Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co mi jest :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Was Smile dzisiaj byłam u Pani reumatolog, udało mi się znaleźć szybciej wolny termin... i dostałam skierowanie w trybie pilnym do szpitala na oddział wewnętrzny celem diagnozy i leczenia mojej małopłytkowości, pani dr była w szoku,że zaden z lekarzy się tym nie zajął Confused Pani dr stwierdziła też że toczeń jest mało prawdopodobny bo powinnam mieć w morfologi inne odchylenia nie tylko płytki...w poniedziałek zgłaszam się do szpitala i zobacze czy na same zaniżone PLT bede wogole hospitalizowana... zobacze... teraz piore, prasuje i robie wszystko czego za pare dni nie bede mogła robic Very Happy pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anusia, bardzo dobre wiesci! Very Happy
Ciesze sie, ze znalazl sie tak szybki termin-oby pobyt w szpitalu okazal sie owocny!

Nie zapomnij o koronkach i rozejrzeniu sie za ciachami-to taka nasza tradycja. Wink

Daj znac ze spa. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kciuki za szybki termin, dobra diagnoze i skuteczne leczenie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Nie Lis 22, 2015 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej😊 skończyło się na izbie przyjęć. .. zrobiono mi podstawowe badania i okazało się ze płytek krwi mam już 160 w zwykłej morfologia i 150 na cytrynianie. Pan dr powiedział ze dla niego jestem całkiem zdrowa osoba i wpisał mnie do domu. A co do stawow to poradził mi czekać aż choroba wkoncu wyjdzie z ukrycia bo teraz nic nie wskoram. Przy okazji na usg wyszedl mi naczyniak na wątrobie 1cm. Ale tym mam się też nie przejmować bo to takie małe? Taka moja uroda... hmm dziwna mam tą urodę Smile pójdę do pani reumatolog po skierowanie do Ustronia ale powoli zaczynam wątpić, że ktoś coś znajdzie:-(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anusia, mam pewne doświadczenia z małopłytkowością. Polecany hematolog stwierdził, że 40 tyś to nic takiego Smile "Na choroby reumatyczne jest pani za młoda Smile"

Nasze choroby mają to do siebie, że chyba nigdy nie są na 0 zdiagnozowane. Ciągle coś wychodzi, ciągle coś się zmienia.

Powodzenia i cierpliwości !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz przynajmniej wiem, że nie tylko ja trafiam na takich lekarzy:-) ma ktoś kontakt do doktora hausa? Very Happy moja siostrzenieca 18 lat od 2 lat ma bóle stawów, była w szpitalu w Ustroniu 2 tygodnie na diagnostyce a nawet ana jej nie zrobili. Mocz, morfologia, aso i to wszystko, arachine przepisali ( która nie pomogla) tak siedzę i myślę, że to pewnie jakaś bakteria skoro i ja i ona mamy te same objawy ale pani dr stwierdziła że to może być jedną z wielu bakterii i szkoda pieniędzy na badania... masakra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie martw się, moja mama 30 lat była odsyłana od lekarza do lekarza. Dopiero moja diagnoza otwarła jej właściwe drzwi. Pierwsze właściwe diagnozy w moim przypadku zostały postawione przez lekarza rodzinnego i pediatrę mojej córki. Pod "opieką" reumatologa byłam od 15r.ż Smile

Dlatego życzę cierpliwości , dystansu, zaprzestania "myślenia" bo i tak nic nie wymyślisz a co najwyżej nawymyślasz Wink Czasami trzeba zapukać do wielu drzwi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W teorii wiem, że nie ma co się nakręca i myśleć, ale jak przychodzi godzina 20 a za oknem pada deszcz, ja leżę w łóżku całą obolała ( wezly chlonne na szyi, łokcie kolana nogi stopy) nie mogę bawić się z synem który każe mi być pieskiem i biegać na 4 łapach. .. to nie da się nie myśleć, gdybym chociaż miała jakieś leki i wiedziała bym ze juz się leczę, a tak to wiem tylko ze boli i jeszcze długo będzie tylko bolec Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anusia, przykro mi,, ze masz takie dolegliwości. Confused

Troche nie rozumiem lekarza rodzinnego-dokladnie to jego stwierdzenia, ze szkoda pieniedzy na badania. Mysle, ze powinnas mu wyhasnic, ze nie mozesz tak dluzej funkcjonowac i znalezienie przyczyny powinno byc dla niego priorytetem!
Jesli to nie problem reumatologiczny to nie oznacza, ze go nie ma, ze magicznie wyparowal a on moze "umyc rece".
Potrzebujesz pomocy wiec sie zwracasz do niego-no bo niby gdzie?

Postaraj sie z nim szczerze porozmawiac. Jesli nic nie zrobi, nie bedzie szukal, to go zmien. Ja bym tak zrobila...

Na bole stawow, i nie tylko, przed moja diagnoza, pomagala mi zwykla aspiryna-ogolnie czulam sie znacznie lepiej. Nie mozna przesadzic ale moze rodzinny, na czas diagnostyki przepisze Ci jakies dobre przeciwbolowe, ktore pomoga przetrwac ten trudny okres.

Trzymaj sie, nie poddawaj i postaraj skupic sie na czyms przyjemnym.
Buziaki. Buziak
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za rady, ale mam bardzo słaby żołądek po tacie i nie lubię brać tabletek przeciwbólowych, może ta aspiryna faktycznie mi spasuje, dziekuje😊 na lekarzach bardzo się zawiodłam, nie chodzi mi o brak diagnozy bo z pustego Salomon nie naleje, ale podejście do pacjenta, chęć wyjaśnienia sprawy jest zerowa... ale wierzę, że jeszcze trafię na człowieka. ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anusia19 napisał:
Dziękuję za rady, ale mam bardzo słaby żołądek po tacie i nie lubię brać tabletek przeciwbólowych

Nie lubisz brać tabletek ? znasz kogoś kto lubi ?Bo ja nie znam.
Jesli miałabyś diagnozę tez będziesz brać przeciwbólowe. To tak nie działa że jest diagnoza i leczenie i magicznie przestaje boleć .Może Ci się uda że przestanie boleć ale wcale nie jest to takie pewne.
Zapytaj ile osób z diagnozą jedzie na przeciwbólowych lekach - całe mnóstwo.

zadbaj o żołądek , pij siemię lniane i wtedy bierz tabletki przeciwbólowe. Trochę ułatwi Ci to codzienne życie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabletki biore jak juz niewytrzymuje, mialam nadzieje, ze po diagnozie bede brala leki ktore cofna chorobe( licze, ze to bakteria dadza mi odpowiedni antybiotyk i stanie sie cud) na zoladek moj tata zawsze pil siemie lniane i balsam szostakowskiego, nigdy nie myslalam,ze bede w takiej samej sytuacji:-( tak mi go bylo zal jak to pil...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siemie jest pycha, nie jest źle póki tylko ono wystarcza
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu było Ci zal?
ja za tym nie przepadam ale jak trzeba to wypiję

w naszych chorobach podstawa to sterydy i immunosupresanty , ktore bardzo niszczą żołądek.
Sa tez dobre leki osłonowe , więc mozna chronić żołądek. Leków nie brać na czczo. Możesz pić kisiel to tez osłona .Może nie tak dobra jak siemię ale pomaga.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusia19
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 28

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu mi było taty żal? bo byłam mała, zakochana w tacie po uszy a on jak to pił miał bardzo nieszcześliwą minęWink ale balsam szostakowskiego wyleczył mu wrzody żołądka 30 lat temu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group