Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy to toczen??
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monisia 79
Kadet
Kadet


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 33

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 5:20 am    Temat postu: czy to toczen?? Odpowiedz z cytatem

Witam !!!przejde odrazu do rzeczy .Wszystko zaczelo sie z 6 lat temu najpierw byly to böle miesniowe barku ,reki,w nogach i silne böle brzucha od czasu do czsu pojawialy sie niewielkie siniaki na konczynach dolnych,silne böle brzucha z biegunkami do tego schudlam noi bylam wiecznie przemeczona wrecz zasypialam w tramwaju gdy jechalam do pracy,robilam badania morfologiczne i wszystko ok objawy ustawaly i znöw wracaly pojawily sie problemy z okresem ktöry stal sie coraz mniejszy prawie zanikl lekarz.gin powiedzial ze to normalne hmmm....sama nie wiem do tego jak zaczelam brac tab.anty to zawsze mam plamienia miedzy okresowe i to niby to tez nic zlego.Gdy juz dalam sobie spoköj z tym okresem znowu pojawily sie böle konczyn zregöly sä to konczyny dolne i bardzo czeste skurcze nög o kazdej porze dnia ,przezadzily mi sie wlosy bardzo do tego gdy jest zimniej moje palce u räk bilejä i nie moge nimimi ruszac od 2 lat nekajä mnie zatoki i problemy jelitowe....znöw zaczelam biegac po lekarzach bo czuje sie coraz gorzej ostatnia morfologia ob 6,hemoglobina13,6 leuk.5tys zelazo 59 norma jest 37-145 w nerkach kreatina 1,11 przekroczona norma jest 0,9 trombozyty 371 norma to 360....moja internistka twierdzi ze wszystko ok ale ja sie tak nie czuje nie wiem co robic gdzie sie udac?wczoraj pobrala mi znöw krew poniewrz znöw bolä mnie nogi lewa mocniej....do tego dodam ze mam czeste problemy ze skörä mialam ostatnio nad lukiem brwiowym jakäs zmiane czerwonä podobno jakis grzyb teraz na dwöch dloniach symetrycznie dziwne zrogowacenia czerwone mam na to masc od mojego dermatologa z kortyzonem...dodam jeszcze tylko ze przebywam za granicä na terenie niemiec ....bede wdzieczna za wszystki odpoiedzi i porady...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Zrób sobie badanie przeciwciał (ANA) i badania tarczycy (TSH, ft3 i ft4). Tak na początek:) jeżeli się źle czujesz, masz jakiekolwiek odstępstwa w wynikach badań, nie daj sobie wmawiać, że wszystko jest OK. Oczywiście, można też mieć zab. nerwicowe z somatyzacją, ale to po wykluczeniu wszystkich innych problemówSmile Czy to toczeń, nikt Ci na forum nie powie, bo się tak nie da:) Ale na pewno dziewczyny (i chłopaki;) mogą podpowiedzieć kierunki badań. Pozdro:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monisia 79
Kadet
Kadet


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 33

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo za odpowiedz,musze sie poinformowac gdzie takie badania bede mogla wykonac w poniedzialek mam ponownä wizyte u mojej internistki ....möj ostatni wynik tarczycy tsh 3,37 dodam ze biore tabletki anty.k. nie wiem czy to ma jakis wplyw na ten wynik...jeszcze raz dziekuje za odpowiedz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile

panel ANA i "tarczycowy" na poczatek wystarczy ;
niestety choroba potrafi długo inkubować,ANA mogą być negatywne-stąd trudności diagnostyczne;
zachęcam do lektury forum -wszystko ,no prawie wszystko tutaj znajdziesz-jakby co ,pytaj Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monisia 79
Kadet
Kadet


