Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

toczeń czy trądzik różowaty?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczęłam mieć problem z dekoltem porobiły mi się plamy biało czerwone dermatolog powiedział, że z tym nic nie da się zrobić bo to zaburzenia naczyniowe. Idę dzisiaj do internisty może się zlituje i da mi coś na ten ból stawów bo collaflex i acidum folicum nie pomaga a tak mnie bolał palec od nogi no śmiesznie było taki mały palec a przy chodzeniu czuć było ból i przy poruszaniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak coś boli to się bierze leki p/bólowe , bez recepty jest tego multum , np paracetamol, ibuprom , Metafen , pyralgina .
Kwas foliowy i suplement diety , ktory ma poprawić ruchomośc stawów to nie są zadne p/ bólowe leki.

Co to za zaburzenia naczyniowe nie mam pojęcia .nie pomogę .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylas juz u lekarza?
Przepisal cos?
Dostalas juz to skierowanie?

Tak jak pisze Monika, potrzebne sa leki przeciwbolowe/przeciwzapalne. Takie bole moga troche potrwac.
Trzymam kciuku za szybka diagnoze i skuteczne leczenie! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Pon Lip 04, 2016 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam u reumatolga na NFZ i ten mi zalecił wyciąć najpierw migdałki... Nie wiem czy dam radę czekać do grudnia, dopiero wtedy mam termin zabiegu. Chyba porobie sobie prywatnie badania a dokładniej lupus band test bo zmiany skórne są rozlegle tylko nie wiem, jak za to się zabrać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Lip 04, 2016 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze to posłuchaj się reumatologa. Skoro póki co nie wyszły Ci przeciwciała. Powinnaś moim zdaniem zrobić sobie wymaz z gardła w kierunku paciorkowca. One również dają objawy podobne do chorób reumatycznych. Ja długo zmagałam się z objawami reumatycznymi, które spowodowane byly...bakteriami w moczu...bardzo długo nic mi w posiew ie moczu nie wychodziło, aż zrobiłam badania w prywatnym labie. Po długim leczeniu antybiotykami większość objawów zniknęło, aczkolwiek zapalenia dróg moczowych nie zniknęły. Mój motyl okazał się być łojotokowym zapaleniem skóry po użyciu fluid astora.
Czy ty jesteś pod kontrolą nefrologa? Kłębuszkowe zapalenie nerek to tez autoimmunologiczne kwestie i do nich rzeczywiście mogą dołączyć inne choroby.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Wto Lip 05, 2016 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reumatolog mi wytłumaczył, że migdałki sieją mi póki co na cały organizm. aż mi się wierzyć nie chce, że anginy, przez które przechodziłam takie spustoszenie po sobie zostawiły-leczylam je antybiotykami widocznie bezskutecznie. Teraz nie mogę spać dzisiaj po południu pojawił się u mnie ból po prawej stronie klatki piersiowej i trzyma zawsze spałam jak susel a teraz ból mi to uniemozliwia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 05, 2016 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filomena1992
Zrób koniecznie pełny lupus band test (IgG, IgA, IgM, C3). W moim przypadku (DLE z różnymi dodatkami) było to jedyne badanie, które potwierdziło toczeń. Inne testy, w tym ANA, dawały wyniki negatywne albo nierozstrzygające.
Bóle stawów i mięśni, osłabienie to typowe objawy, ja okresowo mam tak, że bez środków przeciwbólowych budzę się w nocy co kwadrans.
Otrzymałaś bardzo dużo dobrych rad od aiwki, eweli, innych osób. Zrób koniecznie badanie wymazu z gardła. Do usunięcia migdałków, o ile to rzeczywiście niezbędne, jeszcze pół roku, to bardzo długo.
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak za to się zabrać, pieniądze na badania akurat uzbieralam mam jakieś 200 zł. Mam iść do chirurga żeby mi wyciął kawałek tkanki? czy do laboratorium... jestem kompletnie ciemna w tej kwestii. póki co jadę na Ketanolu, bo ból w klatce piersiowej jest nie do wytrzymania dwie noce spałam z otwartymi oczami.. dziękuję za każdą odpowiedz ciężko mi znaleźć coś w internecie na ten temat bo każdy ma inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idziesz do laboratorium, w którym takie badanie jest wykonywane i tam robią wszystko.
W bardzo wielu miastach robi to sieć laboratoriów Diagnostyka (www.diag.pl). Skierowania nie trzeba. Cenę badania podadzą Ci przez telefon, cennika na ich stronie nie ma. Badanie jest bezbolesne. Ja u nich robiłem kilka razy testy i wyglądało to sensownie (w Warszawie).
Czy ten reumatolog który wysłał Ciebie na usuniecie migdałków przed tym dał skierowanie na posiew? Usuwanie migdałków to ostateczność. Okoliczności wskazują, że Twoje problemy ze stawami niekoniecznie wywodzą się z infekcji migdałów, dlatego warto by sprawdzić, co tam naprawdę siedzi.
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jejku dziękuję za te wszystkie rady one są poprostu bezcenne.

