Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przewlekłe bóle mięśni i ścięgien po antybiotyku
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 1:04 pm    Temat postu: Przewlekłe bóle mięśni i ścięgien po antybiotyku Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich. Milo mi Was poznac - to moj pierwszy post na tym forum, jestem mezczyzna.

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was miał styczność z podobnym problem albo potrafi mi coś doradzić.

Pod koniec grudnia 2013 czyli prawie 4 miesiące temu urolog przepisał mi lek z grupy fluorochinolonów a dokladnie Cipronex (ciprofloksacyna). Niemniej brałem to przez 9 dni (docelowo miało być 10, ale przerwałem z powodów nasilających się bóli).
6-tego dnia przez nieuwagę wziąłem podwójną dawkę, lecz to raczej nie miało znaczenia bo pierwsze bóle zaczęły występować już wcześniej bo już 2-ego dnia brania, ale w ogóle nie skojarzyłem tego bólu z TYM LEKIEM. Mianowicie zaczęło mnie pobolewać nadstopie.. Myślałem, że gdzieś się przemęczyłem w pracy. Dopiero 13 dnia odstawiłem ten specyfik definitywnie jak na dole ulotki wyczytałem że możliwy objaw uboczny to zapalenie ścięgien i polineuropatia (w amerykańskiej wersji ulotki tego samego leku jest dopisane "przewlekła").
Niestety od tego czasu minęło już prawie 4 miesiące i z każdym dniem jest coraz gorzej.. Boczny mięsień uda, łydek (jakiś nerwoból?) lewej nogi nie pozwala mi iść dłużej niż 4-5 minut. Po tym czasie ból staje się paraliżujący i muszę się położyć i odpocząć. Boli nawet pośladek..
Do tej pory byłem u kilku lekarzy którzy rozkładali ręce - ortopeda zdiagnozował u mnie na USG "tylko" zapalenie ścięgna podeszwowego z którym próbuje walczyć falą uderzeniową oraz mam pogłębiające się przykurcze kolan a także miesiąc po odstawieniu zaczęło się powolne zanikanie mięśni w udzie, przy kolanach..
Reumatolog wypatrzył też zmianę zwyrodnieniową prawego biodra ale to raczej nie ma związku.
Generalnie z dnia na dzień mam słabsze mięśnie w obu nogach, mimo dobrego odżywiania i ćwiczeń rozciągających.
Ponadto zacząłem cierpieć na bezsenność, ból nóg wybudza mnie w środku nocy. Zauważyłem też dziwne zmiany skórne na dłoniach i stopach (takie plamki, głównie widoczne po prysznicu, a także dziwne podłużne "kreski" na wewnętrznej stronie palców, które mocno mi zżółkły od tego czasu)
Zacząłem mieć także silne reakcje alergiczne na wiele pokarmów ale też rzeczy które wcześniej mnie nie uczulały.
Co ważne bóle nóg nasilają się nie tylko przy próbie chodzenia ale także PO JEDZENIU.

Nie przedłużając - znalazłem na FB prawie 2 tysięczne grono osób poszkodowanych przez chemioterapeutyki z tej właśnie grupy leków (tzw. FQ ang. fluoroquinolones). Są osoby które walczą z objawami ubocznymi latami, skończyły na wózkach albo które nie mogą chodzić dłużej niż kilka minut bez bólu. Historie które ludzie tam przedstawiają są naprawdę dramatyczne i zazwyczaj bez happy endu. Tamto forum stale rośnie i jest to niezwykle przerażające - najwięcej jest osób z USA i Niemiec. Polaków jeszcze niewiele bo ciprofloksacyna nie jest u nas jeszcze tak popularnie przepisywanym antybiotykiem jak u nich.
I tutaj moje pytanie, czy jest wśród Was osoba, która miała podobne problemy? Podobno bóle, które powoduje ten lek mogą wystąpić nawet do 2 lat po zakonczeniu zażywania tego specyfiku, dlatego wiele osób może tego nie skojarzyć. Badania przy tym wychodzą prawie zawsze w NORMIE ponieważ zmiany są na poziomie komórkowym i ciężko to zdiagnozować.


