Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zespół antyfosfolipidowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alva - analizując Twoje wypowiedzi w poszczególnych wątkach dochodzę do wniosku,że Ty u wszystkich doszukujesz się tocznia i celiakii a może nawet i tych chorób,które zdiagnozowano u Ciebie.Całe szczęście,że ja nie jestem strachliwa i mnie to nie wzrusza.Forum jest po to by wspierać osoby dotknięte chorobą tkanki łącznej.Wsparcie to nie powinno polegać na Twoich medycznych wywodach i nakręcaniu innych.Tu na tym forum poznałam jak długo i zawile przebiega diagnoza jak być cierpliwym w chorobie i jak z nią żyć żyć i funkcjonować by to nie ona była drogowskazem w moim życiu.Podejście niektórych lekarzy do pacjentów pozostawia wiele do życzenia ale to tylko też ludzie i są różni....Nie jest ciekawie jak nie ma się konkretnej diagnozy ale nie ma tez tragedii jak wdrożone jest w końcu leczenie.Mnie osobiście nie odpowiadają Twoje medyczne wywody i pewność,której pozazdrościłby Ci nie jeden lekarz.Wprowadza to niepotrzebną panikę i strach u ludzi,którzy dopiero zetknęli się z ta chorobą a nie o to chodzi.Poza tym masz jeszcze krótki staż chorobowy i wiele jeszcze nie wiesz.Oszczędź sobie szczegółów i zostaw to lekarzom bo Ty nim nie jesteś Wink
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam o poranku Very Happy

Hmmm, to się porobiło. Mimowolnie stałam się przyczynkiem do "kłótni" (wymiany zdań na forum Smile ).

Przyznam, że leczenie w moim przypadku polega na ciągłej upierdliwości z mojej strony i mojej rodzinnej. Jak jednymi drzwiami nas wyrzucą, skradamy się oknem.

Co do dawek leków, sposobu leczenia to nie znam się na tym, więc nie dyskutuję, ale nie oznacza to, że nie konsultuję...
Pierwsza pani reumatolog stwierdziła, że skoro ona skręciła nogę i ją boli to mnie też musi boleć Twisted Evil. Tak ogólnie, dla zasady równowagi bólowej w przyrodzie.

Doświadczenie szpitalne mam marne: dwa porody i teraz ten udar. Stąd moje zainteresowanie waszymi doświadczeniami jest dla mnie istotne.

Generalnie czasem strach się bać, zważywszy, że choroba postępuje. Wcześniej ból był na zasadzie od czasu do czasu, a teraz na okrągło i cały czas się wzmaga.
Do tego słońce, którego pod dostatkiem w tym miesiącu Cool . Czytałam, że mieliście z nim różne doświadczenia. Ja ostatnio go unikam, bo dostaję wysypki. Kilka dni temu musiałam pojechać do biblioteki. W samochodzie byłam raptem z 15 minut. Skończyło się na oparzeniach słonecznych na odkrytych częściach ciała.

Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bede wnikać. Niech ktos cierpi i żyje w przekonaniu , ze tocznia nie ma, bo nie ma komórek LE i ze przy zapaleniu płuc nie jest mu potrzebne nawet rtg, bo lekarz Moniki leczy zapalenie płuc bez rtg. Zapewne jak juz nabęde tego doświadczenia w chorobie, to po 20 kilku latach choroby lekarz bedzie mi pewnie leczył zapalenie płuc nawet bez osluchania, a o rtg to nawet nie pomyśli Smile Milego dnia życzę, a autorce wątku szybkiej diagnozy,skutecznego leczenia i życia bez bólu.

Ostatnio zmieniony przez alva_alva dnia Pon Lip 28, 2014 7:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva starasz sie obrazac wszystkich po kolei,chcesz robic wrazenie jakbys pozjadala wszystkie rozumy a wychodzi na to ze twoje posty staja sie denerwujace i żenujące....zaczynasz denerwowac uczestnikow forum a to juz zle,poza tym wez pod uwage ze nie jestes lekarzem a swoja wiedze posiadasz wylacznie internetowa wiec mentorskim tonem wypowiedzi mozesz narobic wiecej szkody niz pożytku,spasuj bardzo prosimy,tak?
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="alva_alva"]Nie bede wnikać. Niech ktos cierpi i żyje w przekonaniu , ze tocznia nie ma, bo nie ma komórek LE quote]

No cóż, cierpieć nie chcę i nie zamierzam. Niemniej jednak, kiedy jestem na początku drogi, łapię się wszystkiego. Powtarzam, forum jest dla mnie źródłem nieocenionej pomocy. Moje życie nie przebiega pod dyktando pytania: mam komórki LE czy nie mam i co się z tym wiąże. Aspekt ten pozostawiam lekarzowi prowadzącemu i w przyszłości lekarzom ze szpitala.

