Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Itraconazol

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 11:32 pm    Temat postu: Itraconazol Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy ktos z Was zazywal itraconazol?Sa to tabletki przeciwko grzybicy paznokci. Przeczytalam ulotke i boje sie skutkow ubocznych , sa bardzo ciezkie. Czy ma ktos doswiadczenie z tymi tabletkami?
Dostalam je dzisiaj od reumatologa konsultowal sie telefonicznie z dermatologiem przepisal mi te leki bez badania jakiego rodzaju to grzyb i mam obawy zazywac ten lek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dermatolog widział te zmiany na własne oczy a nie przez telefon?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dermatolog nie widzial tych zmian przepisal mi te leki reumatolog po telefonicznym porozumieniu z dermatologiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz wątpliwości, to może warto pójść jeszcze do dermatologa najpierw. Leżałam z taką jedną panią na reumatologii , której chciano dać leki na grzybicę paznokcia, a okazało się, że to łuszczyca paznokcia. Wygląda bardzo podobnie. Oczywiście, to pewnie jeden przypadek na ileś tam osób, ale różnie to bywa. Ja mam na paznokciach np. onycholizę i zdarzyło się już kilka razy, że lekarze chcieli to leczyć jako grzybicę. Leki przeciwgrzybicze doustne są dosyć obciążające, zwłaszcza, że długo je trzeba brać w takiej sytuacji, więc może idź jeszcze z dermatologa na wizytę, żeby spać spokojnie i mieć pewność, że kuracja jest zasadna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje ci za odpowiedz tez tak mysle zeby isc do dermatologa ale reumatolog przepisal mi tel leki w trzech kuracjach mam zazywac przez siedem dni dwa razy dziennie potem kontrola krwi i trzy tygodnie pauza i tak trzy razy i jezeli nie zaczne teraz brac tych tabletek a na wizyte u dermatologa trzeba czekac to co ja powiem reumatologowi ?? troche glupio pomysli ze mu nie ufam.Troche skomplikowana sytuacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niby trochę głupio, ale pacjent może mieć wątpliwości i chcieć skonsultować z innym specjalistą, zwłaszcza, że reumatolog nie jest w sumie specjalistą od grzybicy paznokci. Na której kończynie masz te zmienione paznokcie? Jak długo? Możesz ewentualnie sama zrobić badanie wyskrobin, które da definitywną odpowiedz na pytanie czy to jest grzyb na 100%. Na wynik czeka się kilka dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te zmiany mam na dwoch duzych palcach ,na jednej nodze maly palec.Dzwonilam do dermatologa i termin dostalam dopiero w lutym dlatego postanowilam wziac te tabletki wlasnie przed chwilka zazylam pierwsza zobaczymy jak to bedzie.A te zmiany mam dosyc dlugo ponad rok,leczylam kiedys terbafinem tez mial bardzo silne skutki uboczne ,bolaly mnie po nim miesnie i stawy do tego zaburzenia koncentracji,wiec terapie przerwalam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group