Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proszę o pomoc!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Razill
Junior
Junior


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 8:08 am    Temat postu: Proszę o pomoc! Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam nadzieję iż piszę w odpowiednim dziale, z całego serca proszę was drodzy forumowicze o pomoc, gdyż nie mogę nigdzie jej uzyskać.
Postaram się pokrótce opisać mój problem.
Objawy jakie posiadam to od początku roku stany podgorączkowe w różnych porach dnia, uczucie ciągłego zmęczenia coś na kształt przeziębienia.
byłem leczony wieloma antybiotykami bez poprawy, dwukrotnie przebywałem w szpitalu. Większość badań w normie jedyne które budzą niepokój to:
-CPK 233 i w drugim badaniu 279
-ANA typ świecenia homogenny 1:1000 i ziarnisty 1:320 w ana3 brak
-TSH 4.64
Po pobycie w szpitalu w ustroniu stwierdzono:
"Subkliniczna niedoczynność tarczycy, Niezróżnicowana choroba tkanki łącznej-obserwacja"
Po czym odesłano mnie do domu z niczym.
Proszę was bardzo poradźcie mi coś ponieważ czuję się nie najlepiej nie jestem sobą od początku roku, chcę wrócić do dawnego życia a lekarze rozkładają ręce i każą czekać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko, Razill Very Happy

To co moge doradzic to znalezienie dobrego, wnikliwego reumatologa.
Napisales, ze masz podejrzenie choroby tkanki lacznej, wiec nie jest to zupelnie nic. Wink
Niestety diagnozowanie bywa trudne i dlugie, sa osoby czekajace na "kropke nad "i"" latami..Zwyczajnie sa to dość skomplikowane sprawy. Cierpliwosci....

Jestes pod kontrola specjalisty?
To jest teraz wazne. Bedzie on mogl kontrolowac to co się dzieje w Twoim organizmie i jesli pojawia się jakies nowe objawy lub inne nieprawidłowości, postawic diagnozę.

Glowa do gory! Smile

Jesli uczucie zmeczenia jest nie do zniesienia to porozmawiaj o tym z lekarzem-sa leki, ktore moga pomoc.

Pozdrawiam i szybkiej diagnozy zycze! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Razill
Junior
Junior


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można tak powiedzieć że jestem pod kontrolą specjalisty, na razie powiedział
żebym czekał jakiś czas na powtórne badania, zdaję sobie sprawę że nie jest to taka prosta sprawa lekarz reumatolog powiedział mi że z tego wyniknie coś poważnego z drugiej strony w szpitalu stwierdzili że taki wynik nic nie musi oznaczać. Najgorsze jest to że moje samopoczucie strasznie utrudnia mi pracę, do tej pory byłem strasznie aktywny fizycznie a teraz czuję się jak ten "dziad"
ps.
Dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy masz kontrolna wizytę?
Jesli jestes pod opieka reumatologa to powinieneś takowa miec, prawda?
Co do przeciwcial: tak moga wystepowac u ludzi zdrowych, moga swiatczyc o roznych chorobach, stanach zapalnych. Poczytaj tutaj: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957&start=0
Poza tym leczy sie pacjenta nie wyniki, jesli zmeczenie utrudnia Ci normalne funkcjonowanie, lekarz nie powinien tego bagatelizowac.-Znajdz takiego!
Troche sie dziwie, ze lekarz Cie nastraszyl i pozostawił bez opieki. Nie wzbudzilby tym mojego zaufania. Nie bylby moim lekarzem.
Jest mase dobrych specjalistow-poszukaj.

Pamietaj, ze choroby tkanki lacznej to nie tragedia. Mozna miec je pod kontrola i swietnie sobie z nimi radzic! Popatrz na nasze wesole towarzystwo. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Razill
Junior
Junior


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie czekam aż lekarz ustali mi termin kolejnej wizyt, bądź pobytu w szpitalu, tak przynajmniej mnie poinformował. Skorzystam z twojej rady i wybiorę się do innego lekarza tak aby zasięgnąć dodatkowej opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Razil.

