Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRZECIWCIAŁA ANA
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
togolina
Junior
Junior


Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 13

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 9:54 am    Temat postu: PRZECIWCIAŁA ANA Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
mam 40 lat i od kilku lat zmagam się z bólem nóg, takim rozlanym jakby reumatycznym, wykonałam mnóstwo badań. 3 lata temu stwierdzono u mnie chlamydię trachomatis i pneumoniea, miałam też dodatnie w IgG na boreliozę ale tylko testem Elisa, byłam leczona kilka miesięcy antybiotykami. Niestety bóle nóg nie zniknęły, pojawiały się cały czas, tak cyklicznie. Od kilu miesięcy bolało mnie prawe podbrzusze więc zaczęły się też badania typu usg jamy brzusznej, tk jamy i miednicy. Teraz pozostał mi ból nóg od kolan do stawu skokowego, ciągły,codzienny, boli mnie kręgosłup ale mam zmiany więc tego nie ruszam, jestem ciągle zmęczona, nic mi się nie chce, w aucie jak poświeci słońce i jest gorąco robi mi się taka plamista wysypka na dekolcie, jak się opalam na leżaku tego nie ma, tylko w samochodzie. Mam również bardzo często afty w jamie ustnej.
Poniżej wklejam część wyników:
1. ,, Badanie TK jamy brzusznej i miednicy małej wykonano wielofazowo przed i po podaniu środka kontrastowego.
Ślad płynu w prawej jamie opłucnowej.
Wątroba niepowiększona bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy bez uwapnionych złogów.
Trzustka niepowiększona o jednorodnej gęstości, bez zmian ogniskowych.
Obie nerki położone prawidłowo, odpowiedniej wielkości, bez zmian ogniskowych, złogów i cech zastoju. Oba nadnercza prawidłowe.
Śledziona prawidłowa. Dodatkowa śledziona wielkości 2,4 cm.
Nie wykazano powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej i miednicy małej.
Aorta brzuszna szerokości w normie.
Pęcherz moczowy o gładkich zarysach.
Niewielka ilość płynu w zachyłku Douglasa. Macica w tyłopochyleniu ulega niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu. Poza tym bez zmian ogniskowych. Jajniki niepowiększone, słabo widoczne.
Kości bez zmian ogniskowych. "
2. MRI kręgosłupa piersiowego Pogłębienie fizjologicznej kifozy kręgosłupa piersiowego.
Na poziomach Th5/Th6, Th6/Th7 oraz Th7/Th8 widoczne są pośrodkowo - lewostronne przepukliny krążków międzykręgowych uciskające worek oponowy i nieznacznie rdzeń kręgowy.
Na poziomie Th11/Th12 widoczna jest pośrodkowo - lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy.
Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów piersiowych w postaci osteofitów ich przednich krawędzi i guzków Schmorla. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych na poziomie Th10/Th11.
Poza tym obraz kręgosłupa i kanału kręgowego w odcinku piersiowym w granicach normy.
Śladowa ilość płynu w obu jamach opłucnowych."
3. CRP 0,25 mg/l norma : 0,00-6,00
CA 125 - 13,6 U/ml norma : < 35,0
CA 19,9 - 5,21 U/ml norma : < 39
CEA - 0,94 ng/ml norma niepalący : < 3,4
4. Morfologia w normie, RF ujemny, ASO ujemne, OB, CRP w normie, wszystkie badanie laboratoryjne są ok, jedynie Cholesterol podwyższony
5. Zrobiłam również Rtg klatki piersiowej PA + boczne, poniżej opis:

Zrosty opłucnowe na zarysie prawej kopuły przepony.
Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Nie stwierdza się patologicznych zmian w obrębie śródpiersia. Sylwetka sercowo - naczyniowa prawidłowa. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego.

6. " Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty.
Metodą immunoblotu NIE STWIERDZONO obecności przeciwciał:
NRNP/Sm - ujemny, Sm-ujemny, SSA-ujemny, Ro-52 rekombinat - ujemny, SSB-ujemny, Scl-70-ujemny, Jo-1-ujemny, CenP B-ujemny, DsDNA-ujemny, Nukleosomy-ujemny, Histony,-ujemny, Białko rybosomalne-ujemny."

