Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza-czy przejść na calcort?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie na metypredzie brzuch nie rosnie.....jak zmieniano mi encorton.to wtedy mo brzuch troche spadl..
Jadtem juz na mettypredzie 2 lata....mysle ze tobie tez minie ten glupi apetyt
......wiem jak to jest bo potrafilam wstawac o 3 w nocy bo bylam glodna.....
..teraz to minelo......Moze tobie tez przejdzie ten dziki apetyt.....pocieszajace w tym wszystkim jest to ..ze wyniki mamsz lepsze
Zamknij lodowke na lancuch Very Happy
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joanna72 napisał:
Hej Dagmara, pisz co sie dowiedziałaś na wizycie, bo mi brzuch na metypredzie rośnie z dnia na dzień, a od lodówki się muszę odrywać za włosy na plecach. Ale moje wyniki trzeba uczciwie przyznać, są dobre na tym paskudztwie, szczególnie w porównaniu z tymi, sprzed 2 m-cy.
I bądź tu mądry, człowieku!
Aśka


Jeszcze kobieto sekundkę poczekaj, w środę, 16 marca będę wszystko wiedziała. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Mar 16, 2005 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joanna72 napisał:
Hej Dagmara, pisz co sie dowiedziałaś na wizycie, bo mi brzuch na metypredzie rośnie z dnia na dzień, a od lodówki się muszę odrywać za włosy na plecach. Ale moje wyniki trzeba uczciwie przyznać, są dobre na tym paskudztwie, szczególnie w porównaniu z tymi, sprzed 2 m-cy.
I bądź tu mądry, człowieku!
Aśka


Byłam, jest dobrze. Calcort ani nie pogorszył ani nie poprawił bardzo parametrów, no może odrobinę, ale chyba bardziej prawdopodobne jest to ze po prostu konsekwentne leczenie pomaga. Pani Doktor nawet mnie skomplementowała, że jestem mniejsza pyza na twarzy Very Happy Co do samego calcortu to dowiedziałam się, że zapisują go Ci lekarze którzy go znają, czyli wiedzą jakie ma korzyści, ci co nie znają nie zapisują a więc kwestia chyba dokształcenia się co niektórych?? Otwartości na nowości?? ( ale mi się rymnęło) Tego kiedy będzie zarejestrowany w Polsce nie wie nikt. Program badawczy dot. calcortu też nie jest prowadzony. No jak widac niewiele pomogę w przekonaniu Twoich lekarzy, może po prostu się uprzyj, że Ty musisz, chcesz i zgadzasz sie być królikiem doświadczalnym. Oby Ci się powiodło. A co do lodówki i problemów z oderwaniem się, to polecam Ci dietę Montignac, którą stosowałam przez pół roku i nawet teraz konsekwentnie przestrzegam niektórych zasad, np nie jedzenia ziemniaków, drastycznego ograniczenia spożycia chleba (oprócz pełnoziarnistego razowego bez miodu) do 2 kromek tylko rano, 0 cukru. Jest tam jeszcze wiele innych zasad np wymóg jedzenia 5 posiłków co jest bardzo ważne i zapobiega wilczym atakom na lodówkę, ograniczenie spożycia owoców, które maja bardzo duzo cukru i wiele innych. Wszystkich tych zasad mozna sie łatwo nauczyć a dieta, własciwie sposób odżywiania jest bardzo przyjemny ponieważ nigdy nie jest się głodnym i można do woli napychać się tym co jest pozbawione węglowodanów. Ja się opychałam wręcz prawie do bólu żołądka różnymi sałatkami, gotowanymi warzywami, gotowanym mięchem, ryżem basmati (ze wszystkich rodzajów ryżu tylko ten jest dozwolony, bardzo zresztą smaczny) i jest wiele innych produktów które możesz jeść bez ograniczeń. Nigdy nie chodzi się głodnym. Ograniczone jest spożycie węglowodanów i stężenie cukru we krwi jest niskie, nie wydziela sie nadmierna ilość insuliny obniżającej cukier a to właśnie insulina jest odpowiedzialna za magazynowanie nadmiernych ilości węglowodanów w postaci tłuszczów w organizmie. Uff strasznie to skomplikowane o wiele lepiej tłumaczy to książka pt. "Jeść, aby schudnąć" autorstwa Michel Montignaca. Ja dzięki tej diecie schudłam 10 kilo w pół roku, chociaż na początku przytyłam 2 kg, bo mój zszokowany organizm chyba musiał się przestawić. A ziemniaków nigdy nie lubiłam i do dzisiaj ich nie jem, wolę sobie do mięcha, na obiad zrobić 3 rodzaje surówek niż jeść ziemniaki po których zawsze się czułam ciężka jakbym kamień połknęła. Szkoda mi tylko arbuza który jest jedną z pozycji na liście produktów odradzanych, no ale bez przesady, jak się czasem zje coś zakazanego to też się nic nie stanie, ale musi być to rzeczywiście czasem i nie w początkowym okresie przechodzenia na Montignac. Pozdrawiam i życzę powodzenia w zdobywaniu calcortu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 16, 2005 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa dieta.....dla mnie jak znalazl.....nienawidze wprost ziemniakow.i teraz mam okazje ich nie jesc .reszta jes ok... mysle ze sprobuje.....bo po zwiekszeniu sterydow bedzie problem.....poczekamy jeszcze na swieze warzywa i do dziela...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanna72
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 37

PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara, dzięki za odpowiedź, jest b. ciekawa, aż mi głupio, że przez 2 tyg. nie zaglądałam na forum i teraz dopiero opowiadam (poskarżę się wam: mam neostradę na spółkę z 3 sąsiadami i jeden z nich, cham skończony, tak naściągał filmów z netu, że przekroczył dopuszczalny limit miesięczny w 2 tyg. i nam neostrada zwolniła z 512 do 32 - do podziału na 4. Z tego powodu strona potrafi się otwierać 10 min. na no trafiał mnie ciężki szlag i trzymałam się z dala od komputera.)
Wracając do tematu: ta dieta brzmi b. sensownie, rzeczywiście najbardziej mnie wzdyma po najedzeniu się ziemniaków na obiad. Najgorsze jest to, że siedzę w domu i gotuje obiady dla męża kochającego jeść i 2 synów: praktycznie co chwila stoję przy garach i tym trudniej mi się opanować. Ale piszesz, że można jeść, tylko z sensem... To mi się podoba!
Serdzecznie pozdrawiam, Aska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kasia78
Junior
Junior


Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 9
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Wszystkim!
Byłam dzisiaj poraz pierwszy odkąd biorę sterydy (4,5 roku) na badaniu kości (zresztą sama powiedziałam pani doktor, ze wypadałoby je w końcu zrobić, bo przecież biorę sterydy, a ona do mnie, "że w sumie to mogę zrobić, ale jestem za młoda na osteoporozę" - podejście lekarzy, załamałam się tym co usłyszałam) i okazało się, ze mam osteopenię, a jeden z kręgów wykazuje osteoporozę, tyle powiedziała mi pani robiaca badanie w gabinecie. Nie wiem dokładnie co to oznacza, dowiem się dopiero na wizycie u reumatologa. A piszę dlatego, bo biorę Calcort, który niby nie powinien powodować zmian w kościach. Myślę więc, ze poprostu tylko spowalnia ten proces.
Powiedzcie, czy będę musiała przyjmować jakieś dodatkowe leki? Pewnie tak. I czy to się cofnie, czy tylko zostanie tak jak jest, a moze będzie się pogarszać?
Może glupio pytam, ale wcześniej nie mialam z tym do czynienia.
Pozdrawiam cieplutko Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze przy osteopeni nie musisz nic przyjmowac......ale..
Wiadomo sterydy sa i beda .......dobrze by lylo abys przyjmowala dziennie wapno 500...ja sama przyjmuje Vitrium calcium plus wit D3
Kiedys ..pare lat wstecz mialam dodyc zaawansowana osteoporoze..
Bylam leczona preparatami donosowymi Miacalcid...i inne .........
Teraz jest lepiej ......wiec biore tylko Vitrium calcium......Szczerze mowiac szlag mnie trafia ......sorry......jak lekarz beztrosko mowi ze jestesmy na to czy na tamto za mlodzi ......bo to przychodzi z wiekiem ..
Takiego lekarza od razu do szkoly......chyba nie odroznia chorogo od zdrowego .....i nie umie skojarzyc przyjmujacych lekow z powiklaniami
ufffffff......... Zly
monika