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 33

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za odpowiedz,dzis dostane wynik ANA i na borelioze bo tez zrobilam przy okazji....odebralam moje ostatniä morfologie i wszystko niby ok Ob 6 hemoglobina 13,6 leuk.5560i inne wartosci rowniez CCP 0.2 IFCC röwniez...mam pytanie jakie badnie potwierdzi w 100%czy jetem chora czy tez nie...ta niepewnosc mnie dobija a moja lekarka möwi ze jestem zdrowa nawet na reumatyzm robila mie tez badanie tzw.latex mam 8 dopuszczalna norma jest do 14...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w niektórych chorobach niezbędnym kryterium są ANA,np.w toczniu układowym (prócz skórnego),ale tak naprawdę można chorować i być seronegatywnym-zdarza się to zresztą dość często niestety;

dlatego większość chorób posiada ściśle określone kryteria-z reguły ,tzw.duże i małe-specjaliści określają ilość niezbędną do postawienia diagnozy ;
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monisia 79
Kadet
Kadet


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 33

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 5:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dostalam moich wyniköw ANA musze jeszcze 1 dzien poczekac .Czy ktos moze mi powiedziec anti ccp wynosi u mnie 0,2 jest wyrazone w dziwnej jednostce kA norma jest <1....co to oznacza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monisia 79
Kadet
Kadet


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 33

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostalam wynik ANA 1:1280:-(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wynik jest wysoki teraz idz z nim do lekarza , resztę badan powinien zlecic lekarz prowadzący
juz będzie wiedział jakie badania dalej sa konieczne
moze by sie pobyt w szpitalu przydal celem postawienia diagnozy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, to co powiedziała Monika - powinni Cię połać na diagnotykę do szpitala. jasne, większość badań można zrobić ambulatoryjnie, ale to dłużej trwa a i kiepsko ze skierowaniami, więc potem się kończy tak, że robi się prywatnie. No i ostatnia rzecz: lekarze w poradniach nie mają zwyczaju pisać kart z diagnozą. Mówią pacjentowi "choruje pani na X" i do widzenia;) Ze szpitala masz kartę wypisową z opisem postępowania diagnostycznego. Co moim zdaniem w chorobach przewlekłych jest ważne, żeby mieć dokument potwierdzający diagnozę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na życzenie pacjenta ,lekarz specjalista może wystawić zaświadczenie Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Się zgadza. Może. A zaświadczenie, to nie to samo co wypis ze szpitala ze szczegółowym jednak opisem wykonanych badańSmile I mniej tłumaczenia jakby co kolejnym lekarzom;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monisia 79
Kadet
Kadet


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 33

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedzi,dzis bylam u mojej internistki z moim badaniem ANA ktöre zrobilam sama prywatnie byla zdziwiona i powiedziala ze ona sie na tym za bardo nie zna i dala mi dwa adresy do reumatologow u jednego terminy az do listopada zajete i przyjmujä tylko prywatnych pacjentöw niemcy niestety takä majä sluzbe zdrowia ,ale naszczesie u drugiego lekarza gdy pani na recepcji uslyszala möj wynik ANA kazala mi przyjsc odrazu ....lekarz mnie uspokoil pobrali mi krew do 5 pröbek i mam czekac i sie nie przejmowac na zapas powiedzial ze to nie musi byc toczen ale röwniez dobrze cos innego nie wiem sama czy mu wierzyc bo po mich objawach mysle co innego ,jemu tez to opisalam....wiec mam teraz 10 dni niepewnosci
Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to powodzenia i oczywiście nie ma co panikować. Spokojnie czekaj na wyniki, skoro tyle Ci krwi napobierali, to pewnie dość gruntownie przebadająSmile A jakby co - z toczniem da się żyćWink Czego dowodów masz sporo na tym forum;)
Co do terminów - nie tylko w niemczech tak jest:) U nas na NFZ dostać się do specjalisty graniczy z cudem;) Do poradni reumatologicznej u mnie w szpitalu specjalistycznym terminy też są na grudzieńWink A do endokrynologa na grudzień były w... lutym;)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monisia 79
Kadet
Kadet


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 33

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozyjemy zobaczymy co to dalej bedzie....dzieki za slowa otuchy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group