7. Cały czas mam dodatnie wyniki na chlamydię trachomatis w klasie IgG ok 160, w klasie IgA 1,94 czyli oba dodatnie, chlamydię pneumoniea mam tylko dodatnią w klasie IgG około 180, IgA ujemne.

Lekarz rodzinny zasugerował konsultację reumatologiczną, mam termin na 25.06.2013 roku. Kierując mnie do reumatologa brał pod uwagę płyn w jamach opłucnowych i ból nóg. Na chlamydię kazał nie zwracać uwagi.
Zrobiłam prywatnie badanie na przeciwciała przeciwjądrowe ANA profil 1, wyniki w pkt 6.
Czy możecie wypowiedzieć się choć troszkę w mojej sprawie, coś zasugerować, coś wspomóc....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chlamydie też mogą dawać podobne objawy (ból nóg), co do płynu w opłucnej to już chyba nie. Ja póki co jestem niezdiagnozowana Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
togolina
Junior
Junior


Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 13

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teraz siedzę i czytam i zaczynam chyba świrować. Przeczytałam, że dodatnie ANA występują również przy nowotworach, przy świeceniu ziarnistym... Nie wiem już co mam myśleć, idę w piątek znowu do pulmonologa na badanie usg opłucnej, w środę mam reumatologa. Jestem cała w strachu i nie wiem jak dotrwam do tych wizyt... Najgorsze, że moja wyobraźnia sięgnęła już zenitu Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Togolina,to podajmy sobie ręce,bo ja też panikuję....i mam bujną wyobraźnię Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
lekarz miał rację kierując cię do reumatologa, bo to może być toczen , lub ktoras z chorob z autoagresji czyli pokrewnych dla tocznia
masz dodatnie ANA
płyn w opłucnej także może być od tocznia
do tego zmiany ( afty) w ustach
wklejam Ci kilka informacji na temat
Cytat:
Kryteria diagnozowania tocznia

