Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

10-latka ANA2 dodatnie, podwyższone TSH, brak innych objawów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulina24
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 3

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 1:18 pm    Temat postu: 10-latka ANA2 dodatnie, podwyższone TSH, brak innych objawów Odpowiedz z cytatem

Szanowani Państwo, bardzo proszę o pomoc bo wyobraźnia już za bardzo mnie ponosi a do tej pory lekarze nie powiedzieli nic sensownego.

Moja córka rok temu po anginie z racji sporadycznych bóli kolan została skierowana na badania. Wyszło podwyższone ASO plus ciała przeciwjądrowe.

Badania ANA2 wyglada następująco:

P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA2): STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2
obraz świecenia:
homogenny, ziarnisty i centromerowy w mianie 1:1000.
Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF).
Metodą Immunoblotu STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciw:

wypunktowałam tylko dodatnie:
centromerowe białko B: +++
DFS70: +++

Dodatkowo przy okazji innych badań wyszło podwyższone TSH.
Córka sporadycznie ostatnio narzeka na kolana. W zasadzie poza problemami natury psychicznej (lęki o zdrowie) nie ma innych dolegliwości.

Czy ktoś z Państwa ma pomysł jak interpretować powyższe? Czy jednak mamy córkę hospitalizować co niestety w jej obecnym stanie psychicznym nie do końca mnie przekonuje:( a tak jak pisałam poza tym jest w dobrej formie, prócz tego należy do sekcji pływackiej

Bardzo dziękuję za pomoc,

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatnie p/ ciała są także obecne przy chorobach tarczycy .
Myślę że diagnostyka powinna najpierw iśc własnie od strony endokrynologa .
Trzeba wyjaśnić co się dzieje z tarczycą .

Obecnie w szpitalach mozna przebywać z dzieckiem i chyba własnie szpital powinien wyjaśnić co się dzieje .

Trochę to dziwne że córka w takim wieku bardzo martwi się o zdrowie . Myślę że powinniście skontaktowac się z psychologiem .Wyjaśnić przyczny takiego zachowania .
Nie wiem co się dzieje ale albo córka była świadkiem jakiejś ciężkiej choroby wsród bliskich jej osób w domu lub w Jej otoczeniu szkolnym, czy gronie koleżanek temat jest mocno wyeksponowany .
Myślę że szpital może pomóc żeby zrozumiała ze nie jest tak strasznie nawet jak się w nim przebywa .

powodzenia i zdrowia życzę .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina24
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 3

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Moniko,

bardzo dziękuję za odpowiedź. Temat lęków u córki faktycznie pojawił się najpewniej po pobycie w szpitalu młodszego braciszka. Chodzimy z tematem do psychologa ale jesteśmy dopiero na początku tej drogi więc ewentualny pobyt w Instytucie Reumatologii (czerwiec) mnie niestety niepokoi.
W ciągu dnia co prawda córka jest pogodną dziewczynką ale wszystko się zmienia wieczorem:(

Dziękuję za sugestię odnośnie endokrynologa i ewentualnych zaburzeń tarczycy bo do tej pory analizowaliśmy zmiany w ANA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak rozumiem . Tylko może faktycznie gdyby sama tam była z Tobą ( na forum zwracamy się do siebie po imieniu Wink )
może przekonałaby się że strach ma tylko wielkie oczy .
Naturalne że w domu temat zdrowia i choroby był tematem nr 1 .Warto zwracać uwagę że czasem ludzie chorują a potem wracają do zdrowia .
Myślę ze jak z córką rozmawiać wiesz od psychologa .
Na pewno szpital były szybszą opcją bo chodzenie po lekarzach też niczego dobrego nie przyniesie dla córki . Też będzie się bała . Stracisz czas i narazisz małą na stres .
Cierpliwości Ci zyczę bo być może nic złego się nie dzieje ale walka ze strachem u córki nie jest prostą sprawą . W sumie nie wiem co Ci doradzić .
Trzymam kciuki żeby sytuacja wróciła do normy.

pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Smile

Podpisuje sie pod slowami Moniki obiema lapkami.
Trzymam kciuki i czekam na wieści!

Pozdrawiam.
Ps. Specjalne uściski dla coreczki. Buziak
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina24
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2017 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękujęSmile Za tydzień napiszę co po wizycie udało nam się ustalić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak????
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group