Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z oczami.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edyta
Junior
Junior


Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 14
Skąd: Suwałki/Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 01, 2004 3:35 pm    Temat postu: Problemy z oczami. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!!!
Mam taki problem i chcialabym prosić wszystkich o podzielenie sie swoimi doświadczeniami. Od 4 lat choruję na tocznia i przez caly ten czas przyjmuje leki (enkorton, metypred,arechina). Mam wade wzroku i ostatnio zuważyłam, że moje oczka coś się kiepsko mają. Bolą, szybko się męczą i ogolnie wydaje mi sie , że gorzej widzę. Czy myślicie, że mogą wpływać na to leki???? A może znacie jakieś sposoby na wzmocnienie wzroku ?????
Mam jeszcze jedną prośbę:znacie może jakiegoś dobrego specjalistę- okulistę przyjmującego w Warszawie (np.prywatnie)???
Bede bardzo wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.Edyta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pon Lis 01, 2004 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie to początki zaćmy posterydowej.
Mam to samo.
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 01, 2004 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możliwe, że ci się nieposzczęściło i dopadły cię skutki uboczne steroidoterapii, albo zażywania arachiny (jest toksyczna w stosunku do narządu wzroku - odkłada się w siatkówce oka), koniecznie powiedz o lekach jakie bierzesz okuliście i pomyśl czy nie warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym o zastąpieniu arechiny plaquenilem.

za problemy z oczami nie muszą odpowiadać lekarstwa, może po prostu intensywnie exploatujesz oczy i to wynik ich przemęczenia?

w każdym razie pamiętam jak na studiach chodziłam na wf na siłownię, trenerka na rozgrzewce oprócz klasycznego rozciągania ordynowała nam kilka serii ćwiczeń na oczy Shocked , dla polepszenia zdolności akomodacji, i w ogóle twierdziła że można sobie polepszyć wzrok i nawet w pewnym stopniu zredukować istniejące wady!
wtedy to była dla mnie okazja żeby się poobijać i powygłupiać, bo to fajna zabawa była (zwłaszcza, że zalecała nam ćwiczenia te wykonywać w każej wolnej chwili np. w autobusie) Laughing

a teraz jestem w szoku bo znalazłam w necie, że faktycznie istnieje coś takiego jak metoda Batesa i to chyba było to!
ale jak to jest skuteczne - nie potrafię powiedzieć...

raczej krzywdy sobie nie zrobisz, więc może warto poćwiczyć:
http://www.oko.info.pl/index.php3?body=1801

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Edyta
Junior
Junior


Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 14
Skąd: Suwałki/Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 01, 2004 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej!!!mam nadzieję, zę to jednak nie jest żadna zaćma. na szczescie w tym tygodniu mam wizyte u reumatologa, wiec bede mogla poruszyc te kwestię. chyba zaczne wykonywac te ćwiczenia,tez juz wczesniej o tym slyszalam.moze to naprawde jest skuteczne i warto sprobowac.dzieki za rady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od ponad 4 lat zażywam sterydy, w różnych dawkach, wcześniej był to encorton teraz z pół roku metypred.Zauwazyłam, że gorzej widze i wybrałam się do okulisty.Okazało się, że mam ciśneinie.Dostałam krople,ciśnienie znikło ale jedno oko powinno byc w okularach.To skutek sterydów i nieleczone grozi jaskrą.
Powrót do góry
Krzysiek22
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lip 2004
Posty: 2

PostWysłany: Pią Lis 05, 2004 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w W arszawie w szpitalu przy u;icy Lindleya jest okulista od tocznia:)
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lis 19, 2004 5:40 pm    Temat postu: problemy z oczami Odpowiedz z cytatem

Czesć
Nie wiem czy ci ktoś mówił jak zaczęłaś brać arechin ze powinno sie go po jakims czasie odstawić .....po około 2 mies. i zrobić badania krwi oraz badania okulistyczne.
arechin często powoduje kłopoty ze wzrokiem ........jeżeli tak się dzieje to powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu i odstawić arechin.
Niektóre leki niestety maja taki wpływ i mozna tylko odstawić lek. radze skontaktowac się z lekarzem prowadzącym
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość





