Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z oczami.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja okulary juz nosze 7 lat. MIalam 6 jak poszlam pierwszy raz do okulisty. Poszlam tylko dla tego ze za bardzo pochylalam sie nad kartka jak rysowalam. Okulistka na dziendobry powiedziala +4 w jednym i w drugim. U nas to chyba rodzinne bo raczej wszyscy nosza okulary (oprucz taty bo tata nie chce isc do zadnego lekarza).
DROGIE MATKI!!! Moze tzn napewno to juz wiecie ale wole przypomniec. Zauwazcie jak wasze dzieci siedza przy stoliku i rysuja, pisza czy czytaja. Czym wczesniej wykryje sie wade wzroku tym lepiej.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 10:04 pm    Temat postu: cisnienie wewnatrzgalkowe Odpowiedz z cytatem

kochani, dbajcie o oczy
ja dzis dostalam kolejne skierowanie na kliniczny oddzial okulistyczny i mam tam sie stawic w poniedzialek rano, na skierowaniu dopisek: PILNE, przyczyna: wysokie cisnienie wewnatrzgalkowe i wtorna jaskra,
jestem zalamana to tylko delikatne okreslenie mojego stanu psychicznego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyko,
Nie martw się.....trzeba mieć nadzieję,że będzie dobrze Very Happy
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka, trzymaj się.
może nie będzie tak źle. teraz da się kontrolować nawet i jaskrę.
im wcześniej się ją zdiagnozuje tym lepiej, bo jest wtedy więcej możliwości leczenia i jest ono skuteczniejsze. kiedyś niewiele można było zrobić, dziś już samych metod farmakologicznych powstrzymujących postęp choroby jest kilka róznych grup!
napewno wybiorą dla ciebie cos optymalnego.

trzymamy kciuki!

jeśli masz ochotę to poczytasz o wszystkim w poradniku Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
Poradnik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Klasyko trzymaj się dzielnie.Podratują Twoje oczka i wrócisz do domu.
Jak napisała Nenya teraz w okulistyce jest tyle metod leczenia.Pamietaj że nie jesteś sama i zawsze masz nas,wiernych i niecierpliwie czekających na Twój powrót.Mocno trzymam kciuki żeby wszystko było O.K.
Serdeczne pozdrowionka
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszyscy trzymamy za ciebie kciuki i bedziemy czekac az wrocisz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracaj szybciutko do nas .........niech czas płynie ci szybko i zdrowo przedwszystkim do miłego ...:)hej..SmileSmileSmile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka będzie dobrze Smile

ja równo od roku mam stan zapalny oka lewego i taką przeźroczystą błonkę w zewnętrznym kąciku a co z tym idzie ból i obrzęk ... no i oczywiście nikt nie wie co to jest ... brałam 7 różnych rodzajów kropli w tym sterydowych (pomimo że biore też doustnie encorton) i nic nie pomogło... ponadto w grudniu przyplątało sie ostre zapalenie spojówek i ciągnęło sie ok miesiąca Shocked dokuczliwe i męczące jak Evil or Very Mad w końcu pan profesor z kliniki okulistycznej w Lublinie kazał wszystkie kropelki odstawić żeby mi nie zaszkodziły i nie przyczyniły się do zaćmy czy jaskry ... powiedział że ten stan zapalny może być efektem samego przebiegu tocznia lub posterydowe skutki uboczne ... co gorsza przez ten rok walki ze stanem zapalnym wzrok mi się pogorszył Sad niestety ... mam 18 lat a okulary zaczęłam nosić jak miałam 2 latka ... więc mam troche stażu Wink operacje też przeszłam w wieku 7 lat akurat na to oko w którym jest stan zapalny ale mówią że to nie ma związku jedno z drugim ... Wink zobaczymy co bedzie dalej
Powrót do góry
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyka Very Happy Bądź dzielna. Musisz być dzielna i nie masz wyjścia. W klinice na pewno ustawią Ci odpowiednie leczenie.
Oczka w toczniu niestety trzeba kontrolować. U mojego dziecka też niezłe mielismy zawirowania. Dlatego teraz sama pilnuje i przypominam lekarzowi że zbliża sie termin kontroli oczek. Marta na stałe przyjmuje leki na nadciśnienie.
U mnie przy hasi wyszło nadciśnienie śródgałkowe.Na razie niewielki i na stałe przyjmuje leki na nadciśnienie. Kontrolę mam za rok czyli juz niedługo bo na początku 2006r.
Trzymamy kciuki i pamietaj nie jesteś sama.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam takie pytanko, swedza mnie ostatnio oczy, czy to mize miec zwiazek z choroba albo z przemeczniem? a moze z komputerem i telefizorem. Mam czasami cos taiego ze zaswedza mnie oczy i potem mi same lzawia. Nigdy nie mialam takich problemow z oczami. NIedawno bylam u okulisty i nic nie wspominala ze mam jakis stan zapalny czy cos.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyka ........trzymaj sie ........wroc szybko i napisz ze jest ok......
Bedzie dobrze ...tego zyczymy ci wszyscy......
Swego czasu mialam spalone obie galki oczne przez ogromna dawke dexawenu i bylo to obustronny zanik rogowek .........przez dlugi okres nie widzialam ...........Lekarze krecili glowami .....a ja chodzilam w szpitalu przy scianach ........tylko do ubikacji .....Wszystko wrocilo do normy ......
pare razy bylo jeszce zapalenie rogowek ......do tej pory mam klopoty z oczami ......ale widze i to niezle......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyka Very Happy jak Twoje oczka???
Od pocznij, pozbieraj mysli i odpisz.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martek, jakos do przodu,
cisnienie srodgalkowe znow mam wysokie, gdy bylam w szpitalu udalo sie je zbic, ale teraz znow wrocilo wysokie.
teraz jeszcze pojawiam sie na Pomorzanach raz w tygodniu na panfotokoagulacje laserowa (boli jak diabli), a w przyszlosci -jak czytam w wypisie- czeka mnie zabieg operacyjny przeciwjaskrowy z zalozeniem zastawki.

