Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fizjoterapia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 7:40 pm    Temat postu: Fizjoterapia Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
mam do Was pytanie odnośnie fizjoterapii. Lekarz ortopeda zlecił mi na bolący kręgosłup trzy zabiegi -pole magnetyczne, elektrostymulację i laser .Z tego co piszecie zabiegi laserowe odpadają ,a może wiecie czy pozostałe dwa są bezpieczne dla osoby z rozpoznanym zapaleniem skórno-mięśniowym ,Będę wdzięczna za Wasze doświadczenia w tej sprawie ,ponieważ na razie nie mogę się skontaktować z reumatologiem ,a zabiegi już rozpoczęłam.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chodziłam i na laser i na wszystkie inne .Chodziłam wiele razy i nic złego się nigdy nie działo.

3 zabiegi to strasznie mało. Nie poczujesz poprawy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 8:28 pm    Temat postu: Re: Fizjoterapia Odpowiedz z cytatem

gania napisał:
Witajcie,
mam do Was pytanie odnośnie fizjoterapii. Lekarz ortopeda zlecił mi na bolący kręgosłup trzy zabiegi -pole magnetyczne, elektrostymulację i laser .Z tego co piszecie zabiegi laserowe odpadają ,a może wiecie czy pozostałe dwa są bezpieczne dla osoby z rozpoznanym zapaleniem skórno-mięśniowym ,Będę wdzięczna za Wasze doświadczenia w tej sprawie ,ponieważ na razie nie mogę się skontaktować z reumatologiem ,a zabiegi już rozpoczęłam.pozdrawiam

lekarz nie zlecił Ci fizjoterapii, a samą fizykoterapię

lekarze ortopedzi nie powinni zajmować się rehabilitacją/ fizjoterapią, bo się na tym nie znają, są specjalistami innej dziedziny i na niej się powinni skupić....

a Twoim miejscu poszukałabym dobrego rehabilitanta/ fizjoterapeuty i ulepszyła swój stan

pozdrawiam Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałam nie raz laser moja doktor mi przepisywała bądź jak byłam w szpitalu na rehabilitacji, nic się nie działo złego po nim.

Moniko mnie się wydaje że te trzy zabiegi to te o których pisze Gania a z każdego pewnie ma po 10 bo tyle zazwyczaj dają.

Udanej rehabilitacji i oby pomogło Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 6:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć
również jak dziewczyny korzystałam z takich zabiegów najczęściej z lasera na kolano.
Z mojego doświadczenia jednak nic tak nie pomogło jak rehabilitacja to o czym mówimy to fizjo.
Pozdrawiam ciepło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ,dzięki dziewczyny -jestem po pięciu zabiegach -po jednym z każdego -niestety na razie nie ma efektów -może po kolejnych pięciu coś się poprawi .Kręgosłup i nogi jak bolały tak bolą .Pozdrawiam cieplutko w ta deszczową pogodę Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na efekty po serii zabiegów trzeba poczekac
czasami 2-3 tygodnie.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Sro Paź 19, 2016 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Kingę dobry fizjoterapeuta potrafi pomóc skuteczniej niż jakieś lasery czy pola magnetyczne. Coś obie na ten temat z Kingą wiemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
dote
Junior
Junior


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 7

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, dzisiaj byłam u lekarza od rehabilitacji po zabiegi na kręgosłup (dostałam skierowanie do ośrodka dziennego od reumatologa ) na początku pani doktor stwierdziła że kolagenoza może być przeciwwskazaniem do niektórych zabiegów, potem, że nic mi nie jest Laughing ( mam diagnozę uctd) takie niezróżnicowane to nic, a kręgosłup mnie nie boli, tylko mięśnie bo się zbyt lekko ubieram... może i tak, ale w pracy zawsze jestem owinięta ,,kocykiem" bo marznę... Pewnie to za mało. Przy moim obecnym nastawieniu trochę mnie ,,wdeptała'', ale w końcu zabiegi dostałam, tylko nie wiem co, bo spieszyłam się do pracy i szybko zostawiłam skierowanie w rejestracji. Wiem tylko ze mam zabiegi z naklofenem, (chyba jakieś prądy) czy wiecie coś o tym. Pani doktor użyła dookreślenie zastrzyki do tej pory jeśli stosowałam jakiś lek to w formie żelu, czy maści. Czy to tak samo się stosuje jak ,,mazidełka" ? Wszystkie wcześniejsze zabiegi: laser, prądy, masaż pomagały mi, tylko wiadomo nic na stałe nie wykluczy dolegliwości. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group