PostWysłany: Pią Lis 19, 2004 6:26 pm    Temat postu: do Edyty Odpowiedz z cytatem

1. Nie ma żadnych metod wzmacniających wzrok. Tak jak wszystko i wadę wzroku odziedziczyłaś po przodkach.
2. Jesli pracujesz przy komputerze to z tego powodu możesz odczuwać dyskomfort.
3. Możesz miec niedobór łez w związku z choroba podstawową.
4. Po 4 latach zaćma posterydowa rzadko występuje u młodych osób a myslę, że masz 20-30 lat.
5. Zmiany w przebiegu leczenia arechiną ( tzw. makulopatia-lek uszkadza plamkę żółtą siatkówki) występują po wielu latach brania leku.
Istotne jest to aby jej nie stosować pow.3mg/kg/dobę - chyba ,że stan ogólny jest tak zły, że nie ma innego wyjścia........Najważniejsza jest okresowa kontrola okulistyczna. Jak również mniejwięcej powinno się wiedzieć jaka jest całkowita dawka zlecanej przez lata arechiny- najlepiej robić własne notatki.
Powrót do góry
gozik
Junior
Junior


Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 3
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 6:47 pm    Temat postu: Wpływ tocznia na oczy Odpowiedz z cytatem

Czy toczeń może " atakować oczy" , jakie są objawy? Konieczne są kontrole u okulisty?Jaki badania powinny być wykonywane? Chodzę do okulisty z powodu wady wzroku. Mam planowany zbieg okulityczny. Czy toczeń przebiegający łagodnie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, prowadzonym w całkowitym uspieniu. Mój okulista wcale nie pytał o choroby przewlekłe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
irek
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lip 2005
Posty: 12
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po 14 latach brania sterydów mam zaczątki jaskry i zaćmy , trzeba szczególną uwagę zwrócić na nadciśnienie gałki ocznej to jest największe diabelstwo, ale od samego tocznia na oczy chyba się nie rzuca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, toczeń może atakować oczy- (tak było u mojej młodszej córki).
W tej chorobie konieczna jest kontrola oczu przez okulistę w trakcie leczenia.
Przed postawieniem diagnozy konieczna jest konsultacja okulistyczna (badanie okulistyczne było jednym z wielu badań zarówno u młodszej jak i starszej córki ).
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez jestem "ślepa"... Smile z każdym dniem widzę coraz gorzej. Przed włączeniem leczenia w oczkach nie miałam żadnych zmian, teraz tez nie ma żadnych zmian posterydowych... Smile Na receptach mam za to kod... który wskazuje na "oczopląs i inne nieregularne ruchy gałek".................... Rolling Eyes
Nie wiem, możliwe, ze ktoś już to tu napisał, ale jak to ślepy człowiek... nie widze tego tutaj... PAMIĘTAJCIE! Przy ARECHINIE konieczne jest noszenie okularów przeciewsłonecznych...!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Az strach się bać Smile Ja tak dawno nie byłam u okulisty, a przeciez noszę okulary wcale nie cienkie i czuję że zwrok mi się pogorszył. Męczą mi się oczy strasznie, tym bardziej, że pracuje przy kompie. No cóż chyba jednak muszę się bardziej zdyscyplinować i się do niego wybrać. Tylko co ja usłyszę Crying or Very sad ?
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę sterydy od 4 lat, a od 10 miesięcy okulary (-0.5). Okulista jednak powiedział, że konieczność noszenia okularów wynika z przemęcznia oczu... spędziłam nad książkami wiele nocy....Myślę, że muszę jeszcze raz wybrać się do okulisty, aby zbadać czy nie ma to związku z moją chorobą, tym bardziej, że z moimi oczkami nie jest najlepiej Sad
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie sie wszystko wlasnie od oczu zaczelo bo mialam obustronne zapalenie nerowow wzrokowych a dzis nosze okulary i szkla cylindryczne Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group