Cóż pozostaje mi tylko podpisać się pod postem Eweli. też jestem zdumiona tym że lekarz nastraszył zostawił i kazał czekać? Może warto rozważyć zmianę lekarza . mamy wątek o lekarzach których polecają formuowicze . http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=853&postdays=0&postorder=asc&start=0


życzę dużo zdrówka ,niestety diagnozy bywają długie , cierpliwości życzę .
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum

hmm lekarz ktory straszy na początek i zostawia pacjenta samego sobie Confused
moze warto poszukac kogoś innego .
skad jesteś ? bo domyslam sie ze z poludnia Polski
resztę napisała juz Ewela więc życzę znalezienia takiego lekarza , ktory nie straszy ale działa .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Jeszcze dorzuce ze swojej strony ze masz TSH podniesione to trzeba się uudać do endokrynologa bo nic nie piszesz na temat tarczycy. W niektórych laboratoriach podają ze norma jest do 5 ale mi lekarz powiedział ze od 3,5 trzeba leczyć. Pozdrawiam
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Razil. Very Happy

Wiem co czujesz, sama przez to przeszłam. Przed chorobą byłam bardzo aktywną osobą, wszędzie mnie było pełno, dzieci, praca, dom, hobby...
Choroba mnie dopadła przed świętami Bożego Narodzenia, nic nie byłam w stanie zrobić, nic przygotować tylko leżeć.... I tak leżałam miesiąc w domu a potem miesiąc w szpitalu...
Ale potem leczenie, wysokie dawki sterydów i postawili mnie na nogi.
Jakiś czas był spokój, choroba się uspokoiłana jakiś czas. Po 2 latach znów nawrót, znów leżenie bez sił, szpitale, kliniki, zero pracy, myślałam że zwariuje że to już koniec, ale minęło i jest dobrze...
Twoje samopoczucie jest kiepskie i dlatego musisz iść z tym do lekarza, nie da się tak funkcjonować, może jakieś leczenie, może sterydy byś zaczął brać, one pomagają...
a na razie to trzymaj się chłopie i głowa do góry, będzie dobrze
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Niestety mimo chęci, poza trzymaniem kciuków za szybkie znalezienie odpowiedniego specjalisty niewiele jestem w stanie pomóc. Co zapewne zdążyłeś wywnioskować, możemy jedynie powiedzieć, co nam się z danym zagadnieniem kojarzy, diagnozy nikt z nas się nie podejmie.

Nie dawaj się jednak zwariować, szukaj wytrwale (nawet mimo frustracji), a osiągniesz swój cel. W razie co, możesz śmiało wyrzucić, co zalega na wątrobie.

Powodzenia i niewyczerpanych zasobów cierpliwości i sił w walce z choróbskiem.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Razill
Junior
Junior


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wam bardzo za wszystkie odpowiedzi, nie spodziewałem się tak miłego przyjęcia Smile
Proszę was o poradę ponieważ wpadłem na pomysł aby iść do szpitala do dr. Hrycka na Ligote ale nie wiem czy w tym momencie jest sens?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Razill Very Happy

Super, jak masz taką możliwość to idż do Hrycka, mogę Ci go z czystym sumieniem polecić.
Na Ligocie Cię gruntownie przebadają.
Też tam leżałam kilkakrotnie...

Iza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Razill
Junior
Junior


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba właśnie tak zrobię, orientujesz się może czy czeka się tam na przyjęcie czy jest to może z "marszu"?
Mam nadzieję że tam mi coś poradzą dziś znów 37.2 i uczucie zmęczenia niechęci kompletnej Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjęcie z marszu jest tylko w stanie cięzkim , chyba jak wszędzie - póki co nie jesteś w cięzkim stanie i zyczę Ci żeby zostało tylko tak jak jest

czeka się dobre pół roku a najczęsciej i więcej- chyba że będziesz miec szczęscie i znajdzie się miejsce , bo ktoś zrezygnował z kolejki
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Razill
Junior
Junior


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10

PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę was jeszcze o jedną poradę, czy ból gardła może mieć jakiś związek z moja choroba? Od 2 tyg boli mnie gardło ostatnio ból budzi mnie w nocy brałem antybiotyki oraz holinex lecz ból wciąż jest, jestem załamany nie wiem co czynić dalej wizytę u dr hrycka mak na koniec czerwca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group