Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leukopenia i inne choroby krwi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic złego się nie dzieje- po prostu masz badanie krwi najpierw rano - potem po podaniu leku nie pamiętam po jakim czasie ( godzina , może więcej) pobierają Ci krew ponownie .
Skad takie przypuszczenie że coś może się dziać? co najwyżej skoczy na chwilę ciśnienie ( ale bez przesady , podniesie się niewiele) .

nie czytaj głupot w necie - ludzie już są tacy że lubią straszyć innych ( podkreslają w ten sposob jacy to biedni są i taaaaacy chorzy ) Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Monika, czytasz mi w myślach - dowiedziałam sie w necie ze ktoś dostał zespół Cushinga po 1zastrzyku. Boje sie tez skoku ciśnienia bo mam słabe serce na takie stresy i szybko mi skacze ciśnienie nawet bez hydrokortyzonu. Poza tym jestem drobna i boje sie ze mi dowala zastrzyk dla konia. Pozdrawiam CIe serdecznie bo nieraz mi juz pomogłas . Gdyby nie Twoje posty kiedyś, nigdy bym nie zrobiła emg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nabu napisał:
- dowiedziałam sie w necie ze ktoś dostał zespół Cushinga po 1zastrzyku.


Rechot Rechot Rechot Rechot
mozna się ubawić z głupoty tej osoby.
Tylko szkoda że tym sposobem straszy innych.
Szkoda że głupota w tym kraju nie jest karalna. Może ktoś by pomyślał co pisze i po co ?
Dlatego nie czytam takich " mądrości" bo od razu jestem zła
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, czy jeszcze jest coś warte powiedzenia o tym badaniu? Czy rzeczywiście nic nie czuje sie po tym hydrokortyzonie? Czy mogę iść w trakcie do pracy ( mi bedą ponownie pobierali krew po 4 godzinach od zastrzyku)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli nie kazali ci tam być cały czas i masz blisko to możesz wrócić do pracy.
Co możesz czuć ? ja po kazdym zastrzyku z hydrokortyzonu czuję jak puchnę . To jest bardziej wrażenie subiektywne , bo to uczucie chwilowe.
Możesz zrobić się chwilowo czerwona , moze chwilowo skoczyc ciśnienie ( może ale nie jest to regułą)
mozesz miec spuchnięte nogi wieczorem- wystarczy zjeść kilka truskawek czy zielonej pietruszki( bo działają między innymi mocząpędnie)

Nie wiem jaką dawkę podają tego leku .Dopytaj czy możesz iść do pracy , sama miałam to robione podczas pobytu w szpitalu. Nie zwróciłam uwagi ale chyba nikt mi nie zmierzył ciśnienia nawet.

To jest zwykłe proste badanie , moim zdanien nie ma w nim nic czego mozna się obawiać.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zozo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 137

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zespol cushinga po jednym zastrzyku...? Kompletna glupota.... Nie czytaj takich bzdur!
Co do hydrokortyzonu nie ma sie czego bac Wink ja biore 60mg sterydow dziennie, do tego ostatnio w czasie pobytu w szpitalu dostalam 3 dawki (dwie jednego dnia, kolejne na drugi dzien) hydrokortyzonu w celu zmniejszenia reakcji cytokinowej po podaniu leku. Dzieki temu objawy troche sie zmniejszyly Smile, skutkow ubocznych hydro nie czulam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Monika i Zozo!
Nie wiem jaką dawkę dostanę - podobno jest jedna standardowa dla badania leukpenii, dlatego troszkę się obawiam bo ważę tylko 50 kg i nie chciałabym być potraktowana dawką dla dorosłego mężczyzny.
Podobno dostaje się 3 mg na kg przy takim badaniu tj wyszłoby 150 mg jednorazowo, a więc dawka mega końska, ale niestety nie mam pewności. Przeczytałam to w artykule naukowym" Podejście diagnostyczne do pacjenta z izolowaną leukopenią
Diagnostic approach to patient with isolated leukopenia"
Klinika Chorób Wewnętrznych i Hematologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie

cyt.
Wzrost liczby granulocytów o co najmniej 2,5 G/L w 3, 4 lub
5 godzin po podaniu doŜylnie hydrokortyzonu w dawce 3 mg/kg w.c. świadczy o satysfakcjonującej
rezerwie szpikowej granulocytów a tym samym o najpewniej prawidłowej ich produkcji [3, 11, 12].
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zozo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 137

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

150mg to dawka mega konska?! Skad takie informacje? Sa stany, w ktorych podaje sie jednorazowo nawet 600mg! Dawka dobowa jest duzo, duzo wyzsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nabu jakby nie można było wykonać takiego badania ze względu na zagrożenie życia pacjenta to z pewnością nie wykonywano by.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Końska bo od 100 do 500 mg podaje sie przy ratowaniu życia (wyczytane w artykule) Smile Ale, spoko, Dziewczyny, pójdę na badanie, znowu dzieki Wam i temu Forum tak jak było przy okazji mojego Wielkiego Strachu przed badaniem Emg.

A poza tym wierze Zozo ze dobowe mogą być wyższe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czytaj tych głupot.
Nabu mnie po operacjach zamieniano steryd doustny na hydrokortyon, zależnie od tego jakie dawki brałam sterydów tyle dostawałam hydro

było to dobrze ponad 250 a wazyłam wtedy 42 kg
byłam osłabiona po 2 operacjach w ciagu 3 miesięcy- operacjach bardzo cięzkiego kalibru.
Jak mnie nic się nie stało to Tobie tym bardziej się nie stanie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrocilam z badania i dowiedzialam sie, ze stado białych krwinek liczy sobie 19 tys. O infekcji nadal nic nie wiem. Wink
Czerwone 1, 1 lub 1, 7 -nie pamiętam.
Co do czerwonych to widzialam (w internecie), ze norma zaczyna sie od 3, 6 ale pani pielegniarka mowila o 2, 3.
Sama nie wiem-lykam żelazo drugi tydzien wiec licze, ze w dzisiejszym badaniu bedzie już widac różnicę. Wink
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eweĺa co do czerwonych to może MTX moze
mieszać natomiast białe nie mam pojęcia
ale być może też związane ze zmianą leku
A do lekarza kiedy pędzisz ?
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Magika, Meguchna, za jakies 6, 7 tygodni ale jak nic sie nie zmieni to pewnie moj GP mnie zawezwie. Jak nadal wyniki beda podobne to sie powinnam dowiedziec o tym w srode.
Ale juz mi przeszlo-zero stresu (i tak nic nie pomoze Cool ).
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela pisałam Ci wczoraj o ilości moich leukocytów bez infekcji - pobiłam Cię Mr. Green
Czerwonych tez masz mega mało Confused

immunosupresja miesza raczej w białych a nie czerwonych krwinkach( tak mi się wydaje) powinny one spadać a nie rosnąć
Sama mam ich ogrom . bo 22 tyś .
jutro idę na badania i tez wyników nie będę znać , dopiero po wizycie
Ewela a ile masz hemoglobiny ?wiesz ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group