1. Rumień na twarzy: na brzegach kości jarzmowych policzków może wystąpić zaczerwienienie lub wysypka w kształcie motyla. Może ona pojawić się po jednej lub obu stronach twarzy i jest pła­ska. Może się zdarzyć, że wysypka na twarzy ma postać krążkową, należy to jednak do rzadkości.
2. Rumień krążkowy: Wysypce tej mogą towarzyszyć plamy lub łusz­czenie, pozostawiające blizny podczas gojenia. Takie zgrubiałe, na­cieczone zmiany rumieniowe mogą wystąpić na dowolnych czę­ściach ciała.
3. Nadwrażliwość na słońce: Promienie słoneczne mogą wywierać szkodliwe działanie na chorych na toczeń, powodując reakcję znacz­nie ostrzejszą od oparzenia słonecznego. U osób wrażliwych choroba na­sila się pod wpływem ekspozycji na słońce.
4. Owrzodzenie jamy ustnej i nosa: Chociaż owrzodzenia jamy ust­nej, nosa i gardła nie należą ogólnie do rzadkości, ich częste wy­stę­po­wanie może wskazywać na toczeń.
5. Stany zapalne stawów: Stany zapalne lub ból jednego lub wielu stawów mogą być kryterium rozpoznania tocznia. Zapaleniu nie to­wa­rzyszy zwykle widoczna deformacja dotkniętych stawów. Ty­powe są natomiast ich obrzęki, nadwrażliwość na dotyk lub ból przy poruszaniu. Zmianami tymi mogą być dotknięte liczne stawy, jak stawy stóp, kostek, palców, kolan, bioder, łokci, ramion, nad­garstków i żuchwy.
6. Zapalenie błony surowiczej płuc lub serca: Wyściółka serca nazywa się osierdziem, a płuc – opłucną. Zapalenie opłucnej ozna­cza stan zapalny, obejmujący błonę wyściełającą wnętrze klatki pier­siowej, otaczającej płuca. Przy zapaleniu osierdzia stan za­palny dotyczy błony surowiczej otaczającej serce.
7. Zaburzenia funkcji nerek: Do objawów nerkowych, będących kry­terium rozpoznania tocznia należą: obecność białka w moczu (pro­te­inuria) i wystąpienie tak zwanych wałeczków komórkowych w osa­dzie moczu. Wałeczki są fragmentami komórek krwi, lub frag­men­tami kana­lików nerkowych. W przypadku wystąpienia cho­roby nerek, w mo­czu chorych na toczeń mogą znajdować się wa­łeczki różnego ty­pu.
8. Zaburzenia układu nerwowego: Drgawki lub zachowania psycho­tyczne mogą mieć pochodzenie polekowe lub być wynikiem za­burzeń metabolicznych. W innych wypadkach mogą stanowić pod­stawę do rozpoznania tocznia.
9. Zaburzenia układu krwionośnego: Dotyczą one charakterystycz­nych zmian we krwi, do których zalicza się anemię hemolityczną, charakteryzującą się rozpadem czerwonych ciałek krwi na skutek reakcji z obecnymi we krwi przeciwciałami. Inne zmiany we krwi obejmują leukopenię (małą ilość białych ciałek), lim­fopenię (zmniej­szoną ilość limfocytów) i trombocytopenię (małą ilość płytek krwi).
10. Zaburzenia układu odpornościowego: Podstawę do diagnozy tocznia stanowią dwa typy nieprawidłowości immunologicznych: obecność we krwi komórek LE (nazwa pochodzi od łacińskiej na­zwy tocznia, lupus erythematosus; komórki te zawierają dwa jądra ko­mórkowe, co odróżnia je od normalnych komórek) i fałszywie do­datni wynik testu na kiłę. Od niedawna do zaburzeń układu odpor­nościo­wego, stanowiących kryterium rozpoznania tocznia, do­dano obecność przeciwciał antyfosfolipidowych. Są to przeciw­ciała skiero­wane prze­ciwko związkom zwanym fosfolipi­dami, wystę­pują­cym w niektó­rych tkankach i wchodzącym w skład błon komórko­wych.
11. Dodatni wynik testu na obecność przeciwciał przeciwjądro­wych we krwi: Decydującym kryterium w rozpoznaniu tocznia jest wytwa­rzanie przeciwciał skierowanych przeciwko jądrom ko­mórko­wym (ANA).


mam nadzieję że reumatolog dalej cię poprowadzi i postawi diagnozę

jeszcze jedno na temat ANA
Cytat:









Miano ANA i typ świecenia

* Miano wskazuje jak wiele razy technik laboratorium musiał rozcieńczyć próbkę, by otrzymać roztwór wolny od przeciwciał przeciwjądrowych, na przykład, miano 1:640 pokazuje większą koncentrację przeciwciał niż miano 1:320 albo 1:160.
* Widoczna znaczna różnica między mianami może wprowadzać w błąd, ponieważ każde rozcieńczenie podwaja ilość badanego roztworu, więc oczywiste jest, że miana rosną gwałtownie (między 1:160 a 1:320 jest tylko jedno rozcieńczenie a wyższy wynik nie musi bezpośrednio świadczyć o większej aktywności choroby).
* Miano ANA waha się w trakcie przebiegu choroby i może bądź nie obrazować aktywność chorobową. Dlatego nie zawsze jest możliwe stwierdzenie jak aktywny i ciężki przebieg tocznia ma dana osoba.
* Miano 1:80 albo niższy zwykle jest uważane za wynik negatywny.
* różne laboratoria mogą interpretować inne poziomy przeciwciał jako pozytywne, więc nie należy porównywać wyników z różnych pracowni.
* Sposób świecenia przeciwciał ANA może czasami być pomocny w określeniu, która z chorób autoimmunologicznych jest przyczyną dolegliwości i jaki sposób leczenia jest odpowiedni. Typ przeciwciał ANA jest obserwowany pod mikroskopem. Technik ogląda specjalnie przygotowany preparat, który pokazuje, w jaki sposób przeciwciała atakują jądro komórkowe. Przeciwciała atakują pewne obszary jądra, prezentując określone wzory. Generalnie przyjąć można iż świecenie:

