Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co mi jest :(
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 11:37 am    Temat postu: co mi jest;-( Odpowiedz z cytatem

Witam...
jestem na forum zupełnie nowa. Od czterech lat szukam pomocy u lekarzy, diagnozy nadal nie mam...wierze,że wiekszosć z Państwa przechodziła przez podobne męki... może napisze w paru słowach co mnie na to forum przygnałoWink ponad cztery lata temu urodziłam syna, porod był cieżki, dziecko podczas porodu zaraziło sie bakteria klepsiella pneumoniae, rok walczylismy z kolakami itd, słowem stresu po same uszy;-), i nagle poczułam, że ciało odmawia mi posłuszeństwa, ogromny bol kolana, jednego, pozniej drugiego, wkońcu bola mnie wszystkie stawy... najgorzej jest na zmiane pogody, przy duzej wilgoci itd, pierwsza z diagnoz-BORELIOZA, igm dodatnie, 2 msc antybiotyk, stawy bola nadal, badanie wb nie wykazało boreliozy, zdjecia kolan, dłoni usg, wszystko ok,
rf w normie
kwas moczowy w normie
anty ccp w normie
crp w normie
mocz w normie
ob 30
witamina b12 w normie
pasozytów w kale brak
tsh i ft4 w normie

i nagle......

morfologia płytki krwi 115,po miesiacu 90 teraz 70 ;-(testy na hbs hcv hiv borelioza ujemne

testy na chlamydie pneumoniae igg 1.6 przy normie 0,00-0,9
igm ujemne

testy na chlamydie trachomatis reakcje nieswoiste, wsk.kontrola WB??
no i to nieszczesne ANA DODATNIE
typ homogenny
dsDNA pozytywny
NUC nukleosomy silnie pozytywne
RIB ribosomal-P-protein silnie pozytywny
kontrola ws silnie pozytywny
lekarz rodzinny nie umie odczytac tych wynikow a reumatologa mam dopiero na 28 listopada... czy ktoś z Pańtwa może mi podpowiedzieć czy te wyniki i opbjawy, bol stawow, wysypka na zgieciach łokci, kolan, dekoldzie po słońcu, bole ??zył?? sama nie wiem czy to zyły czy ściegna ale chodzić nie moge;-( czy stres związany z lekiem o zdrowie dziecko mogło u mnie obudzić toczen? przepraszam,że sie tak rospisałam, ale wkońcu nikt mi nie przerywa, nie poucza, nie twierdzi,żę symuluje... chyba musiałam sie wypłakaćWink z góry dziekuję za każda cenna podpowiedz.. ANNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Anusia.
Większość z nas czuła się swego czasu jak hipochondrycy. Diagnozowanie chorób autoimmunologicznych jest trudne i niestety często czasochłonne.
Zdarza się, że te choroby uaktywniają się po porodzie, kiedy organizm jest wyczerpany i osłabiony, u mnie też tak było. I też się zastanawiałam, czy żyły mogą boleć, bo tak to odczuwałam, kończyny odmawiały posłuszeństwa, stawy puchły itd. Czy to coś z koszyka chorób reumatycznych stwierdzić musi jednak reumatolog. Zostałaś już skierowana do odpowiedniego lekarza, badania zrobione, miesiąc do wizyty szybko zleci... Jakby się okazało, że to reumatyzm, nie ma co panikować - można sobie z nim całkiem dobrze radzić. Jest na tym forum cała masa przykładów na to. Dobry lekarz, odpowiednie leczenie i trochę większa dbałość o siebie zazwyczaj załatwiają sprawę Wink Życzę więc szybkiego zdiagnozowania i powrotu do dobrej formy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za odpowiedz...Właśnie badania w stronę reumatyzm za w normie... rf, anty ccp... tylko ten toczen mnie przeraża. Moja siostrzenieca (18 lat) od roku też ma bóle stawów, pchnięcie, była nawet w szpitalu ale poza zabiegami, które i tak nic nie dały nic więcej niezrobili😦 trochę to dziwne, że w jednej rodzinie w podobnym czasie zachorowaly dwie młode kobiety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Bardzo dobrze, że dzielisz się emocjami (przy okazji: na forum zwracamy się do siebie per "ty"), a nie tłamsisz ich w sobie. Jeśli to pomaga, to nie krępuj się, byle w odpowiednim do tego miejscu Smile

Folka ma rację - diagnozy może dokonać tylko lekarz i tylko na podstawie obserwacji. Wiem, że niepewność to w tej sytuacji to najgorsze co może być, jednak pewnych spraw nie da się przeskoczyć.

Trzymam kciuki za szybkie wyjaśnienie sprawy. Zachęcam również do lektury o naszym życiu codziennym: sama się przekonasz, że nie ma się czego bać.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum

Do konca listopada zleci, wyniki jakieś już masz, wizyta w oczekiwaniu, więc i tak już + Very Happy
Oby reumatolog poskładał coś w calość, zlecił badania i bedzie dobrze.
Choroby tego typu lubia się bawić w ciuciubabkę niestety.

