Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co mi jest :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć kochani. Nie wiem czy mogę w tym temacie pisać, ale... dzisiaj odbyło się to szumnie konsylium Smile i lekarze uznali, za mam jakąś nieznana chorobę immunologiczną ana 1 do 10 000.i kazano mi do tych wszystkich badań które juz zrobiłam dołożyć wyniki na antygen lambli w kale... robił ktoś kiedyś? Ręce juz mi opadają, a do reumatologa pójdę za miesiąc ciekawe czy potwierdzi, że te badania są ważne. . Very Happy przepraszam Was,ale zasady tego forum są dla mnie trochę ciężkie... postaram się to wszystko ogarnąć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy lekarze nie zastanowili się nad tym dlaczego spadają Ci płytki? to raczej powinni sprawdzić najpierw .
Samo ANA nic nie powie jesli nie masz zrobionego ANA 2 i ANA3
przeciwciała to tylko jedno z kryteriów , ktore trzeba spełnić zeby postawić diagnozę .poczytaj sobie ten wątek http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957 może coś Ci się rozjaśni.
Widzę ze lekarze szukają po omacku( nie mają pomysłu na to czego szukać ) stad ten test na lamblie .


nie wiem czy czytałaś
Cytat:
Kryteria klasyfikacyjne ARA dla TRU (modyfikacja z 1982 r.)
1. Rumień twarzy w kształcie motyla.
2. Rumień krążkowy.
3. Nadwrażliwość na światło.
4. Owrzodzenia jamy ustnej.
5. Zapalenie lub ból stawów - dotyczące co najmniej dwóch stawów, bez nadżerek w obrazie rtg.
6. Zapalenie błon surowiczych - opłucnej lub osierdzia, stwierdzone w wywiadzie lub w chwili badania.
7. Zmiany w nerkach - utrzymująca się proteinuria powyżej 0,5 g/dobę i/lub obecność wałeczków nerkowych w moczu.
8. Zaburzenia neuropsychiatryczne - napady drgawek lub psychoza (po wykluczeniu przyczyn polekowych, metabolicznych, mocznicy).
9. Zaburzenia hematologiczne - anemia hemolityczna z retykulocytoza lub limiopenia (poniżej 1500 w 1 mm3), lub leukopenia (poniżej 4000 w 1 mm3), lub trombocytopenia (poniżej 100 000 w 1 mm3)
10. Zaburzenia immunologiczne - obecność komórek LE lub przeciwciał do nDNA, lub przeciwciał do Sm, lub fałszywie dodatnie serologiczne testy kiłowe przy ujemnym teście na immobilizację krętków.
11. Przeciwciała przeciwjądrowe - w mianie uznanym za nieprawidłowe, badane metoda immunofluorescencji lub inna odpowiednia.


Nie wiem czy wiesz że czasem i ludzie zdrowi mają dodatnie ANA , występuje ono także w bardzo wielu chorobach . Dlatego trzeba by rozszerzyć diagnostykę .
Wiem że takie czekanie jest wkurzające - ale niestety czasem na diagnozę czeka się latami ( sama czekałam 7 lat)Zyczę Ci żeby lekarz w listopadzie potrafił zebrać wszystkie objawy i wyniki w całość tak żebyś mogła zacząć leczenie.
Trzymam kciuki

do kawiarenki zapraszam na luzne rozmowy o wszystkim, jak to przy kawce Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko przepraszam ale ANA liczone w tysiacach raczej u zdrowych nie wystepuje...
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anusia a to konsylium to z kogo się składało ? Był tam jakiś reumatolog ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania ale może oznaczać coś zupełnie innego , dobrze o tym wiesz .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie, tylko mialam na mysli to, ze czlowiek z takim ANa nie moze byc zdrowy
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile składu konsylium nie znam, ale byłam lekarka, która się mnie pytała jak się wpisuje nazwę leku który brałam w Google i pytała co to są za rysunki na wyniku ana Very Happy trochę byłam zła ze tracę u niej czas,ale w sumie już wiem jakich mamy specjalistów w przychodni.Monika możesz rozszerzyć myśl o tym, że ana może znaczyć coś jeszcze innego? Może się od Was więcej dowiem niż u lekarza Smile śmiech , śmiechem ale od początku miesiączki, czyli ok tygodnia mam problem z poruszaniem się. .. coraz bardziej się boje...boje sie, że mój reumatolog tez mnie oleje a to co mi atakuje stawy wlezie w serce i będzie po mnie Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anusia, przy miesiączce nasilenie objawow to niestety chyba norma. Confused
Co do forum, to samo z czasem przyjdzie. Wink

Trzymam kciuki za diagnozę! Buziak
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz mnie tak miesiączka powalila Very Happy dziękuję za każdą odpowiedz... życzę Wam dużo zdrowka i spokojnej nocy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANusia, nie powaliła Cię zapewne miesiączka a ... stres Wink Nie pozostaje Ci nic innego jak odrobinę się do tego wszystkiego zdystansować Wink Pewnie, że to nie jest proste ale stres , główkowanie (i tak nic nie wymyślisz) nic nie da a jedynie pogorszy Twoje samopoczucie. Spokojnie poczekaj na wizytę u lekarza SPECJALISTY od wypowiadania się w sprawach takich schorzeń. A jeśli okaże się, że do specjalisty mu daleko ( a i tak bywa) to trzeba będzie poszukać innego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszą kobitki wyżej.
Trzymaj się i wyluzuj troszku (wiem łatwo mówić) .Oby szybko wszytko się wyjaśniło.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, macie racje! Głowa do góry, faktycznie strasznie się wkręciłam Smile ale dam radę Smile czuję się nawet trochę lepiej.Odezwę się do Was jak już coś będę wiedziała... buziaczki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Dobrze Ci podpowiadają- wez na wstrzymanie do wizyty u reumatologa. Upominaj sie o skierowanie do szpitala- tak w sumie najprosciej, a Dziecko wytrzyma- potem bedzie mialo sprawną Mamę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj anusia Very Happy

Poczekaj spokojnie do wizyty u reumatologa to tylko miesiąc.
I czekamy na wieści Very Happy
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki... napewno się pochwale jak już będę po tej wizycie...mam tylko problem z tym ANA 2, bo miałam zrobić jeszcze to badanie przed wizytą u lekarza ( boje się,że zapłace za wizytę 150 zł, a Pan dr powie,że bez ANA 2 nic mi nie może powiedzieć i będę 150 zł do tyłu), ale jak patrzyłam na internecie to ana 2 ma powiedzieć dokładniej jakie przeciwciała są pozytywne, a ja to mam wszystko rozpisane przy wyniku ANA 1. i tak trochę jestem w kropce, a robić kolejne badanie za 90 zł, które nic nowego nie wniesie też szkoda mi kasy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group