Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z oczami.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a nie masz przy tym anemii?


nie,raczej nie -kr.czerwone na dolnej granicy znów,ale jeszcze w normie,z żelazem pewnie bedzie podobnie Wink


dzięki wszystkim za sugestie-w końcu trzeba odwiedzić ...poradnie ukochane,okulistyczną tym bardziej,bo słabsze oczy mam coś jednak Rolling Eyes muszę tylko kierowce zapasowego wziąć,bo nie wyobrażam sobie jechać po badaniu dna oka Confused
zólwik,fakt-do wielu rzeczy można się przyzwyczaić ,w polskich realiach jest to jednak bardzo ,he he -względne Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maki2
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 6

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam tak samo jak Ty + białe iskierki cos strasznego.. ;/
To moze być po Arechinie dlatego warto kontrolować wzrok co 2 miesiace.
_________________
Ucz ludzi radości, której nie dostrzegają. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nusia
Junior
Junior


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,
u mnie problem ze wzrokiem zaczął się już w gimnazjum jednak przez te lata i lata liceum nie miałam zbyt dużej wady.
Dopero gdy w wieku 17 lat trafiłam do szpitala w Sosnowcu lekarz włączył mi arechinę. Od razu wzrok pogorszył się o 3 dioptrie. Obecnie moc moich okularów to -7,5 (odpowiednik w soczewkach -6,75) Nie biorę już sterydów jednak po 3 latach ich brania odczułam to na całym ciele. Nie dość, że przytułam 30kg, powypadały mi włosy, popsuły się zęby, paznokcie, no i oczywiście wzrok. Obecnie biorę azathioprynę i leki przeciwzakrzepowe (jestem po zakrzepicy)

Ostatnio pogorszył mi się wzrok i chyba będę musiała odwiedzić okulistę... ojojoj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zolwik323
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 92
Skąd: Wawa

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret74 napisał:
(...)
dzięki wszystkim za sugestie-w końcu trzeba odwiedzić ...poradnie ukochane,okulistyczną tym bardziej,bo słabsze oczy mam coś jednak Rolling Eyes muszę tylko kierowce zapasowego wziąć,bo nie wyobrażam sobie jechać po badaniu dna oka Confused
zólwik,fakt-do wielu rzeczy można się przyzwyczaić ,w polskich realiach jest to jednak bardzo ,he he -względne Wink


Margaret i jak Twoje badania?

PS. Ja swojej już prawie nie zauważam, dodatkowo powinno pomóc mi schodzenie ze sterydów (zmniejszanie dawki).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Zolwik...nie dotarłam Embarassed raz ,ze miałam z autem problem ,a muszę pokonać nim w 2 strony prawie 170 km. ,wiec nie ryzykowałam ;po drugie-jakoś mi lepiej -nawilżam oczy ,suplementuję się ,no i w grudniu kończę na 2 mies.brać arechinę -wytrzymam do nowego roku Wink
super,że i u ciebie lepiej Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ośeiżam stary temat

czy wszyscy kontrolujecie oczy regularnie ?
czy tylko wtedy jak coś się dzieje , albo i to się bagatelizuje ? jak to jest ?

pamiętajcie ze kazdy ból oka,ktory zaczyna się nagle z godziny na godzinę się nasila oraz pieczenie , zamglenie , opuchnięcie ,trzeba pokazać okuliście i to szybko

jak się przekonuję na sobie , nawet jeden dzien może robić róznicę
toczen atakuje nerwy wzrokowe,
atakuje także twardówkę( okulistka tylko popatrzyła i od razu zapytała czy choruję na toczen) strzał to był , bo miałam kartotekę zastępczą w ktorej niczego nie było ,nie znała mnie wogóle ,
zobaczyła to w oczach

tak sobie chodzę na randki z okulista i zastrzyki sterydowe
i mam nadzieję że ze będe widzieć -na razie jest lepiej ..
osłabione oko to także dobre miejsce dla ataku wirusów i bakterii
u mnie aktulanie grasuje w oku opryszczka, ktora nie jest dla oka przyjazna
zostawia na rasztę zycia rysy na rogówce, wgryza się w rogówkę i niszczy ją,więc widzienie siłą rzeczy będzie juz gorsze