Co do reumatologa byłam drugi raz i spytał się najpierw, czy już mi wycieli migdałki. jak mu powiedziałam, że termin mam dopiero na grudzień to się wściekł i napisał pismo do ordynatora z prośbą o przyspieszenie tonsillektomi. Ordynator odesłał mnie z kwitkiem i powiedział, że może mnie tylko prywatnie zbadać w innym mieście. Od lekarza rodzinnego dostałam skierowanie do laryngologa żeby dal mi skierowanie na wymaz i jutro już do niego idę. Czy Ketonal ma wpływ na te wyniki Igg itd?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania_75
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 388
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm nie znam się, ale tak ze zwykłej ciekawości - wysłał cię na wycinkę migdałków bez zrobienia nawet głupiego wymazu z nich..? Rolling Eyes
przecież każdy zabieg chirurgiczny jest obciążony mniejszym lub większym ryzykiem, a każdy narząd ma jakieś zadanie - usuwa się, jeśli jest to najlepszy wariant dla zdrowia pacjenta - i po wykonaniu wszelkiej diagnostyki mogącej potwierdzić konieczność takiegoż zabiegu...
_________________
Przyjaciel to ktoś kto mnie dobrze zna, a mimo to mnie lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak bez wymazu pamiętam, że w przychodni czekało z 20 osób ja byłam druga w kolejce bo zapłaciłam "cegiełkę" mimo, że było więcej osób przedemna dzieci i wogole....

pamiętam, że szybko zajrzał do gardła spytał się czy przechodziłam anginy i powiedział że mam ogniska zapalne zamiast migdałków. dał skierowanie na wycięcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale trafiłaś na "zestaw medyczny" z ordynatorem biznesmenem włącznie...
Ja od wielu lat miałem potężny stan zapalny lewego migdałka (dawniej czasem gdy chciałem mieć wolne, to mówiłem - boli mnie gardło, o tu... i zawsze dostawałem zwolnienie), ale nikt nie mówił o konieczności operacji. Wszystko wróciło do normy ok. ubiegłego roku, i to przy okazji, gdy ze względu na zatoki dosyć długo brałem sterydy wziewne.
Ale pilnuj tego wymazu, bo to teraz bardzo ważne. I oczywiście LBT.
A co do posiewów, to też nie trzeba panikować. Kiedyś wyszedł u mnie w gardle gronkowiec złocisty (własnie ten mój migdałek), ale na szczęście światły laryngolog coś mi dał i uspokoiło się.
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to znaczy ja chcę usunąć nie tylko ze względów zdrowotnych bo mam też problem z resztkami jedzenia w migdałkach i przez to mam nieswiezy oddech

każdy lekarz co mi zajrzy do gardła to mówi ze mam powiększone i przerosniete migdałki

kiedyś lekarka zajrzała do gardła "ooo! ma pani gronkowca złocistego w gardle" to tej pory mnie zastanawia czy bez wymazu można to stwierdzić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filomena1992 napisał:


kiedyś lekarka zajrzała do gardła "ooo! ma pani gronkowca złocistego w gardle" to tej pory mnie zastanawia czy bez wymazu można to stwierdzić Smile


Nie nie można tego stwierdzić bez zrobienia wymazu .
Lekarka jasnowidz Mr. Green

jesli wielu lekarzy zwracało Ci uwagę na chore migdałki to trzeba je wyciąć.
Oby szybko .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group