Ostatnio zmieniony przez lagics dnia Sob Lis 01, 2014 1:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

wypowiem się, ponieważ bardzo często zażywam Cipronex ze względu na problemy z drogami moczowymi. W zeszłym roku brałam go nawet przez trzy miesiące w dawce 250mg raz dziennie.
Bóle mięśni są efektem ubocznym stosowania tego leku. Lekarz mnie o tym poinformował. Zakazał też ćwiczeń, aby nie uszkodzić mięśni ani ścięgien. Dodatkowo miałam nakaz stosowania magnezu i potasu dzięki czemu bóle mięśni zniknęły. Masz rację, że deficyty nie wychodzą w badaniach, ponieważ w krwi może być w porządku, a w komórkach za mało.
Mi ten lek pomógł. I wbrew temu co napisałeś lek ten jest bardzo często przepisywany w Polsce.

Aha!!Na nerwobóle wspaniała jest witamina b1
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiwka -> dzieki za wypowiedź, szkoda że mój lekarz mnie na to nie uczulił i podczas zażywania tego leku normalnie pracowałem fizycznie. Ja brałem w dawce 1000mg dziennie. Najgorsze ze biore witaminy, jem zdrowo juz 4 miesiac a bole jak byly tak są i na dodatek cały czas mi te mięśnie "lecą"...
Może ktoś jeszcze ma jakieś podobne doświadczenia?

Wydaje mi się, że te codziennie coraz slabsze miesnie oraz niesamowita czulosc na jedzenie (alergie) moze byc wynikiem jakiejs choroby z autoagresji. Czy najlepszym badaniem diagnostycznym na tego typu choroby to jest badanie ANA?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle, ze najpierw pojedz ten magnez z potasem, ale tak z 3 miesiące, a dopiero potem szukaj autoagresji.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki aiwka.. No ja mysle, ze tutaj magnez ani potas nic nie pomogą, jem je już od 3 miesięcy i nie ma żadnej poprawy, jedynie mam dziwne uczulenia na bardzo wiele rzeczy (np. na pokrzywę taką do picia czy perfumy jeśli się spryskam itp.) wiec na pewno z moim immuno jest cos nie tak tylko pytanie czy tak sie wyostrzyl, ze wszystko traktuje jako wroga i trzeba go jakos wyciszyc czy to jest jeszcze jakas inna przyczyna.. Poki co dalej nie moge chodzic i jestem uziemiony w domu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może warto by było pójść do neurologa??
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiwka -> Neurolog mnie wyslal do reumatologa a ten mnie obadal powiedzial ze mam takie przykurcze w kolanach ze jeszcze takich nie widzial, dal mi skierowanie na badanie HLA B27 i znalazl tylko zmiane zwyrodnieniowa biodra ale nie potrafil mi pomoc.. Na to nie ma lekarstwa.. Tysiace ludzi cierpia po tym w USA, czasem jak czytam te historie to wlos jezy sie na glowie.. Dzisiaj chcialem powolutku dojsc do sklepu 300m od domu cos kupic to wracalem ze lazami w oczach tak bardzo mnie bolala noga kilka miejsc glownie okolice piszczeli.. Bol jakby ktos igly Ci wbijal i do tego paralizatorem kopał. Ten ból jest taki paraliżujący..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po przerwie.
To juz 7 miesiecy odkad wzialem to lekarstwo(?).
Scięgna oraz powięzie na szczescię dzięki fizjoterapii doszły mniej więcej do siebie ale niestety dalej mam problemy skórne, tak jakby tkanka pod skórą stała się cieńsza i bardziej widać żyły a odciski robią się bardzo łatwo. Ponadto nie chcą mi zniknąć dziwne znamiona przy palcach i paznokciach takie jak na załączonym obrazku. Są cały czas czerwone tak jakby były obrzęknięte.


zdjecie moich palcow:



