Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ri
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela, zjem i obiecuję już nie gwiazdorzyć Wink
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania_75
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 388
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri - możesz zjeść batona i jednocześnie gwiazdorzyć - w najbliższym czasie jesteś usprawiedliwiona więc korzystaj Wink
_________________
Przyjaciel to ktoś kto mnie dobrze zna, a mimo to mnie lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem już po usg genetycznym. To czego się obawiałam (wady genetyczne) wydaje mi się, że wyszło bardzo dobrze, choć jeszcze muszę poczekać na wynik testu PAPPa. Ryzyko trisomii 21 wyszło 1:13505, trisomii 18 - <1:20000, tak samo trisomia 13.
Niestety podczas badania okazało się, że mam kiepskie przepływy wewnątrzmaciczne. Wyszło wysokie ryzyko preeklampsji (stanu przedrzucawkowego) przed 34 tc - 1:39, zahamowania wzrostu płodu przed 37tc - 1:18 i samoistnego porodu przedwczesnego przed 34 tc - 1:129. W opisie wskazano, że ryzyko wystąpienia powyższego jest wysokie.
Pani doktor podniosła mi dawkę kwasu acetylosalicylowego do 100 mg. Powiedziała, że na tym etapie mogę jedynie się nawadniać, dobrze odżywiać i modlić. Twierdzi, że nic więcej nie jesteśmy w stanie zrobić. Po 24 tc można wyciągać dzidzię i walczyć, choć o tym nawet nie chcę myśleć.
Powiedziała, że to wynika z mojej choroby.
Czekamy jeszcze na wyniki przeciwciał anty Ro i La, testu PAPPa, konfliktu płytkowego (mamy serologiczny).
To czego się obawiałam jest ok, ale wyszło coś dla mnie niespodziewanego. Zaskoczyli mnie. Pocieszamy się, że dzisiejsze badanie to tylko szacowane ryzyko...
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri, życze Tobie abyś urodziła zdrowe dzieciątko o najlepszym dla dziecka i Ciebie czasie. Myślę, że część wyników to tylko statystyka i u kobiet zupełnie zdrowych też pewnie coś by wyszło. moje 2 koleżanki robiły test papa, i wyszły u nich złe wyniki. Ze wzgledów religijnych nie chciały rezygnować z dziecka i liczyły się, że może urodzić się chore. Obydwie urodziły zdrowe dzieci, jedna co prawda miesiąc wcześniej, ale dzisiaj to już szkolniaki. Tak więc głowa do góry, jestes pod kontrolą lekarską
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania_75
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 388
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri słoneczko - super że tamte wyszły ok, a przewidywanymi aż tak się nie przejmuj. jak juz zostało powiedziane - to statystyka. Ważne co samo usg pokazuje - ukształtowanie kości nosowej, przeziernośc karkowa itp.

Wiadomo, że nikt niczego nie zagwarantuje, ale tez na pewne rzeczy nie masz wpływu. Dbaj o siebie i maluszka i ciesz się ciążą. Trzymamy mocno kciuki żeby wszystko było dobrze
_________________
Przyjaciel to ktoś kto mnie dobrze zna, a mimo to mnie lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri tak jak napisały dziewczyny, dbaj o siebie i maluszka, a przypuszczenia, no cóż może się tak wydarzyć, ale nie musi i trzymamy sie wersji, że wszystko będzie ok.
Trzymam kciuki Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ślę uściski dbajcie o siebie Buziak
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile Trochę się podłamałam, ale staram się zbierać w sobie.
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri nie ma się co załamywać. Nawet jesli maluszek miałby przyjśc na świat miesiąc wcześniej to nie jest tragedia . Nie ma się na razie czym martwić .
Statystyki to jedno a życie to zupełnie coś innego.
Zacznij myśleć pozytywnie masz się z czego cieszyć. Nie funduj dziecku i sobie stresu . Nie warto.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RI, zapomnij o smutach-dbaj o siebie i Maluszka! Buziak
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri wiadomo ze stres jest i bedzie, towarzyszy kazdej mamie, nawet tej zdrowej i przy ciazy bez problemow. Jesli mozesz postaraj sie jak najwiecej relaksowac, bo stres nie sluzy tobie i groszkowi. Jesli bedzie trzeba, to druga polowe ciazy spedz w domu na L4 by niepotrzebnie sie nie forsowac. Dbajcie o siebie, Kciuki trzymamy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Sob Mar 12, 2016 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri, ja również trzymam za Was kciuki , przesyłam ciepłe myśli j pozytywną energię.
Wiem, że ciężko jest się nie martwić, moja pierwsza ciąża była częściowo leżąca, a druga cała przelezana, chwilę również w szpitalu i też starałam się nie martwić i różnie z tym bywało. Warto zaopatrzyć się w fajne książki, fajne filmy i fajne towarzystwo w dużych ilościach. Latwiej wtedy o pozytywne nastawienie Smile Wszystkiego dobrego Wam życzę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję!
Teraz mam zrobić holter na cito, bo mam arytmię. Ale to ponoć częste w ciąży. Wczoraj zrobiło mi się słabo w sklepie. Oczywiście nikt nie zareagował Shocked Na szczęście mąż w porę wrócił spomiędzy sklepowych półek i obyło się bez zbierania z podłogi.
Niestety nie raz byłam w sytuacji, gdy widziałam wypadek, zasłabnięcie, raz facet zmarł na moich oczach pod sklepem. Straszna znieczulica jest w ludziach. Nie wyobrażam sobie nie zareagować, gdy widzę, że z kimś dzieje się coś złego. A ludzie często udają, że nic nie widzą lub patrzą akurat w przeciwnym kierunku.
Co do nas - czekamy jeszcze na pełne wyniki testu PAPPa, ale pozbierałam się i jestem zdania, że Groszek pokaże jeszcze światu środkowy palec i udowodni że jest silniejszy niż wszyscy myśleli Very Happy
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Ri, trzymamy kciuki z zona za Groszka i za ciebie!
Z ta znieczulica to roznie bywa, jedni reaguja inni nie, chyba najtrudniej gdy jest duzo ludzi, wielu liczy na to ze zareguje ktos inny, przykre.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ho! Dawno się z Groszkiem nie odzywaliśmy. Jesteśmy już w połowie, to już 20 tc. Usg połówkowe pokazało, że z maluszkiem wszystko dobrze, ładnie rośnie. Mam za nisko ułożone łożysko, ale jest nadzieja, że się jeszcze podniesie. Robiłam ostatnio badania i wyszło kilka nieprawidłowości:
- OB 35 (norma 2-15)
- w moczu liczne nabłonki płaskie i fosforany bezpostaciowe
- kreatynina 0,45 (norma 0,5-0,9)
Nie wiem o co chodzi z tym OB, bo ponoć w ciąży się go nie robi, ale mój reumatolog zleca przy każdej wizycie razem z CRP. NIe wiem też co z kreatyniną, ale to chyba niewielkie odchylenie.
Ogółem jakoś się mam, robi się ciężkawo, bolą mnie stawy, pojawił się jakiś problem z lewym biodrem. Reumatolog zalecił ruch, ale niekoniecznie chodzenie które codziennie mocno uskuteczniam Smile a ponoć obciąża mi stawy. Nadal pracuję, więc kilometrów trochę robię...
Czekam na echo serduszka i rozważamy z mężem usg 4d - dobrze byłoby policzyć paluszki Wink
Najfajniejsze jest to, że Groszek już całkiem porządnie kopie i mogłabym godzinami leżeć i czekać na jego kuksańce Very Happy Brakuje mi tylko trochę na to czasu Wink
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 15 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group