo i ciężko postawić diagnozę.

Najważniejsze, to dobry lekarz.

pozdrawiam ciepło Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna71
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 19
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za odpowiedź
No własnie co do objawów to mam podobne jak w opisie tocznia - w lecie bardzo bola mnie stawy szczególnie kiedy sie opalam, przez ostatnie dwa lata miałam wysypkę - pokrzywkę po kontakcie ze słońcem. W lecie pojawił sie na twarzy duży czerwony palcek na policzku a od czasu do czasu pojawiają się też placki czerwone od nosa pod oczy.., ale może ja sobie coś wmawiam już sama nie wiem
Szkoda że lekarze nie słuchaja moich objawów tylko patrza na wyniki krwi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Krystyno.

Tak jak napisała Kinga najważniejsze to znaleźć lekarza i to dobrego.
Wszystkiego dobrego życzę i oby wszystko szybko się wyjaśniło.
Daj znać .

Pozdrawiam.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krysiu ja mimo ze mam bezposredni dostep do diagnostyki i szpitala,ze swoimi dolegliwosciami bujalam sie kilka lat...az w koncu stwierdzono nerwice wegetatywna w co oczywiscie nigdy nie uwierzylam ,poniewaz co jak co ale bialkomocz nie pasowal mi jako objaw nerwicy Very Happy poszukaj dobrego reumatologa i badz uparta
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Krystyna
jestem z Twojego rocznika, i tak jak wiele osób z forum zaliczyłam wielu specjalistów w tym psychiatrę bo mówili, że to bóle psychogenne. Po dwuletniej tułaczce po lekarzach, szpitalach jeszcze nic konkretnego nie padło, na razie nieokreślone zapalenie wielostawowe, ANA 2 1:3200, 1:2560, 1:1000, to rozbieg w zależności od laboratorium i terminu badania. Od 4 miesięcy na metotreksacie. Niedługo znowu mam szpital, może tym razem padnie już 100% diagnoza.
Też leżałam w Ustroniu i tam miałam właśnie ANA 2 1:1000 typ świecenia ziarniosto-homogenny i włączono mi metotreksat. Ale jakiś wielkich efektów leczenia nie ma, mój reumatolog z Wrocławia powiedział, że diagnostyka nie była wyczerpująca, że będę musiała mieć dorobiony rezonans stawów krzyzowo-biodrowych, emg mięsni, poszerzony panel ANA 3 i jeszcze parę badań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sob Lut 27, 2016 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krysiu witaj Very Happy

Życzę cierpliwosci i szybkiej diagnozy.
Niestety nasze choroby są specyficzne
w diagnozowaniu .
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Krysiu Smile

Tak jak już dziewczyny napisały, diagnostyka naszych chorób jest długa i trudna.
Nie ma się jednak co poddawać, trzeba uzbroić się w cierpliwość, szukać dobrych specjalistów i działać.
Dużo zdrówka i powodzenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna71
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 19
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dziewczyny
Bardzo dziękuję za słowa otuchy, mysłałam, że z moją psychą jest coś nie tak. Do Aklepki jak wspominasz pobyt w Ustroniu bo ja była rozczarowana, myślałam że taki znany szpital to zrobią mi kompleksowe badania , a tu kicha. Mam pytanko czy ktoś z Was miał objawy, a wyniki krwi wychodziły prawidłowo .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Krysiu. Smile

Daj znac jak znajdziesz lekarza-to naprawdę dobry pomysl.
Kciuki zacisniete aby szybko postawiono diagnoze.

Pozdrawiam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krystyna71 ja ze szpitala byłam zadowolona, ale jak widać nie zrobili mi wszystkich badań. Co do wyników krwi mam wszystkie idealne oprócz ANA 2. Wręcz moje wyniki są wzorcowe, a stawy bolą nawet na mtx i p/bólowych. Dzisiaj jadę ustalić termin w szpitalu we Wrocławiu, czasami pada mi psyche, właśnie teraz jestem na tym etapie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna71
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 19
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aklepka sam szpital ok, personel średni wspaniały, ale podejście lekarzy beznadzieja, zero kontaktu nic nie wytłumaczą o każde badanie musiałam się prosić małam zleconą w pierwszym dniu kapilaroskopię i cztery razy musiałam się o nią upominać, w końcu zrobili mi ją w dniu wypisu - wyszła żle, niestety nie zdążono jej zinterpretować. Nie dostałam żadnych leków ani zaleceń, a stawy bolą do tego doszły oczy i gardło suche na maxa.
Podobnie tak Tobie pada mi psycha - bo nie wiem czy sama sobie szukam choroby czy co.
Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja byłam zadowolona z opieki lekarskiej, moim lekarzem był dr Sikora, dostałam tam metotreksat. Nie szukasz sobie choroby, źle się czujesz i dążysz do diagnozy, te suche oczy i gardło to jest np. w zespole sjorgena. Ja wróciłam do swojego lekarza, sprzed Ustronia, myślę, że tym razem będę dobrze zdiagnozowana i prowadzona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna71
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 19
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słyszałyśmy że doktor Sikora jest super , ja leżałam na innym oddziale niestety wypis przysłali mi pocztą po 3 tygodniach od wyjscia i po mojej czterokrotnej interwencji telefonicznej - no cóż miałam pecha .
Teraz czekam na wizytę u mojego reumatologa.
Napisz jak będziesz po szpitalu co Ci zdiagnozowano.
Zdrówka i dużo siły życzę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam trochę inaczej objawy z morfologią nieprawidłową
ale za to reszta wzorowa plus żadnych przeciwciał Wink
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group