Dodatkowo 3 tygodnie temu dostałem pokrzywki skórnej, niestety dermatolog jest zdania że to pokrzywka cholinergiczna (wpływ ma na nią ma ciepło/własny pot!) Wypryski się pojawiają prawie codziennie, swędzą a te co się pojawiły zmniejszają się odrobinie po zastosowaniu maści ze sterydem ale niestety nie znikają tak że niektóre bąble mam już ponad tydzień na ciele i to w różnych miejsach, takie jakby krosty lub ugryzienia komara. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie swędziały. A niestety swędzą (nawet takie miniaturowe krosteczki)

Nie wiem co o tym wszystkim mysleć, spotkał się ktoś może z taką pokrzywką?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze to nue do końca po leku, ale lek pobudzil jakas chorobę. Te czerwone skorki przy palcach i ten obrzęk wyglądają nieco podobnie do zaawansowanego zespołu Raynaud, ale nue piszesz nic o sinieniu i marznieciu rak. Marzną ci ręce i robią sie sine palce albo białe pod wpływem stresu lub zimna? Te miejsca czerwone przy paznokciach swedza?
Moze warto by było zrobić jednak ANA. U mnie cała jazda zaczęłs sie po szczepieniu na HPV. Nie mam pewności, ze to ono pobudzilo tocznia, ale takie mam wrażenie. Zrobiłabym chyba ANA, a potem pogadala z lekarzem o sterydach, ktore być moze by ci przyniosły ulgę. Skoro nie potrafią postawić diagnozy to niech chociaż doraźnie spróbują coś zrobić żebyś nie cierpiał. Ogólne IgE moze wstępnie pokazać czy masz alergie IgE zależna jesli chodzi o te swedzace zmiany.
Co do mięśni to mozna zrobić Emg i zobaczyć czy jest pierwotne uszkodzenie mięśni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva jak dla mnie to do zaawansowanego Reynalda daleka droga( nie zyczę ci żebyś kiedyś coś takiego nawet oglądała ) te palce wyglądają na ewentualnie początki tej choroby , ale to tylko jest może .
nie ma sensu sugerować ani podsuwać komuś ewentualnej diagnozy przez neta.

zdarza się ze ktoś kto pyta tutaj idzie potem do lekarza i od razu wali ze na forum ludzie powiedzieli...
nie potrzebna nam taka reklama.

Tak naprawdę zadna podpowiedz nie zastąpi lekarza . Zapisz się na wizytę i niech coś zaradzi skoro czujesz się zle
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z Moniką, do zaawansowanego raynoulda na szczęście daleka droga
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też mam takie palce zaczerwienione i obrzęknięte zaraz przed paznokciem, mam to od dziecka, podejrzewam że sama sobie na to zasłużyłam bo kiedyś obryzałam paznokcie i przed paznokciami skórki bo zawsze się same haczyły, i wtedy puchło, u mnie to raczej pozostałości po Wink, Nasila się po kontakcie z płynem do mycia naczyń, prania itd, różnymi chemicznymi rzeczami.
taki swędzące krostki w okolicy dłoni mam często, milimetrowe pechęrzyki, uczucie jakby zakłute było, swędzi a dy się rozdrapie sączy i powiększa się bąbel, czasem okolica robi się zgrubiała bo składa się z iluś tam tyci bąbelków, po kilku tyg schodzi.
U mnie mówią że to reakcja uczuleniowa - tak twierdzi dermatolog, alergolo i immunolog - wszyscy widzieli me łapki.
całe ciało mam wysypane w mniejszych lub większych krostkach, często ropnych - także pzypisują to rekacji uczuleniowej, swędzi jak diabli, czasem boli, nasila się od niektórych ubrań - na niektóre mam uczulenie.
Co do antybiotyku, nie kojarzę go, nie wiem czy brałam bo przez całe życie nabrałam się tego na pęczki.

Na twoim miejscu odwiedziłabym jeszcze raz dermatologa i alergologa, i koniecznie tego reumatologa, ew neurologa i badanie mięsni.
A bolą cię tylko nogi czy inne mięsnie też, chromanie przestankowe też powoduje bóle nóg że dojść nie idzie, ale zazwyczaj to choroba starszych ludzi, zazwyczaj nie znaczy zawsze, i nie zawsze dotyczy tylko kończyn dolnych, Może warto położyć się w szpitalu skoro to aż tak dokucza, tam zawsze wiesza szansa na badania i konsultacje Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogie Panie, bo Panów tu chyba nie ma(?)Smile
Te zaczerwienienia przy paznokciach zrobiły mi się po tym leku wcześniej niczego podobnego nie miałem. Poza tym nie swędzą, czasem bledną ale raczej na szczęście to nie Reynauld.

