Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć wszystkim!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sro Sie 20, 2014 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z krwi się robi przeciwciała Smile chlamydia pneumonia jest przenoszona drogą kropelkową także to nie tylko seks Smile
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Sro Sie 20, 2014 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ona pewnie chce wynik na tą chlamydię co się przenosi przez sex. No nie wiem, może lepiej zrobię sobie tą z krwi - chociaż jak czytałam o tej chlamydii pneumonii to ona zaczyna się objawami oddechowymi, a ja nic takiego nie mam-zero kaszlu, kataru...ostatnio byłam chora w grudniu - zap.oskrzeli lekkie, szybko wyleczone oraz coś koło weekendu majowego-ale szybko przeszło na lekach bez recepty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 20, 2014 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrob to o co prosił lekarz- nie to co sama uwazasz za sluszne
;lekarka prosiła o wymaz to zrob wymaz a nie badanie krwi
Sama się nie zdiagnozujesz to raz, po drugie nadal uwazam ze robienie badan na chybił trafił bo coś mnie boli jest delikatnie mówiąc niepoważne .

zeby podejrzewac toczen chociaż trzeba zrobić ANA , i resztę - to co sugerowała lekarka
nadal uwazam że nie masz przesłanek do szukania akurat tocznia - ale kto szuka zawsze coś tam znajdzie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Moniko za odpowiedź i dobre rady Smile nawet nie wiesz jak bardzo mi to pomaga mimo wszystko wciąść się w garść..no właśnie..mimo wszystko..
Dzisiaj kolejny dzień , na razie bez żadnych objawów-a przynajmniej ja ich nie wychwytuje i nawet nie chce się na tym skupiać..natomiast zaczynam popadać w coraz większą depresję związaną z włosami. To już przestało być śmieszne (chociaż nigdy nie było). Coraz bardziej widzę skórę głowy, zwłaszcza na przodzie i na czubku głowy. Wczoraj przy myciu myślałam,że zwariuje. Wciąż patrzę w lustro i wydaje mi się,że to zły sen. W końcu od dziecka śniły mi się czasami wypadające zęby, albo włosy- a teraz to jest na prawdę. Rano poszłam do analityki zrobić te badania, na które dostałam skierowanie. Prywatnie zrobiłam na razie tylko ANA1 i antyCCP bo to i tak był koszt 190zł. Boreliozę na razie nie robiłam, bo w sumie wydaje mi się mało prawdopodobna i zrobię, ale może za jakiś czas, po wynikach tych powyższych. Jutro mam mieć wyniki kreatyniny, jonogram i CPK. A te płatne to podobno za 10 dni roboczych - długo:/ Wychodzi na to,że na wizytę do reumatologa pójdę bez tych badań. Teraz siedzę w domu, bo popadam chyba w depresję i nie miałam siły iść do pracy - myślę,czy nie iść do dermatologa-przyjmuje dziś po 15, bo dzwoniłam... chociaż jeśli to toczeń to mi nikt nie pomoże, wypadną i tak:(
Aha, i zrobiłam badanie cukru dzisiaj rano tak jak lekarka poleciła - miałam 75, więc w normie.


Ostatnio zmieniony przez sarunia dnia Czw Sie 21, 2014 8:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi na wypadanie włosów pomogły ampułki matrix. zużyłam 2 opakowania.
Kiedy mojej mamie wypadły wszystkie włosy po wizycie u fryzjera pomogły jej tabletki http://www.hapantoten.pl/. żadne kosmetyki, wcierki nic sie u niej nie sprawdziło. Dopiero te tabletki, które zalecił dermatolog.
Myślę, że wizyta u dermatologa to dobry pomysł.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A miałaś również przerzedzenia, prześwity?Pytam, ponieważ ja generalnie zawsze miałam wypadające włosy. Natomiast nigdy, ale to nigdy nie poszerzał mi się przedziałek czy też nie widziałam skóry głowy tak jak teraz. Poza tym widzę,że wypada masa krótkich włosów (swoje mam za ramiona) co oznacza,że wypadają również młode, krótkie włoski. W tym momencie to już dla mnie nie jest zwykły problem z wypadaniem a po prostu łysienie :/
Twojej mamie wypadły całkiem po fryzjerze?Kurcze, to co to fryzjerka narobiła-nie słyszałam jeszcze o czymś takim-biedna. I jak sobie dawała z tym radę?Ja myślę o peruce, ale zupełnie nie wyobrażam sytuacji,że kupuje i idę w niej do pracy - co mam niby im powiedzieć?pracuję w małym zakładzie ok.20 parę osób..wszyscy wszystkim tyłki obgadują...eh...Poza tym kupowaniem w ciemno na allegro peruki...to chyba może się źle skończyć, bo pewnie będzie wyglądać sztucznie:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy byłaś w końcu u dermatologa w związku z włosami?
Włosy potrafią wypadać w okresie stresu, a Ty sobie go sporo sama fundujesz i masz takie zamknięte koło............
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włosy mi zaczęły wypadać już w czerwcu, a wtedy się niczym nie stresowałam- u mnie stres w zasadzie pojawił się końcem lipca jak zaczęłam mieć jakieś dziwne objawy. Jeszcze nie byłam u dermatologa, ale już zadzwoniłam rano do przychodni i będzie przyjmował od 15, więc się przejdę, chociaż na cuda już nie liczę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podawałam Ci linki do tematów o włosach - czytałaś? stosowałaś? tam jest wiele porad wypróbowanych przez nasze koleżanki