ale martwi mnie zupelnie cos innego, mianowicie zarastaja mi naczynia w oku, przyczyną prawdopodobnie jest moja choroba podstawowa i ten znienawidzony vasculitis Crying or Very sad

narazie niewiele wiem, ale to co sie dowiedzialam pozwolilo mi zmienic radykalnie swoj swiatopoglad, nie bede sie biernie poddawala chorobie, tylko probuje stworzyc jakies silne zaplecze psychiczne, ktore pomoze mi zwalczyc to dziadostwo siedzace we mnie od lat,

tak wiec, moi drodzy, mam zamiar stworzyc silna opozycje i w swoim organizmie i -jesli mi pozwolicie- tu na forum
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No KLasyka tylko podziwiać za taką postawę. Very Happy
Niestety takie mamy wstrętne choróbsko i zawsze cos tam dodatkowego sie przyplącze.
Pisałaś wcześniej by dbac o oczy. Staram się pilnowac o terminach (lekarz jakos nie pamieta). Marta kontrolnie ma robione badanie dna oka i przedni odcinek (to ponoc b.ważne przy toczniu ). Ostatnio miała robione w styczniu w szpitalu. Teraz jestem umówiona w przychodni ale dopiero w styczniu 2006r. Oczywiście od razu siebie też rejestruję na styczeń aby sprawdzic jak z moim nadciśnieniem śródgałkowym. Ostatnio jakby tak gorzej z moimi oczkami-szybciej mi sie meczą , czasami obraz mi się przesuwa. Trzeba skontrolować.
Opozycja wskazana na to dziadostwo i nie daj się.
A tak na marginesie. Poznałam dziewczynę z choroba nowotworową i właśnie jest po przeszczepie nerki. Niestety przeszczep sie nie udał. Załamana to za mało powiedziane. Prowadzi kółko teatralne (wiek od np. 5lat do pieknęgo wieku emerytalnego). Przeważa młodzież i dzisiaj ta młodzież stanęła na wysokości zadania , była u niej i ...zaowocowało , powiedziała im : "będę walczyć". Długa historia i tylko tak skrótowo. Dodam jeszcze , że moja Marta też uczestniczy w zajeciach i wielka zmiana w psychice nastąpiła u mojego dziecka. To moja alternatywa , gdyz w tym roku szkolnym moje dziecko ma zakaz wstępu do szkoły z uwagi na indywidualne nauczanie. W zeszłym roku mimo podjecia prób chodzenia tylko raz w tygodniu nie mogła kontynuować , zbyt szybko łapała infekcje. W tym roku chcielismy podjąć próbę ale zaraz 1 września "kubeł zimnej wody na głowę).Nowe przepisy, nie wiem kto je wymyślił Twisted Evil
POzdrawiam i trzymam kciuki
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko czy sa jakies krople bez recepty w aptece? bede musiala sobie kupic jakies bo ostatnio na l;ekcji az sie "poplakalam" tzn oczy zaczely mi same lzawic wszyscy mysleli ze cos mi sie stalo ze becze a to tylk oczy.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group