- brzeżne sugeruje obecność przeciwciał antyDNA, spotykanych najczęściej u pacjentów ze SLE

- homogenne – sugeruje obecność antyDNA, anty-histonów, anty-deoksyrybonukleoprotein (DNP) obserwowanych u pacjentów ze SLE, RZS i toczniem indukowanym lekami

- ziarniste, plamiste – może świadczyć o 1) przeciwciałach anty SSA lub anty SSB – występujących przy SLE i Sjogrenie, 2) przeciwciałach anty Sm (anty –Smith) typowych dla SLE, 3) przeciwciałach anty RNP obecnych przy SLE, MCTD, RZS, twardzinie.

- jąderkowe – spotykany najczęściej przy twardzinie i syndromie Reynauda

- centromerowe – najczęściej u pacjentów z CREST (zespół twardziny: wapnica skory, objaw Raynaud, zapalenie przełyku, sklerodaktylia, teleangiektazje)


pamietaj nie nakręcaj się , każdy choruje inaczej , wiec wszystko co tutaj wyczytasz nie oznacza że tak będzie u Ciebie
do wizyty blisko na razie spokojnie Wink a potem też będziesz żyć jak i my Wink Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
togolina
Junior
Junior


Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 13

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro jadę do pulmonologa na usg jam opłucnowych, z powodu tego płynu. We wtorek mam reumatologa. Powiedzcie mi na co zwrócić uwagę na tych obu wizytach, poprosić o jakieś skierowania, co jeszcze zbadać???
Pamiętam jak byłam ponad 2 lata temu u reumatologa z bólem nóg to mi lekarka nie dała żadnych skierowań, stwierdziła że to fibromialgia, dała skierowania na rehabilitację i na tym skończyła. Fakt, ze byłam też wtedy z wynikami na chlamydię i pytałam czy te bóle mogą być od chlamydii ale ona stwierdziła, że nie i zdiagnozowała fibromialgię, bardziej na oko bo nawet nie pouciskała mnie dobrze.
Fakt, że wyniki typu morfologia, CRP, OB, RF, odczyn Waalera-Rosego zawsze mam w normie, wręcz książkowe, nigdy nie miałam podniesionego OB, CRP zawsze ujemne ( nawet przy anginie mam dobre wyniki ).
Podpowiedzcie mi bardzo proszę to pognębię tych lekarzy troszkę, nie dam się zbyć....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
togolina
Junior
Junior


Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 13

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie
byłam u pulmonologa, zrobiłam USG jam opłucnowych, które wyglądało wręcz śmiesznie, lekarz dosłownie dotknął głowicą moich pleców, powiedział że jest troszkę płynu w obu jamach i tyle...
Reumatologa również zaliczyłam i dostałam skierowanie na oddział reumatologiczny w kierunku SLE. Termin konsultacji, na której wyznaczą mi termin szpitala mam dopiero na 29.08.2013 roku a od tego jeszcze pewnie kolejne kilka miesięcy zanim mnie tam przyjmą.
Napiszcie mi proszę jak wygląda taki pobyt bo pewnie wiele z Was już go przeszło, co tam badają, czego się spodziewać????

Jeszcze lekarka zaleciła zrobić Usg piersi, zaliczyć ginekologa - tytułem płynu w opłucnej ale poza tym żadnych innych badań, tylko to skierowanie do szpitala. Na mój wynik p/ciał 1:320 stwierdziła, że są graniczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Togolina-Po pierwsze, witam cieplutko na forum Very Happy ..