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Czw Maj 26, 2005 10:26 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 26, 2005 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
yyyyyyyy az boje sie spytac jakie to Monis musialo byc okropne uczucie z tymi lekami donosowymi - bleee

a co do wapnia to ja biore Caldetrin 2 tabletki - to wapno elementarne z witamina D3 -- tylko czasem jak sie polyka to skubana sie przykleja do podniebienia eheheh

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Maj 26, 2005 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Też brałam Miacalcid najpierw domięśniowo,a potem donosowo. I niestety,po jednym i drugim miałam stan przedzapaściowy! Nie polecam tego "świństwa"! Teraz biorę raz na tydzień Osteomax i do tego,podobnie jak Monika,Vitrum Calcium. Nic złego się nie dzieje,nawet nie dokucza żołądek.Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kasia78
Junior
Junior


Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 9
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 26, 2005 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziwczyny. Narazie kupiłam sobie wapno i do wizyty u lekarza będę sobie popijała. Zobaczymy co powie pani doktor, bo jakoś ostatnio mam wrażenie, że wiem więcej ona. I ciekawostka, jak wspomniałam o książce "Toczeń, choroba podstępna" to ona do mnie "to jest tak książka o toczniu Question ". Poprostu ręce mi opadły, szkoda gadać
Pozdrawiam Wszystkich Very Happy .
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba twoja pani doktor skonczyla sie doksztalcac wraz ze skonczeniem studiow.....jesli mozesz sprobuj poszukac kogos bardziej kompetentnego.
Niestety sa tacy lekarze .......ktorzy nie sa podatni na nowe doswiadczenia......nie lubia dodatkowo poczytac.....a wszelkie biuletyny traktuja jako zbedna reklame......no coz.....tego nie zmienimy ale mozemy szukac bardziej doswiadczonych.....
Faktycznie rece opadaja......na reakcje tej pani doktor..... Bicz
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czekoladka
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Very Happy Od 5 lat choruje na toczeń i pierwotny zespół antyfosforolipidowy....zaczynałam od 50 mg encortonu na dobę, dodatkowo arechina....i o zgrozo tyle...przez tych 5 lat odwiedziłam całą masę "lekarzy specjalistów" i żaden z nich nie dał mi Vitrum calcium ani potasu...skutkiem czego nabawiłam się osteopeni Sad Moje badania są fatalne. Crying or Very sad ...Nie raz i nie dwa pytałam czy potrzebuję jakiś dodatkowych witamin ale nic nie mówli....Wyobraźcie sobie ze dopiero po tych 5 latach pierwszy rozsądny lekarz skierował mnie na badanie gęstości kość, bo ta cała banda łaobuzów tylko potrafi przyjmować prywatnie w swoich pięknych klinikach, a pomocy człowiekowi żadnej Evil or Very Mad .
Przez nich również miałam wstrząs anafilaktyczny...szkoda gadać...dranie!!! Teraz musze czekać na konsultację lekarską, którą mam za 2 tygodnie. Proszę pomóżcie może znacie jakieś leki dodatkowe, zapobiegające osteopenii???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejrzyj te wątki:

Osteoporoza posterydowa
Osteoporoza - leczenie
próchnica, osteoporoza, ortodonta
Tu masz w zasadzie wszystko, co udało nam się do tej pory zebrać.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mloda
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 132
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

13 grudnia robiłam densytometrię i wyszło, że moja osteoporoza sie pogłębia. Juz od dawna brałam leki typu Actonel, Ostolek itp... teraz znów dr mi zapisała Ostenil... Ale prawda jest taka ze to i tak mi nie pomaga i tak... Swoja droga to dziwne że osteoporoze mam juz od dobrych 7 lat a jeszcze nigdy nic nie miałam złamanego Wink
_________________
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni...
Zycie to długa podróż, która kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy.. więc... Róbmy zdjęcia ;P
Żyjemy aby cierpieć, cierpimy aby żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to się ciesz ze nie miałas , jak same zaczna lamac się kosci wtedy będzie tragedia
brałas juz wczesiej Ostenil 70 ? i nie zatrzymano osteoporozy w miejscu ?
pamietaj tez o diecie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group