Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodatnie ANA i ANA2. Brak diagnozy. Pomóżcie, proszę!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Insomnia.
Junior
Junior


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 23

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karoola72 napisał:
Wbrew temu co się może wydawać, Hashimoto nie takie straszne jak 'go' malują Smile
Najważniejsze zeby nie rozwinęła się niedoczynność tarczycy, bo wówczas stosowanie hormonów będzie konieczne do końca życia, więc lepiej żeby zatrzymało się na Hashimoto (trzymaj kciuki).


Trzymam kciuki za Ciebie i za mnie Smile
Ponoć to dość powolna choroba. Mi dzisiaj endo powiedziała, że być może niedoczynność się nie rozwinie. Że zobaczymy, bo to nie jest pewne, w sensie, że Hashi to jedno, a ewentualne skutki to coś innego.
Mi brakuje kogoś, z kim mogłabym porozmawiać, bo w realu mam Mamę, która wszystko bagatelizuje (do której nie dociera że jest otyła i ma cukrzycę) i męża, który jak się dowiedział o moich przeciwciałach, to wpadł jakiś chory amok i zaczął mi strasznie dogadywać, być niemiły, aż się popłakałam przez niego.
A to wszystko było w odpowiedzi na to, że powiedziałam mu, że możliwe, ze już do końca życia będę miała takie wahania nastrojów ( w sensie depresji przeplatanej z furią) i mogą one wynikać z choroby (nie miałam wtedy jeszcze diagnozy).
Strasznie mi przykro,bo ja wiem, że on się wystraszył, że będzie się musiał męczyć przy mnie, jak będę nie do zniesienia, ale kurczę, chyba zapomniał o przysiędze małżeńskiej ;(

Teraz siedzi po cichu w drugim pokoju, bo mu głupio, jak dostałam diagnozę.

Najdziwniejsze jest to, że ja mu naprawdę współczuję i z jednej strony go rozumiem, ale z drugiej - cholera, w piątek zrobił mi taką scenę, że nie mogłam isć na badania, bo by chyba wyszły fatalne (przynajmniej prolaktyna, którą chciałam skontrolować - trzeba unikać stresu).

Muszę sobie to powoli poukładać w głowie, bardzo się cieszę, że Was poznałam, bo sami przechodzicie trudne chwile zdrowotne, więc rozumiecie. Zdrowy chorego nigdy nie zrozumie.

Tak naprawdę to moje problemy przy problemach niektórych z Was to "pikuś". Więc wszystkim Wam życzę dużo zdrowia i wiary w możliwości własnego organizmu.

ewela.t napisał:
A tu kektura o zywieniu Smile
http://www.toczen.pl/forum/viewforum.php?f=9


Musze pododawać te linki do zakładek, bo to są bardzo cenne informacje. Dziękuję! Smile
I raz jeszcze przepraszam, że Ci dodałam wczoraj pracy Smile
Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Lukasz a czy Ty przypadkiem nie robisz ze mnie potwora? Wink
W żadnym wypadku: żadna z obecnych tu osób nie jest potworem. Może zapis nie oddaje intencji, ale cóż: przy słowie pisanym tak nieraz bywa.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz F. napisał:
ewela.t napisał:
Lukasz a czy Ty przypadkiem nie robisz ze mnie potwora? Wink
W żadnym wypadku: żadna z obecnych tu osób nie jest potworem. Może zapis nie oddaje intencji, ale cóż: przy słowie pisanym tak nieraz bywa.

Niech Ci bedzie! Very Happy

Insomnia nie ma za co przepraszac-ubawilam sie! Rechot Rechot Rechot
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karoola72
Kadet
Kadet


Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 41

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Insomnia strasznie mi przykro z powodu reakcji Twojego meza, oczywiście nie chce go bronić, ale może w ten sposób reaguje na stres..może ta diagnoza tez go podlamala, a nie chce tego dac po sobie poznać.

Na pewno ochlonie, przemysli sobie i na spokojnie porozmawiacie.
Daj mu troszkę czasu na oswojenie się z sytuacja. Dla niego tak jak i dla Ciebie jest to zupełnie nowa sytuacja.

Postaraj się (choć wiem, ze to trudne) skupić dzisiaj juz na czymś innym. Poczytaj, obejrzyj film, zajmij się czymś co Ci sprawia radość albo pochłania czasowo - byle jak najmniej myśleć i się zadreczac Smile
Trzymaj się ciepło i głowa do gory Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Niech Ci bedzie! Very Happy
sprawa wyjaśniona. Ale nie psujmy już głównego wątku...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Insomnia.
Junior
Junior


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 23

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam książki do czytania, wszystkie o zdrowej diecie, więc dam im szansę, by stały się moim "czasoumilaczem" Wink
Też tak myślę, ze mąż strasznie to przeżył, ja może nawet mniej jak on, bo jednak czułam, że coś się kroi, a on tylko mi cały czas mówił, że narzekam bez powodu, więc myślał, ze nic mi nie dolega.

