Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prośba o podpowiedź jakie badania jeszcze ??????????

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agusiamaciusia
Junior
Junior


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 12:32 pm    Temat postu: Prośba o podpowiedź jakie badania jeszcze ?????????? Odpowiedz z cytatem

Kobieta lat 36. W 2013 (lipiec) hospitaliazcjia na oddziale neurologicznym z powodu utrzymującego się bólu nóg, szczególnie po nocy , dodatnia próba Romberga (padanie w prawo), dyskretny niedowład lewostronny wykonano:
-TK głowy, MRI głowy-wyniki prawidłowe
- poziom kwasu foliowego, wit.B-prawidłowo
-test na borelizę ( test ELISA )- wynik ujemny (badanie powtórzono prywatnie metodą Western blot- wynik ujemny.
Pażdziernik 2013- -pobrano płyn mózgowo-rdzeniowy w celu oznaczenia prążków oligoklonalnych - wynik ujemny;płyn mózgowo-rdzeniowy w kierunku boleriozy również ujemny.
Grudzień 2013- hospitalizacjia na oddziale neurologicznym wykonano:
-Echo serca-wiotki lewy płatek zastawki mitralnej, pozostałe zastawki bez zmian
- MRI głowy oraz odcinka piersiowego-prawidłowe
-obserwowano wzmożone napięcie mięśniowe typu pozapiramidowego L>>P z objawem koła zębatego w kkl, wyraźnie nasilone grubofaliste drżenie pozycyjne i zamiarowe kdl,oo głębokie L>P słabszy lewy o.podeszwowy bez o.Babińskiego -zastosowano 3x 62,5 mg lewodopy uzyskując istotną poprawę w postaci zmniejszenia napięcia mięśniwego, wycofanie drżenia, wykluczono kalogenozy, zespół antyfosfolipidowy, niedoczynnośc przytarczyc; w badaniach lab. stwierdzono obniżony poziom ceruloplazminy w surowicy oraz w dobowej zbiórce moczu- rozpoznanie podejrzenie choroby Wilssona wydano skierowanie do poradni Wilssona w Warszawie
Styczeń 2014- pobyt w Szpitalu Klinicznym w Warszawie-choroba Wilssona wykluczona
Lipiec 2014- zawroty głowy trwające miesiąc czasu - ustapiły samoistnie, ból lewej nogi zwłaszcza po marszu, uczucie jej pieczenia , mrowienie
Listopad 2014 (Klinika Neurologii w Katowicach)- poszerzenie diagnostyki połowicznego niedowładu lewostronnego-niedowład kończyny lewej IV st wg Lovette'a, odruch żywe asymetryczne L>P próba Romberga dodatnia ,chód z usztywnieniem nogi lewej , utykanie, obserwowano objaw Raynauda oznaczono p/ANA 1-wynik dodatni miano 1:100 - oznaczona p/ anty-dsDNA -typ świecenia ziarnisty
Lipiec 2015: wykonano EMG nogi lewej-ubytek czynnych włókien nerwu strzałkowego lewego do mięśnia prostownika krótkiego palców oraz rzadkie występowanie fali F ze stymulacji tych włókien( pacjentka nigdy nie uznała urazu lewej nogi)- MRI odcinka lędzwiowego- bez istotnych zmian
Siepień 2015 :oznaczono stężenie przeciwciał anty-TPO- 224,3 IU/mL
TSH - 1, 0 USG tarczycy- bez cech zapalnych
Grudzień 2015: wykonano ECHO serca- duże zmiany zwyrodnieniowe mitralnego aparatu zastawkowego, szczególnie płatka przedniego z zerwaniem pojedynczych nici ścięgnistych obu płatków, fala zwrotna, podobne zmiany w zastawce trójdzielnej
Styczeń 2016 - na zlecenie immunologa wykonano badania :
- kapilaroskopia wału paznokciowego obu rąk - ok. 20% stanowią pętle Raynaud rozrzucone w polu widzenia , rozmieszczone pojedynczo i w skupiskach, obecne pojedyncze , sporadycznie rozmieszczone kapilary z zastoinowo poszerzonymi wierzchołkami, przepływy praktycznie we wszystkich kapilarach są wyraźnie zwolnione, granularne z zastojem krwinek
- ANA 1 - wynik ujemny
- p/ antykardiolipinowe w klasie IgM oraz IGG-wynik ujemny
- antykoagulant toczniowy- wynik ujemny
- P/c. p. beta-2-glikoproteinie I w kl. IgM met. ELISA. -wynik ujemny
Lipiec 2016 : poronienie w 19 tygodniu ciąży (II ciąża, I ciąża w 2008 roku poród w 39 tyg. waga dziecka 2300g)- wynik histopatologiczny łożyska po poronieniu:
-hyperaemia placentae, depositi fibrinoidei intervillares, calcificationes dispersae placentae, chorioamnionitis ,deciduitis et placentitis purulenta massiva, oedema chordae umbilicalis.
Sierpień 2016 powtórzono badania:
- ANA 1 - wynik ujemny; p antykardiolipinowe w klasie IgM oraz IGG-wynik ujemny; antykoagulant toczniowy- wynik ujemny
Ból nogi lewej się utrzymuje wręcz się teraz nasilił , występuje nawet w spoczynku , zaczyna się rano w ciągu dnia utykam, wieczorem jest silniejszy głównie łydka, - występuje mrowienie i uczucie pieczenia nogi, wykonano dopplera lewj nogi - bez zmian
Proszę o pomoc. Jakie mogą być przyczyny w/w dolegliwości. Już zrobiłam tyle badań- nie wiem co dalej -objawy się nasiliły a mi już brakuje siły i zdeterminowania w poszukiwaniu diagnozy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.

Szczerze to nie wiem co poradzić, diagnozy choroby nie są czasem łatwe i trwają wiele lat zanim coś się wykluje w wynikach,pozostaje cierpliwość i dobry dociekliwy lekarz. Widać może zaczyna się wszystko od zespołu renauda? Skoro coś w kapilaroskopi wyszło? Nie wiem. Ciężko mi interpretować wyniki bo po pierwsze nie jestem lekarzem,a po drugie jakoś nie umie. Mam tylko nadzieję że lekarz wie co robi.
Pozdrawiam życząc dużo zdrówka. Czytaj co Cię interesuje u nas i zadawaj pytania w odpowiednich działach bądź u siebie.

Do usłyszenia .
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agusiamaciusia
Junior
Junior


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję. od 3 lat próbuję , szukam, czytam, myślę że jestem już specjalistką od SM, boleriozy, parkinsona , lekarze widzą że coś się dzieje ale żaden nie potrafi tego uchwycić więc czekam co wydarzy się jeszcze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głowa do góry w końcu coś wydumają, u mnie zaczęło się właśnie od zespołu Reno a choroba potwierdzona dopiero po4 latach i się w wynikach pojawiły nieprawidłowości.

mam nadzieję że u Ciebie szybko zdiagnozują co się dzieje. Do usłyszenia.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2016 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Smile

W sumie to nie wiem co moglabym jeszcze napisac. Confused
Jedyne co moge doradzic to szukac lekarza, ktory bedzie potrafil powiazac to wszystko w logiczną calosc, wpadnie na jakis trop, pomysl.
Na Twoim miejscu chodzilabym id drzwi do drzwi...
Nic innego nie przychodzi mi do glowy. Confused

Trzymam kciuki i posylam wor cierpliwości!
Pozdrawiam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group