Natomiast martwi mnie ta pokrzywka, niedługo bedzie miesiąc jak ją będę mieć i to jest dopiero problem. Mój główny problem bo ciało swędzi i głowa.. Trochę pomaga lek przeciwhistaminowy (trochę mniej swędzi) ale później jak lek nie działa to na nowo się zaczyna zabawa i już nie wiem czy się zadrapać na amen a nie psuć sobie żołądka czy brać i odczuwać ból brzucha.

W każdym razie dzięki za porady.
Aha i mówicie że to ANA na 100% pokazuje kiedy jest choroba autoimmunologiczna, tak ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pokazuje na 100% ponieważ jest wiele osob zdrowych , ktore mają ANA dodatnie
samo ANA nie jest jeszcze wskazowką dla diagnostyki

poczytaj sobie ANA - przeciwciała przeciwjądrowe


Cytat:
ANA - przeciwciała przeciwjądrowe

Pozytywny wynik testu na obecność przeciwciał przeciwjądrowych ANA występuje prawie u wszystkich chorych na SLE (97 %) i jest najwrażliwszą aktualnie dostępną metodą diagnostyczną, ponieważ potwierdza diagnozę SLE jeśli towarzyszą mu inne kliniczne objawy: zmiany skórne, bóle mięśni, stawów, zapalenie opłucnej, anormalne wyniki krwi, choroba nerek, etc.

Jednakże, pozytywny wynik ANA, sam w sobie, nie dowodzi występowanie tocznia, ponieważ przeciwciała te obecne są także w:

1. innych chorobach tkanki łącznej:
* skleroderma
* Syndrom Sjogrena
* rzs
2. u osób zażywających leki zawierające:
* procainamide
* hydralazine
* isoniazid
* chlorpromazine
* amizepin,acebutolol,sulffonamidy
3. wirusowe:
* HCV
* mononukleoza
* trąd
* malaria
4. choroby skóry:
* łuszczyca
* pęcherzyca
* liszaj płaski
5. choroby płuc: pierwotne nadciśnienie płucne, azbestoza, idiopatyczne
zwłóknienie płuc
6. choroby wątroby: pierwotna marskość żółciowa, poalkoholowe zap.
7. choroby krwi: niedokrwistość autoimmunohemolityczna, samoistna
plamica małopłytkowa
8. inne choroby autoimmunologiczne:
* cukrzyca1
* zapalne choroby jelit: CU, L-C
* zapalenia tarczycy: Gravesa-Basedowa, Hashimoto
* stwardnienie rozsiane
9. nowotwory: chłoniaki, białaczki, guzy lite-nerek, płuc, jajnika,
czerniak
10. 30-40 % krewnych pierwszego stopnia ludzi chorych na tocznia
(rodzeństwo, rodzice i dzieci).
11. 5% zdrowych: kobiety, ciąża, po przeszczepach


jeszcze jedno sama brałam ten antybiotyk po operacjach, kiedy organizm jest słabszy - działał wyjątkowo dobrze.jak dla mnie jeden z lepszych antybiotyków
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te paznokcie wyglądają jak zakażone wały paznokciowe. Moje dziecko miało podobne. Dostawal na to pimafucort. W życiu bym nie powiedziała ze to zakażenie. Wały były poprostu obrzekniete. Co do pokrzywki to moze to być wszystko. Takie ugryzienia komara moje dziecko miało przy wirusie bostońskim. Tez mało standardowo go przechodził. Trzymało go miesiąc z przerwami. Nie zwalalabym tego na antybiotyk, bo sama go brałam wielokrotnie i wręcz ci powiem, ze moje problemy ze stawami i innymi bólami sie skończyły.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group