Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witajcie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
freemonia
Junior
Junior


Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 21, 2016 9:08 pm    Temat postu: Witajcie Odpowiedz z cytatem

Jestem mamą 6-latki, u której kilka lat temu w badaniu krwi wykryto ANA 1 do 2560. Badane co kilka miesięcy raz są 1:1280, raz wracają do 1:2560. Typ świecenia mamy plamisty. Postanowiłam się trochę poduczyć o co w tym wszystkim chodzi, bo choć lekarze sympatyczni (IR w W-wie) to zostawiają nas z informacją, że być może rozwija się coś poważnego. Na tym kończą. Wykluczono zapalenie stawów.
W rodzinie u kobiet króluje cesarzowa Hashimoto Wink, ale u małej na razie podobno wszystko z tarczycą OK.
Jutro idziemy na kolejne badania.
Zdziwiło mnie jedno, jak czytałam wypowiedź mamy dziecka z podobnymi mianami do tych mojej córki, że robiono u jej dziecka badania pod kątem markerów. O jakie markery mogło chodzić? dziś już nie mogę tego posta znaleźć.
Czy ktoś mógłby mi doradzić, gdzie tu na forum najlepiej się zainstalować? Może jest jakaś podgrupa/wątek osób z podobną sytuacją/wiekiem?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i życzę dużo sił i zdrowia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 22, 2016 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
" zainstalowana" Wink jesteś prawidłowo.
Bo każda nowa osoba w tym miejscu się przedstawia ,
masz swój własny wątek , Tu zadawaj pytania i tu dostaniesz odpowiedzi .
Jest kilka mam chorych dzieci na forum ( chociaż ostatnio bardzo mało aktywne )
Czytaj, przeglądaj forum , mam nadzieję że znaddziesz czego szukasz.
Mała jest prowadzona w IR , oni wiedzą co robią .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Cze 22, 2016 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Tak jak Monika napisała.
Poczytaj spokojnie forum i odpowiednie watki, a do tych mam może napisz prywatną wiadomość może coś pomogą.
Trzymaj się i zdrowia dla córci. Trzymajcie się zdrowo ważne że mała jest pod opieką specjalisty. Mnie właśnie diagnozowano w IR tylko miałam więcej lat bo 15. Pozdrawiam.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freemonia
Junior
Junior


Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko, Moniko, dzięki za podpowiedzi.

Piszę tu ciąg dalszy, w nadziei, że odezwie się jakiś rodzic w podobnej sytuacji:

Ostatnio u córki wyszły przeciwciała na boreliozę, ale w przedziale "wynik niejasny" (czy niepewny). Po miesiącu powtórzono i prawie identyczny wynik. Po raz trzeci i znów to samo. Podobno może tak być, że nie tyle jest to borelioza od kleszcza (córka raczej kleszcza nie miała), co podniesione przeciwciała z powodu innego stanu zapalnego w organizmie (w naszym przypadku - ANA).

Znajoma lekarka (nie prowadzi mojej córki, tylko tak "z doskoku") powiedziała, że widzi tu tylko szanse na wyjście z tej autoagresji poprzez eliminację pokarmów, których córka nie toleruje/na które ma uczulenie. Co o tym sądzić? żeby wyeliminować na serio te pokarmy, musimy zrobić badanie za ok. 2000zł (chyba nazywa się FoodPro + czy jakoś tak). Czy ktoś z Was ma doświadczenia w tym obszarze, tzn. dieta i jej wpływ na autoagresję?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Powodzenia w diagnozowaniu Corki zycze. Oby wiesci okazaly sie pozytywne.
Czytalam o wyciszaniy autoagresji dieta- nawet ponoc skutecznie. Jesli chodi o badanie, o ktorym piszesz to znajomej syn mial je robione- rzeczywiscie jest bardzo obszerne. U niego zrobiono je osc pozno(19 lat) , kiedy mial juz sporo problemow m.in.uporczywe biegunki. Uczulony na mnostwo rzeczy, praktycznie nic nie powinien jesc.Mysle, ze mimo kasy warto pomyslec o takim badaniu. Gdyby udalo sie wyeliminowac szkodzace produkty to i tak "do przodu", a moze bez lekow. Powodzenia zycze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Lis 09, 2016 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Smile

Podsylam Ci kilka linkow ( mysle, ze chodzilo Ci o ten ostatni).
Prawda jest, ze nasze namy, zabiegane mocno i nieczęsto je ostatnio widujemy. Moze jednak odpowiedza na wyslana do nich wiadomosc- trzymam kciuki! Smile

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=5481&start=0
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4213&highlight=mama+pelna+strachu
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=3536&start=0

Przesylam dobre moce i gorace usciski dla Twojego Skarbu Buziak

-ciotka ewela. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group