Zaglądaj do nas do Kawiarenki i innych wątków Very Happy w kupie raźniej Wink
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne badania... wszystko prywatne...masakra. Najgorzej to nie wiedzieć co Ci dolega... scenariuszy tysiace😕 dzięki za mile przyjęcie z mężem nie chce juz mówić o badaniach, bólach, objawach... mój mąż jest cudownym człowiekiem i przeżywa wszystko bardziej niż ja😊 w poniedziałek ma się zebrać w mojej sprawie konsylium w klinice do której chodzę. ..może coś wymysla😊 pozdrawiam Was kochani
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może uda Ci się położyc do szpitala na diagnostykę, wtedy nie zaplacisz za badania Very Happy
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był ktoś z forum na takiej diagnostyce w szpitalu? Jak długo to może trwać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum .

Przede wszystkim życzę zdrowia i cierpliwości ,bo diagnostyka nie jest łatwa i czasem dość długa.

wiele z nas miało diagnostykę w szpitalu min. ja też ale mnie diagnozowano w latach 90 i wtedy dość długo leżałam w szpitalu , teraz zależy to od badań jakie zleci lekarz i to on decyduje ile Cię potrzymać.
trzymaj się zdrowo!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile

Listopad szybko zleci i lekarz powinien Ci już co nie co powiedzieć.

Ja byłam na diagnostyce dwukrotnie, raz tydzień a raz miesiąc. Gdyby nie rezonans wyrobili by się w trzy dni. Też wtedy miałam małe dzieciątko, za pierwszym razem córka miała 9m a drugim 18m. Rozstanie jest trudne ale robiłam to też dla niej.

Badania niestety kosztują sporo ... Obecnie nie mogę iść do szpitala więc cierpię finansowo Wink

A do listopada postaraj się wrzucić na luz. Nic nie zrobisz tylko sobie zaszkodzisz nerwami. Co ma być to będzie, a jak będzie to nie taki diabeł straszny jak go w internecie malują Wink

Powodzenia !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WiolciaW
Junior
Junior


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon Paź 26, 2015 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum!
odpowiadającą na towoje pytanie byłam w maju 2015 na badaniach w IR w Warszawie. Byłam 8 dni. Zdiagnozowali mnie od razu i podjęłam leczenie. Pobyt w szpitalu jest o tyle dobry, że badania są bezpłatne no i mnóstwo konsultacji. Mnie konsultowano: okulistycznie (zapalenie spojówek, suchość oczu), dermatologiczne (miałam straszne krosty na plecach i dekolcie), laryngologicznie (pobranie ślinianki do badania histopatologicznego), kardiologicznie (nosiłam Holter), miałam również badania krwi, usg jamy brzusznej, rtg przełyku (miałam problemy z przełykaniem) i rtg klatki piersiowej. Nie robiono mi ponownego usc i prześwietlenie stawów, ponieważ te badania wykonałam już w marcu w IR. Codziennie na oddziale lekarz prowadzący ze mną rozmawiał, bardzo się interesował moim samopoczuciem. Miałam też konsultację na oddziale z Profesor. Przygnębiające było patrzenie na innych bardzo bardzo chorych pacjentów...Przy wypisie dostałam oprócz recepty, krople do oczu na nawilżenie oraz z antybiotykiem (leczyłam zapalenie), oraz witaminę D w kroplach - mam deficyt.
Jeśli można tak napisać, to polecam pobyt w szpitalu, wszystko jest na miejscu, nie trzeba biegać od przychodni do przychodni i jest czas na pomyślenie i zwolnienie tempa. Warunki są spartańskie ale nie jedzie się tam do spa tylko po ratunek i można to jakoś przeżyć. Co do rozłąki z bliskimi, cóż pomyśl, że jak postawią szybką diagnozę to rozpoczniesz szybkie leczenie i już niebawem poczujesz się dobrze i bliscy też będą szczęśliwi....
Uszy do góry!
Pozdrawiam i trzymam kciuki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za każdą odp. Very Happy czuje się źle, bola mnie i puchna stawy, mam zapalenie pecherza ( chyba) jakas wysypka? Masakra. Ten szpital to faktycznie mądre i ekonomiczne rozwiazanie Very Happy mąż obiecał ze zrobi wszystko by dziecko nie odczulo braku mamy parę dni. Zastanawiam się czy lekarz wpisze mi skierowanie do szpitala jeśli tylko ana mam pozytywne, miano 1 do 10 000 to dosyć silne nie? Wypisane antygen i ta maloplytkowosc. Cóż najwyżej będę die kłócić o swoje Smile całuje Was i dużo zdrowka zycze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnaft
Super senior
Super senior


Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 88

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum
Czytajac Twoj post przypomnial mi sie moj scenariusz ,tez sie wszystko zaczelo po porodzie drugiego dziecka ,bole Zyl???czy sciegien??? dokladnie tez sie zastanawialam czego ,permanentne zmeczenie ,wysypki....brrrrNie mam tylko podwyzszonego ANA.
Najwazniejsza teraz jest diagnostyka ,szpital rozwieje wszelkie watpliwosci ,wdrozone zostanie leczenie i Ty poczujesz sie lepiej .
Tego Ci zycze z calego serducha:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaciskam mocno kciukasy! Very Happy

Udalo sie zdobyc skierowanie?

Buziole dla Ciebie i Maluszka. Buziak
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

28 listopada dopiero mam wizytę u reumatologa. Ale w sobotę wpadnę zostawić na recepcji wyniki badań, jeśli faktycznie coś jest nie tak może mi lekarz zadzwoni i ustali wyzyte szybciej. Nie chce panikować ale w ciągu miesiąca bez konsultacji tych wyników chyba oszaleje Smile dziękuję i tez życzę Wam duzzzzo zdrowka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group