Mimo gorącej atmosfery życzę miłego dnia Very Happy .
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joe alex, masz sporo dolegliwości , wszystko złozone do kupy moze dać np Mieszaną chorobę tkanki łączniej
nie musisz mieć akurat tocznia skoro wygląda na to że masz 3 inne choroby ,
zyczę ci wnikliwej diagnostyki w szpitalu i diagnozy na 100%, wtedy leczenie ruszy z kopyta a Ty poczujesz się lepiej

juz niedługo przeciez

nie przejmuj sie takimi drobiazgami " czytaj wymianą zdan " przepraszam ze akurat w Twoim wątku-Ty nie zawiniłaś , wrecz przeciwnie , gdyby każda nowa osoba była tak poukładana, byłby tu luksus Wink

alva czy choroba nazywa się toczen czy MCDT, czy tylko zespół Sjogrena + zespół Raynauda leczy się tak samo. Sterydy + immunosupresja .
nazwa akurat nie ma znaczenia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj .

Też życzę Ci szybkiej diagnostyki i oby leczenie przyniosło szybki efekt.
Widzę że masz super podejście i tak trzymaj.
Szperaj ,czytaj ale z umiarem i dystansem. Każdy choruje inaczej .
Mam nadzieję że szybko rozwikłają co Ci jest.

wypowiedzi alva przemilczę .
meguchna też mam takie wrażenie.


Miłego i spokojnego poniedziałku.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Poprzedniczki napisały chyba już wszystko, co powinnaś wiedzieć, więc nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki za szybkie zadomowienie się w naszym gronie.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko do was, wprawionych w boju...

Wstałam dzisiaj z bardzo popuchniętymi rękami od ramion w dół... najbardziej jednak wkurzające jest to, że "wyrosły" mi wielkie bicepsy. Wyglądają tak, jakbym ćwiczyła na siłowni co najmniej pół roku.
Już parę razy tak miałam, ale dziś przeszło samo siebie...

I takie moje pytanko: smarować to cos jakąś maścią czy zostawić samo sobie. Dodam, że nie tylko boli ten "biceps", ale również skóra i tak jak wcześniej napisałam, ręce od ramion... Confused
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
perelka20
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 969

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz posmarować jakąś maścią przeciwzapalną, przeciwbólową. Możesz też jeśli daje Ci to bardzo we znaki wziąć tabletkę np. naproxen, aulin. żeby przeciwzapalnie, przeciwbólowo działała Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joe alex czy skoro mialas to juz kilka razy rozmawialas o tym ze swoim lekarzem?
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej tak, wspominałam. Stwierdził, że dalszą diagnostykę załatwimy w szpitalu. Mi chodzi o doraźną pomoc.
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a od kiedy miewasz takie stany?trudno jest doraznie pomoc nie znajac przyczyny takiego stanu,moja wyobraznia jest ogromna i widze cie z tymi ogromnymi bicepsami i jestem przerazona.....Basia dala ci sposob dorazny ktory napewno nie zaszkodzi choc kto wie....
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posmarowałam sobie moje nowo nabyte bicepsy maścią i ... nic Confused

Chyba nie pozostanie mi nic innego, jak stanąć w szranki zmagań kulturystycznych Very Happy

A tak na poważnie, nie wiem, co robić. Mój lekarz jest na urlopie, wizytę w szpitalu mam na 8 września... Trzeba to przeżyć...

Dzięki za rady.
Obecnie biorę Poltram Combo od półtorej tygodnia ponieważ musiałam odstawić metypred przed szpitalem. Do tego Nolpaza osłonowo, Polocard ze względu na udar i w razie jeszcze większego bólu dodatkowo Acenol Forte i Hydroxyzinum na uspokojenie (wcześniej Sympramol) i przyznam, że żołądek domawia posluszeństa i do tego jeszcze te bicepsy Very Happy

Zobaczę jutro rano Very Happy
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joe alex napisał:
"wyrosły" mi wielkie bicepsy. Wyglądają tak, jakbym ćwiczyła na siłowni co najmniej pół roku. (...) smarować to cos jakąś maścią czy zostawić samo sobie. Dodam, że nie tylko boli ten "biceps", ale również skóra
Miałem tak 7 lat temu przy zaostrzeniu: ni z tego ni z owego zrobiło się 40 cm w obwodzie Smile Różnica tylko taka, że mój "biceps" był bezbolesny.

W moim przypadku sprawa została zostawiona "sama sobie", tzn. podczas pobytu w szpitalu nikt jakoś specjalnie uwagi na to nie zwracał i przeszło wraz z leczeniem ogólnym.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group