Musimy obydwoje odpocząć, zobaczymy co będzie za parę dni.

Idę czytać książki Smile Życzę Wam spokojnej nocki i raz jeszcze dziękuję za uwagę, którą mi poświęciliście - jestem tutaj Juniorem, nie znacie mnie, a jednak się zainteresowaliście Smile
To dobro do Was wróci, bo wszystko co się dzieje, jest energią, a energia krąży Prosze Wink

P.S. - nie nie jestem uduchowioną Edytą Górniak Wink Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Insomia niestety czasem bliscy nie wiedzą jak zareagować, mój mąż też ma teraz huśtawki nastrojów, albo w ogóle nie bardzo chce na ten temat rozmawiać. Mam wrażenie, że jeszcze sobie nie ułożył tego w głowie - a wiesz faceci nie pocieszają, oni myślą że potrzebujesz rady co robić i jak jej nie mają to dziwnie się zachowują. Przyjaciele, albo są zmieszani, albo przejmują się jakby to jakaś śmiertelna choroba była. Dlatego ja to olałam i wiesz co - na tym forum znajdziesz najlepsze wsparcie i przede wszystkim zrozumienie Very Happy
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Insomnia.
Junior
Junior


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 23

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kkk13 napisał:
Dlatego ja to olałam i wiesz co - na tym forum znajdziesz najlepsze wsparcie i przede wszystkim zrozumienie Very Happy


Właśnie przyjaciółce jeszcze nie powiedziałam, wolę zaczekać, bo reakcja męża mnie trochę zbiła z tropu i nie wiem, czy przyjaciółka się będzie nade mną rozczulać, czy zacznie mnie unikać, bo nie będzie wiedziała jak gadać.
Za świeże to wszystko.
Widzę, że tutaj jest dużo ciepła, choć jak się rejestrowałam, jednak na forum TOCZEŃ, to aż miałam dreszcze, bo przecież to są straszliwie poważne sprawy zdrowotne. Bałam się, ze mnie wyśmiejecie, że jestem taką popierdółką Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Insomnia. napisał:
jak się rejestrowałam (...) miałam dreszcze, bo przecież to są straszliwie poważne sprawy zdrowotne. Bałam się, ze mnie wyśmiejecie, że jestem taką popierdółką Wink
Insomnia, nie przypominam sobie sytuacji, w której ktokolwiek był wyśmiany na forum. Co najwyżej zasugerowalibyśmy, że to może być inny kierunek, ale wyśmiać? Żadne takie.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Insomnia.
Junior
Junior


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 23

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz F. napisał:
nie przypominam sobie sytuacji, w której ktokolwiek był wyśmiany na forum.


Mam strasznie złe doświadczenia z pokazywaniem czegokolwiek w internecie, bo mam taką pracę, ze ciągle jestem widoczna i czytana przez innych.
No i bardzo często zdarzają się strasznie chamskie trolle, które tylko po to siądą do klawiatury, żeby zniszczyć drugiego człowieka.
Ja swoją pracę kocham, wiem, że wielu kobietom pomagam, ale niestety jestem tez strasznie atakowana przez trolli.
Nie byłam pewna, czy tutaj mój problem nie będzie za mały.
No a dla mnie jest tak strasznie wielki, że chyba bym się totalnie załamała, jak by mi ktoś napisał coś mocnego, albo chamskiego.
Dlatego strasznie się wczoraj emocjonowałam. Jednak miałam szczęście, bo trafiłam na Dobrych Ludzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie dziwię się reakcji męza - dlaczego ?
zaraz wytłumaczę

gdybys zaczęła tak- że takie huśtawki nastrojów będa wracac , ale nie znaczy to że będą juz stale- po to idziesz do lekarza , czy lekarzy żeby Ci pomogli , wtedy będziesz mogła żyć jak dawniej( nie ma w tym ściemniania ) to moze być okresowo ale przy jego wsparciu będą one łagodniejsze i na pewno krótsze.

nie brzmi inaczej ?

raczej takiego tłumaczenia nikt się nie przestraszy , a zrobi wiele żeby było lepiej Wink
pokukładaj sobie w głowie i pamiętaj . NIGDY nie zaczynaj od złych wiadomości , lub zawsze tą złą probuj łagodzić lepszą.
wierz mi wiem co mówię , jestem mistrzem w mówieniu łagodniejszych wersji - będzie Ci łatwiej żyć i nie przestraszysz nikogo.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group