Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zespół antyfosfolipidowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

róznoczasowe co to znaczy?
a w tym rdzeniu coś się dopatrzyli?

a i jeszcze 1 pytanko na jakiej podstawie u ciebie wykluczyli ASP?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asp wykluczyli na podstawie badań laboratoryjnych, ale to jeszcze podczas ostatniego pobytu na reumatologii...
A co do różnoczasowych, to wystąpiły w różnym okresie czasowym... Stąd jestem teraz wyczulona na kolejne objawy następnego udaru. Jakby co to mój prowadzący neurolog stwierdził, że trzeba natychmiast wzywać pogotowie... Shocked

W rdzeniu, poza sprawami przeciążeniowymi - czysto...
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zrobili ci p/anty kardiolipinowe tak? i tu wyszły ujemne...
bo podobno robi się jeszcze beta2 glikoproteinie i jakieś tam jeszcze...czy te też ci porobili i wszystkie ci wyszły ujemne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ana, wyszły ujemne... stąd wniosek reumatologa, że to nie zespół antyfosfolipidowy był przyczyną udaru.
Pamietam jednak, że kiedyś alva pisała w moim watku, że bywa zespół antyfosfolipidowy, który nie daje wyników na plus. Przyznam, że nie znam się na tym i daję pole do popisu mojemu lekarzowi.

Ale jak to bywa w życiu, trzeba do lekarzy mieć również ograniczone zaufanie i nie zapatrywać się w ich diagnozę jak w obrazek. Trzeba konsultować - sama się o tym przekonałam Confused

Mój reumatolog odesłał mnie do domu z początkiem spastyczności twierdząc, że ból który odczuwam siedzi w mojej głowie i jest wynikiem stresu. Mam żal do niego, że w porę nie zadziałał - nie byłoby może tyle komplikacji, które mam dzisiaj Confused
Zbagatelizował moje dolegliwości mięśniowe (wywaliło mi porządnie bicepsy w prawej ręce). Czekam teraz na wynik prześwietlenia (skierowała mnie moja rodzinna)...
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joe, przepraszam, że pytam jeśli o tym pisałaś, ale nie mogę się przekopać teraz przez całość.
Jako, że jestem w podobnej sytuacji "mózgowej" Wink Czy miałaś robione Ddimery lub INR?
Co to jest ASP?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri, z tego co wiem, nie miałam takowych badań robionych...
Asp to zespół antyfosfolipidowy.
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie połączyłam ASP z zespołem antyfosfolipidowym Smile

Czy miałaś kiedykolwiek zapalenie nerwu wzrokowego?
U mnie przyczyny ognisk szukają od kilku lat.
Teraz uważają, że te zmiany to mikroudary i wdrożyli leki rozrzedzające krew. Zasugerowano mi zaburzenia hemostazy i skierowano do specjalisty. W zasadzie dotąd nikt tego nie wykluczył. Może u Ciebie też warto byłoby to sprawdzić?
Czytałam też o czymś takim jak otwór owalny, który ponoć może powodować zmiany naczyniopochodne. Nie znam się na tym, miałam wielokrotnie echo serca, ale z tego co czytałam ponoć po pierwsze może nie dawać wyraźnych objawów a po drugie być niewidoczny na echo. Może ktoś na forum zna się na tym bardziej i mógłby przybliżyć temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri, ja w czerwcu przeszłam udar mózgu z prawostronnym niedowładem...
Wypisano mnie ze szpitala w zeszłym tygodniu z diagnozą: naczyniopochodne uszkodzenie OUN. To był mój trzeci pobyt w szpitalu w ciągu 3 miesięcy...

Co do nerwu wzrokowego, myślę, że tomograf, a później rezonans wychwyciłby to...
Echo również miałam robione i wyszło ok...

Generalnie najbardziej, oprócz rzeczy związanych z reumatologią, boję się konsekwencji tego uszkodzenia OUN, który skutkować może tzw. otępieniem
Confused

Jak zacznę pisać od rzeczy, wykopcie mnie z forum... Very Happy

No i piszę bzdury: nie ASP tylko APS - ludzie, cos mi się zaczyna dziać Shocked Very Happy
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przejmuj się, APS też nie skojarzyłabym z zespołem Very Happy Po prostu nie znałam skrótu Smile

Udaru nie miałam, ale wiem, że mi grozi bardziej niż innym. Ognisk mam sporo, przy 9 pisali, że nieliczne, teraz po najnowszym rezonansie piszą, że liczne, ale nie podają konkretnie ile.

