Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zapalenie przyczepów ścięgnistych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 12:20 pm    Temat postu: zapalenie przyczepów ścięgnistych Odpowiedz z cytatem

mam pytanie,
czy macie zapalenia przyczepów mięśni do kości, wielostawowe. Bolesność tych miejs przy dotyku np. piety, okolicy mostka, zeber, kolana, łokcie, Jakie sposoby radzenia sobie z tym, bo leki modyfikujące leczenie nie działaja na takie zapalenia. charakterystyczne sa w spondyloartropatiach seronegatywnych ale czy pojawiają się w chorobach układowych tk. łacznej. Od 2 lat borykam się z diagnozowanie, z wyników krwi tylko wysokie ana 2 a wszystkie pozostałe wyniki idealne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aklepko mnie sie zdarzaja. Bol bywa silny. Nie mozna wziac oddechu np., jesli to zebra czy mostek; nie mozna stapnac, jesli stopa...
Napisalam u Ciebie w watku. Biore na przeczekanie, po jakims czasie przechodzi. Nie zdarzylo mi sie aby ten stan byl pernamentny. Jesli mialam problem ze stawami dloni (tu mowa juz o samych stawach) a problem utrzymywal sie ponad rok, bez przerwy, to mialam zmodyfikowane leczenie-zmieniono jeden lek. Nie wystarczylo wiec podniesiono dawke. Jesli by nie zadzialal, szukano by innego. Nie wyobrazam sobie aby calkowicie zaprzestac leczenia. Shocked
Sterydy bierzesz? Tzn. bralas? ...
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sterydów nie brałam, mtx zadziałał na stawy natomiast nie na przyczepy ścięgniste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam takowy proplem z przyczepami
scięgien przyramiennych.trwa to juz kilka lat.
Był moment ,ze mozna by rzec iz trochę na moment się wyciszyło
ale niestety powrócíło .
U mnie w ogóle najbardziej ręce są zaatakowane
albo mam takie wrazenie bo jednak są najpotrzebniejsze Wink
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nawraca z różnym nasileniem zapalenie przyczepu w okolicy biodra. Potwierdzono to na usg. Miałam zabiegi, ćwiczenia i nic nie pomaga. Czasami coś mocniejszego na noc potrzeba było. Zdecydowanie lepiej jest przy medrolu niż przy innych sterydach czy immunosupresji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie widzę różnicy co to za steryd. U mnie wszystko jedno.
Jak meguchna mam zdecydowanie najgorzej w rękach.czyli ramiona i przedramiona , łokcie. dłonie . Często też biodra i stopy.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki, chodziło mi o informacje czy takie zapalenia przyczepów to sprawa tylko spondyloartropatii czy tez chorób układowych. Za 5 tygodni szpital , moze w końcu będę zdiagnozowana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group