Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z oczami.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ankanow w moim powiatowym to nawet przychodni okulistycznej niema lekarze mają niby w prywatnych gabinetach podpisane umowy na NFZ .
Podobnie mam z reumatologiem najbliższy oddział i w sumie przychodnia to Bydgoszcz jedyne 120km Fuck you

To jest coś takiego jak nadtwardówka Shocked czas powtórzyć wiedzę ze szkoły oj czas Rolling Eyes
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia_s
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 13

PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 10:39 pm    Temat postu: Oczy Odpowiedz z cytatem

Witam Was,

U mnie to okulistka stwierdziła po 1 wizycie i spojrzeniu w oczy, że na pewno mam jakąś chorobe reumatyczną i żebym poszła do reumatologa zrobic wyniki. A przyszłam do okulisty ponieważ strasznie mnie bolały oczy, tzn: uczucie obcego ciała w oczach, wieczne zaczerwienienie i zmęczenie oczu- masakra. Do tego kolokwialnie mówiąc 'bujałam' się z tymi moimi oczyma dobrych parę lat, aż wreszcie trafiłam na prywatną dobra okulistkę. No i poszłam do reumatologa tym bardziej, że wcześniej miałam juz gorączkę reumatyczną, tak przynajmniej stwierdził po wynikach krwi mój rodzinny lekarz. Zrobiłam badania, no i wyszło- diagnoza: Mieszana choroba tkanki łącznej Sad Za nim zaczęłam brac do ustnie sterydy, to okulistka przepisywała mi krople sterydowe, które pomagały, teraz je odstawiłam bo łykam Metypred. Bóle oczu ustąpiły, lecz do idealnego samopoczucia uczu dużo brakuje...Bez kropli nawilżających z kwasem hialuronowym nie moge sie obyc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia_s
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 13

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 11:13 pm    Temat postu: Złogi mucyny Odpowiedz z cytatem

Cześć Mgła, jestem nowa na tym forum, ale moją uwage zwrócił Twój post na temat tych owych złogów mucyny w oczach, tak?

Czy to jest taka jakby przeźroczysta hmm, nie wiem jak to nazwać nawet: maź? Która przeszkadza w oku i przez nią czujesz jak by Ci coś tam przeszkadzało pod powieką? Bo ja coś takiego mam.

Ja choruję na mieszaną chorobę tkanki łącznej i mam problem z oczami ciągle czuję jakby mi cos tam siedziało, są zaczerwienione i szybko się męczą, okulistka, jeszcze za nim postawiono mi diagnozę chorej tkanki łącznej, przepisywała mi krople ze sterydami, i było ok. Ale odkąd biorę sterydy do ustnie stosuje tylko krople nawilżające z kwasem hialuronowym i czasem maść cornelegel. Ale ciągle czuje dyskomfort w lewym oku.

Mogłabyś mi coś więcej napisać o tych złogach i jak sobie z tym radzić?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu , a nic innego Ci nie proponowała? Ja odkąd zaczęłam używać Vitalux Plus 10(obecnie zmieniłam na Vitalux Omega), do tego Venoruton forte na przepływy w oczach, mam dużo lepsze widzenie, oczy nie męczą się tak szybko i tylko od czasu do czasu mam złudzenia czegoś w oku. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia_s
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Małgosiu, niestety nic innego. A jedynie tran, który rzecz jasna biorę juz bardzo długo i systematycznie. Ale zapisze sobie te nazwy i zapytam okulistki, bo i tak jutro będę sie rejestrowała. Dziękuję za informację Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu.. Mialas test na suchosc oka?? (taki papierek wkladaja i oceniaja ile lez produkuje oko)..
Ja uzywalam sztucznych lez.. ale w pewnym momencie doszlo do tego, ze z okiem nie mozna bylo wytrzymac.. i konieczny byl zbieg (mialam pozakladane blokady w obu oczach).. u mnie powodem byla silna suchosc oczu. ( zespol Sjogrena, tak dodatkowo do toczka Wink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia_s
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Ewela, oczywiście, taki test i ja przeszłam, papierek był prawie suchutki, dlatego też bez kropli ani rusz. Blokady, to brzmi nieprzyjemnie Sad Zaraz sobie poczytam cóż to takiego jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia.. blokuja lzawnik.. czy cos takiego.. Pierwszym razembylo do zniesienia- ino kropelki znieczulajace.. a potem juz (ze 4 razy na ogolnym znieczuleniu.. ).. teraz juz z rok mam wzgledny spokuj- Polecam..

ps. chcialam Ci linka wrzucic..bo rozmawialalysmy na ten temat..ale mam goscia..-moze pozniej..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia_s
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy to faktycznie przynosi ulgę?Jak pójdę na wizytę do okulistki to się zapytam, czy w moim przypadku by to coś zmieniło na lepsze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu no mnie pomoglo.. ale zabieg mialam powtarzany bo za pierwszym razem cos tam nie wyszlo.. raz sie wyplukalo/wypadlo/zniknelo.. Confused .. Ale od ponad roku mam spokuj a przed zalozeniem bylo juz nie do zniesienia Shocked - totalna ulga i jeden problem/bol z glowy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia_s
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 13

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja teraz biorę 12 mg Metypredu i jakoś mniej odczuwam ból oczu, do tego dziś zaczynam brać Cyklosporynę na problemy z wysypywaniem na cerze różnego rodzaju pryszczy. Oby pomogło!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, jak bedziesz u okulisty to zapytaj... Mnie pomoglo bardzo, tak,ze teraz kropelki tylko sporadycznie..i ..i sama nie pamietam kiedy ich ostatnio potrzebowalam.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IvyBlue
Senior
Senior


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wiecie biorę Arechinę, wczoraj byłam na kolejnej wizycie kontrolnej u okulisty. Na szczęście z oczami jest wszystko dobrze Smile Natomiast okulistka zasugerowała mi zoperowanie zeza (mam go od zawsze), nawet dostałam już skierowanie do kliniki w Krakowie - Scanmed Szpital św. Rafała - kojarzy ktoś tę klinikę?
_________________
If you could return to the past, is there anything you'd have changed? There's nothing I'd whant to change. Be it good or bad, it's all a part of me! It's an irreplaceble part of my life and I accept it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2013 6:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kojarze bo to dobry prywatny szpital ale ma podpisane kontrakty z NFZ polecam bardzo dobrzy specjalisci i takaz opieka
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nika07
Junior
Junior


Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 1:35 pm    Temat postu: mroczki w oczach Odpowiedz z cytatem

Jestem jeszcze w trakcie diagnozy na zespół antyfosfolipidowy, nie mam jeszcze żadnego leczenia, więc problemy z oczami po lekach u mnie odpadają.

Ale....właśnie wrócił mi objaw mroczków przed oczami, który miałam w ciąży, przy stanie przedrzucawkowym. Wtedy myślałam, że to przez rzucawkę, ale teraz wróciło, po 3 miesiącach. Miewam takie "ataki" w lewym lub prawym oku, takie mroczki, które ograniczają mi pole widzenia z prawej lub lewej strony. Trwa to jakieś 30-40 min. i przechodzi.

Nigdy wcześniej przed ciążą tego nie miałam, a moje problemy ze zdrowiem zaczęły się właśnie w ciąży, dlatego wiążę to wszystko razem.

Czy miał ktoś z Was podobne objawy? Czy może to być związane z jakimś toczniem, zespołem antyfosfolipidowym lub inną chorobą tkanki łącznej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 13 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group