Piszesz o otępieniu... Uszkodzenie może skutkować otępieniem, ale nie musi. Nasz mózg jest bardzo plastyczny, pewne funkcje są w stanie przejąć inne obszary i zapewnić nam normalne funkcjonowanie. Ja mam lepsze i gorsze okresy. Na pewno pomaga ćwiczenie naszych makówek Very Happy
Ostatnio przeczytałam bardzo optymistyczny artykuł: http://wyborcza.pl/1,75476,16777995,Ile_mozgu_trzeba_miec__by_normalnie_zyc_.html

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy tylko będę miała czas, poczytam sobie te artykuł...

Tak się dziś smiałam do męża, że jak wejdzie na mnie to otępienie, to posadzą mnie razem z dziadkiem, który ma Alzchaimera i będą na nas narzekać, że gadamy od rzeczy... Very Happy Very Happy Very Happy

Mam takie pytanko do zacnych Pań forumowych: otóż na dłoniach pękają mi naczyńka (żyłki? - nie znam się ). Najpierw jest ból a później wylew. Zmieniają się kolorki jak przy siniaku przy uderzeniu...
Cóż to takiego i czy można nad tym zapanować?
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Wczoraj byłam u nowego neurologa z Poznania.
Dowiedziałam się, że moje objawy sugerują zespół paranowotworowy. Na cito muszę zrobić rtg płuc, mammografię, badanie jajników, usg brzucha i liczyć, że już na tym etapie uda się wykluczyć nowotwór.
Z tymi wynikami mam się udać do Poznania do lekarza, który jako jedyny w Polsce kompleksowo zajmuje się zespołem paranowotworowym...

Powiem tak, z deszczu pod rynnę...

Czy ktoś z was miał do czynienia z tym zespołem?

W każdym razie neurolog stwierdził, że najlepiej, gdyby został jedynie ten udar, który przeszłam.

Poza tym jestem bardzo obciążona nowotworowo. Praktycznie 90 procent moich bliskich zmarła na raka...
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joe u mnie podobnie połowa zmarła na raka ale przewodu pokarmowego i też jestem w tym momencie trzepana pod tym względem
również z prześwietleniem płuc i oczekuje na biopsje z powodu zmiany na wątrobie - to właśnie przy tym mówiono mi o tym zespole
joe a robiono Tobie markery jakieś ?
mówiono mi także że szerego objawów może się składac na ten zespół drżenia, gorączki, bóle oczywiście puchnięcia itd
powiem tak lepiej dmuchać na zimne i się pooglądać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdalena, dopiero zaczyna się moja przygoda z tym zespołem Confused Markerów nigdy mi nie robiono, więc nie wiem, co drzemie we mnie...

Obciążona jestem, że hej: tata, mama, babcia, wujek, ciotka i inne takie - zmarli na nowotwór i parę osób żyje z nowotworem. Szału nie ma...
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joe nie martw się ale działaj warto wszystko przekopać skoro jest obciązenie mnie robiono markery w 1wszej kolejności i oczywiście wysokie jak piramida Cheopsa.
Trzymam kciuki wiesz i przebadaj co trzeba bo nie warto z takimi rzeczami zwlekac - tym bardziej jak biorą już pod uwagę zespół paranowotworowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina - dzięki Bogu ktoś wpadł na pomysł że powinnaś się gruntownie przebadać w kierunku chorób nowotworowych. Jak wejdzie to lekarzowi w nawyk to w razie w masz szansę trafić w sam początek choroby.
W sprawie udaru to widzę że jesteś w tej samej sytuacji co ja. Było, minęło a skoro nie jest znana przyczyna trzeba liczyć na to że więcej się nie pojawi. Osobiście wkurza mnie grzebanie w mojej głowie i doszukiwanie się nowych przyczyn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group