Postaraj sie nie panikowac, choc wiem, ze jest to trudne Wink
W szpitalu Cie przebadaja, mam nadzieje, od stop do glow i rozwieja wszystkie watpliwosci- bede trzymac kciuki!
Najwazniejsze to miec diagnoze. Bedzie diagnoza- bedzie wiadomo z czym przyszlo sie zmierzyc i jak z tym czyms walczyc.
Co do terminow wizyt to chyba nie ma lekarstwa i musisz sie uzbroic w cierpliwosc. Pamietaj, ze diagnozowanie czesto trwa dosc dlugo.

Przesylam tulasy (cierpliwosci nie moge bo nie posiadam Wink ) Buziak
Samo Dobre.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
togolina
Junior
Junior


Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 13

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, mam takie pytanie... 27.01. mam termin na diagnostykę na oddziale reumatologicznym w ASK na Borowskiej we Wrocławiu. Pewnie niejedna/ niejeden z was przebywał na takim oddziale, możecie mi napisać czego mogę się na takim oddziale spodziewać , jak długo się leży, jakie badania najczęściej tam wykonują? Z góry dziękuję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leży się tyle, ile potrzeba
każdy różnie w zależności od dolegliwości, wyników, posiadanej diagnozy

jakie badania? jakie zleci lekarz - a jakie to będą, to wie tylko on
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
togolina
Junior
Junior


Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 13

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga - domyślam się, że leży się tyle ile potrzeba i badania zaleca lekarz,ale bardziej chodziło mi o Wasze doświadczenia... Smile
Ja nigdy nie byłam w szpitalu, i kompletnie nie wiem czego można się w nim spodziewać Sad
W sumie badania robiło się przed wizytą u reumatologa, lekarz kieruje do szpitala i nie wiem czy tam powtarza się badania... W sumie jak nie ma zaostrzenia chorobowego i w grę wchodzi tylko diagnostyka. Bardzo mnie interesuje jak to u Was wyglądało bo myślę że na tym pierwszym etapie diagnostycznym jest podobnie.
Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

togolina
każdy szpital jest inny , w tym co piszesz nie byłam.
Mnie diagnozowano 3 miesiące ale to było dawno temu.
badania miałam wszystkie jakie można wykonać na człowieku chyba, Po 3 miesiącach wyszłam z diagnozą . W innych szpitalach diagnozowano mnie po ok 2-3 tygodnie ale wychodziłam tylko z podejrzeniem danej choroby.
Badania które miałam robione wcześniej i tak były powtarzane w szpitalu.

Powodzenia i owocnego pobytu życzę!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
togolina
Junior
Junior


Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 13

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,
tak po skrócie, w szpitalu leżałam 2 tygodnie, w zasadzie powielili tylko badania , które już miałam zrobione, nic nowego nie wynikło a na koniec stwierdzenie obserwacja negatywna.
Teraz po roku zrobiłam kontrolne p/ciała ANA i wynik mnie przeraził:
Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:1000 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia homogenny i ziarnisty.
Metodą immunoblotu nie stwierdzono specyficznych przeciwciał.
Dlaczego mi te ANA rosną?????
Przed szpitalem i w szpitalu miałam 1:320, teraz już 1:1000 i deszedł typ świecenia homogenny, wcześniej był tylko ziarnisty.
Co mam teraz robić?????Proszę o pomoc i jakiekolwiek wskazówki Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj . Jak już zapewne czytałaś , nie łatwo nas się diagnozuje. Czasem bywa że choroba powoli się rozwija i dochodzą kolejne objawy ,ale nie muszą .
Co masz zrobić ? najlepiej jak udasz się do lekarza znów ,po co się zamęczać.Warto znaleźć dobrego .Powodzenia i nie załamuj się !
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.
Poszukalabym dociekliwego lekarza, nawet prywatnie. To podstawa!
Czytalas przy jakich schorzeniach wystepuja dodatnie przeciwciala?
Zajrzyj do watku "przeciwciala" w naszych poradach i doniesieniach-przyczyn jest wiele.
Mysle, ze ktoś-dobry lekarz-powinien rozwiazac te zagadke.

Trzymam kciuki i koniecznie daj znać!
Pozdrawiam.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group