Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z oczami.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
April
Junior
Junior


Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 9
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 2:53 pm    Temat postu: Re: Wpływ tocznia na oczy Odpowiedz z cytatem

gozik napisał:
Czy toczeń może " atakować oczy" , jakie są objawy? Konieczne są kontrole u okulisty?Jaki badania powinny być wykonywane? Chodzę do okulisty z powodu wady wzroku. Mam planowany zbieg okulityczny. Czy toczeń przebiegający łagodnie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, prowadzonym w całkowitym uspieniu. Mój okulista wcale nie pytał o choroby przewlekłe.


Teoretycznie nie atakuje oczu ale ja przy rzucie choroby miałam zapalenie siatkówki z jej odwarstwieniem, powikłaniem jest przegrupowanie barwnika na plamce żółtej czyli blizna i przez to duże pogorszenie widzenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 3:48 pm    Temat postu: Re: Wpływ tocznia na oczy Odpowiedz z cytatem

April napisał:
gozik napisał:
Czy toczeń może " atakować oczy" , jakie są objawy? Konieczne są kontrole u okulisty?Jaki badania powinny być wykonywane? Chodzę do okulisty z powodu wady wzroku. Mam planowany zbieg okulityczny. Czy toczeń przebiegający łagodnie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, prowadzonym w całkowitym uspieniu. Mój okulista wcale nie pytał o choroby przewlekłe.


Teoretycznie nie atakuje oczu ale ja przy rzucie choroby miałam zapalenie siatkówki z jej odwarstwieniem, powikłaniem jest przegrupowanie barwnika na plamce żółtej czyli blizna i przez to duże pogorszenie widzenia...


April odpowiedasz na post sprzed 11 lat .Tej osoby na forum nie ma .

Odpowidasz też niezbyt precyzyjnie .
ponieważ toczen atakuje nerwy wzrokowe,
atakuje także twardówkę( okulistka tylko popatrzyła mi czule w oczy i od razu zapytała czy choruję na toczen) . To był strzał, bo miałam kartotekę zastępczą w ktorej niczego nie było ,nie znała mnie wogóle ,
zobaczyła to w oczach .
Oczy też niszczą nasze leki oraz choroby współistniejące.
Jesli zapytasz reumatologa to potwierdzi że toczen także może atakować oczy .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie pierwszym objawem było obustronne zapalenie nerwa wzrokowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ewkaaa
Junior
Junior


Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam rok temu zwyrodnienie plamki w prawym oku lekarz mnie skierował do warszawy na nieinwazyjny zabieg laserem2RT i na chwilę obecną jest super

Prosze o usuniecie reklamy w profilu z paska z podpisem, ktory, w przypadku tego postu, wyłączyłam. / ewela.t
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AaniaK
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

zastanawiam się, czy jest wśród Państwa ktoś, kto ma problemy z widzeniem peryferycznym (ma tzw. "widzenie tunelowe"). Będę wdzięczna za odpowiedzi Smile

Pozdrawiam serdecznie,
Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Pią Sty 18, 2019 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było ok z oczami, ale nagle zaczęłam niewyraźnie widzieć z daleka. Poszłam do okulisty i okazało się, że mam krótkowzroczność i teraz do czytania noszę szkła -0,5.
Niestety okulista nie był w stanie stwierdzić, czy pogorszenie wzroku wynika z moich problemów zdrowotnych czy tylko ze zwykłego nadwyrężenia wzroku spowodowanego siedzeniem nad książkami czy przed TV...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group