jak boli oko , kazdy okulista was przyjmie, !
ja poszłam prostu do gabinetu i powiedziałam co się dzieje , nie było problemu, kazała mi wrocic z kartoteką i wejśc bez kolejki

dbać o oczy , bo bez nich juz nic nie będzie takie jak wczesniej
i pamiętać o tym że toczen także lubi oczy ( a czego on nie lubi Question Rolling Eyes )
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko miałaś szczęście, że trafiłaś na lekarkę ktora rozumie, że nagłe przypadki trzeba przyjąć od razu. Ja raz poszłam z spuchniętym ropiejącym okiem lekarz stwierdził, że niema czasu po długim tłumaczeniu na co choruje i co biorę stwierdził, że za 3 dni mogę przyjść to przyjmie.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim jest jeszcze okulistyczna izba przyjec w kazdym wiekszym miescie
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deniam to nie jest po raz pierwszy , i za każdym razem uzyskałam pomoc,
za kazdym razem był to inny okulista
ja tylko powiedziałam co się dzieje , nie mówiłam na co choruję bo nie widziałam związku ,
poprzednie leczenie trwało kilka miesięcy pierwszy bardzo intensywny potem juz leki w domu i kontrole co tydzien , potem co 10 dni

może mam szczęscie do lekarzy ?
po 3 dniach to bym nie miała co leczyć , byłoby za pózno
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika - kiedyś miałam podobnie. Bolało mnie oko, jakby coś do niego wpadło, chociaż niczego nie widziałam ani ja, ani domownicy. O 9 wieczorem prywatnie do okulisty i okazało się, że ostatni dzwonek, bo to było zapalenie rogówki. Okulistka powiedziała, że jeszcze dzień i niewesoło by się skończyło. Od tamtej pory chodzę do niej regularnie (będzie chyba ze 20 lat Smile ) Zmian w rogówce już się nie zlikwiduje, trzeba więc szybko reagować, jak coś się dzieje. Amen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ankanow w "większym mieście" raczej w dużym u mnie najbliższa jakieś 100km od domu Smile uroki mieszkania na zadupiu Fuck you
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wow,to wspolczuje a pewnie w powiatowym nie masz IP okulistycznej
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiatowe to najczesciej mają internę , czasem z kardiologią, i dziecięcy

faktycznie , to jest problem , , uroki mieszkania na zadupiu są na pewno ale dostęp do opieki medycznej to juz duży problem

ja mam do okulisty jakieś 3-4 minuty pieszo to jest plus a w przychodni 3 okulistów ,

Iwus tak samo dokładnie myslałam , że coś mi wpadło, w domu probowałam oko przepłukac , solą fizjologiczną
potem sztuczne łzy
zmiany w rogowce zostają, mam ich juz jak niezły rozrabiaka po walkach ulicznych bo zapalenia rogowki pojawiają się co jakiś czas

do tego doszła twardówka oka,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, okazało się też, że podobno już wcześniej coś tam miałam, bo rogówka w kilku miejscach uszkodzona. A teraz doszło jeszcze suche oko, mikrofilamenty... Ciągłe zakraplanie i kontrola.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jolkag
Senior
Senior


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Pniewy

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Dziewczyny. Tak sobie czytam o waszych oczach i sama niestety się z tym borykam. Co chwile z oczami mi sie dzieje. Ostatnio silne zapalenie twardówki i nadtwardówki. A co do widoczności tocznia w oczach to Monika masz racje moja okulistka jak mnie pierwszy raz zobaczyła w szpitalu (wtedy jeszcze byłam na etapie rozpoznania ) to powiedziała z miejsca że to toczniowe uszkodzenie twardówki i zanik nerwów wzrokowych. To było jakieś 5 lat temu, a dzisiaj jest tylko gorzej, coraz gorzej widzę jak przez mgłę. Eh życie ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 12 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group