Bierzesz tabletki z pokrzywą i skrzypem ? to wszystko działa ale na efekty trzeba poczekać

nie ma cudownego srodka , ktory zadziała z dnia na dzien- trzeba czasu i cierpliwości. Nic nie działa juz .
Nie będzie efektu od razu i nigdy takiego nie było.
Cierpliwość to jest najwazniejsze żeby była poprawa.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabletki ze skrzypem i pokrzywa biore od czerwca.Tak,czytalam ten watek oraz czesc 1 z archiwum,ale z tego co widze to zlotego srodka nie ma..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarunia napisał:
Włosy mi zaczęły wypadać już w czerwcu, a wtedy się niczym nie stresowałam- u mnie stres w zasadzie pojawił się końcem lipca jak zaczęłam mieć jakieś dziwne objawy. Jeszcze nie byłam u dermatologa, ale już zadzwoniłam rano do przychodni i będzie przyjmował od 15, więc się przejdę, chociaż na cuda już nie liczę.

łaski nikomu nie robisz idąc do dermatologa

włosy wypadają od czerwca, a Ty jeszcze nie poszłaś? to albo Ci nie przeszkadza albo już nie wiem co....

skrzyp i pokrzywa nie działają na każdego
łykając różne specyfiki efekty zauważa się najczęściej po min 3 miesiącach regularnego stosowania

co do ludzi w pracy - co za różnica co będą gadać Question
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga ma rację, z wypadaniem włosów nie jest takie hop-siup, wezmę tabletkę i włosy zaczną odrastać. To długotrwały proces, coś o tym wiem.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga nie poszlam w czerwcu bo myslalam ze to chwilowe.zawsze mi wypadaly wlosy ale nigdy tak zebym widzialam skore glowy.
Ludzmi w pracy sie przejmuje bo to w sumie z nimi spedzam wiekszosc dnia.lubia obgadywac,a dodatkowo dziewczyny generalnie patrza tylko ktora ladniejsza..takie towarzystwo...

Wiem,ze z tabletkami nie jest takie hop siup ale to juz dwa miesiace zazywania i nic nie lepiej..

edit:
Byłam u dermatologa-stwierdziła,że wypadanie od diety i stresu.Przepisała Alpicort E i tabletki Revalid, które nie dostałam w żadnej aptece (możliwe,że sprowadzą mi na jutro do jednej z nich).


Dzisiaj robiłam to badanie ANA1 i teraz się zastanawiam, czy nie powinno się robić najpierw ANA a później ANA1- czy będzie to miało wpływ na prawidłową interpretację, czy raczej nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzisiaj robiłam to badanie ANA1 i teraz się zastanawiam, czy nie powinno się robić najpierw ANA a później ANA1- czy będzie to miało wpływ na prawidłową interpretację, czy raczej nie?


nie , ponieważ ANA dodatnie miewają także i ludzie zdrowi, samo ANA o niczym nie swiadczy
dodatnie ANA jest w setce roznych chorob , więc wiedza ze są dodatnie niczego nie wnosi.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odebralam dzisiaj część wyników:
Kreatynina 0,56 (norma max 0,90)
CPK 35,07 (norma max 170)
Sód 138,03 (135 - 145)
Potas 3,89 (3,50 - 5,10)

A najwazniekszych wciaz nie ma.Jak sa w normach to nie ma co z nimi isc specjalnie do doktorki,prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group