Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa z LU

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Megan31
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 4:27 pm    Temat postu: Nowa z LU Odpowiedz z cytatem

Witam, na forum trafiłam po inwazji wiadomości od lekarza , ale może od początku mam na imię Magda mam 31 lat...

10 lat temu trafiłam do neurologa z zaburzeniami czucia i osłabieniem siły mięśniowej , zaburzeniami widzenia , pobyt w szpitalu ( wieloogniskowe uszkodzenie CUN-przy czym bez zmian w rezonansie . I tak kolejne pobyty na neurologii i zawsze z tym samym rozpoznaniem ze znakiem zapytania(?) i tak w 2013 roku chyba zrobione wszystkie możliwe badania. .. Po drodze przyplątała się hiperprolaktynemia (czynościowa?) w momencie wykrycia jej był czynnościowa a teraz jeszcze nie wiem, stożek rogówki, niedosłuch prawostronny no to co było.
I na 3 lata zarzuciłam zdrowie na drugi a nawet 3 plan :/ i mamy 2016 rok i we wrzesniu ekstrakcja zęba z powikłaniami zatokowymi , ponowny zabieg i ciągle utrzymujące się 37,7-38,5 kolejne antybiotyki było ich 8 Sad w przeciagu 2 miesięcy ) puki przyczyna szczękowa Very Happy była brana pod uwagę to ok , ale tam zrobiło się czysto i ...co dalej kolejny pobyt w szpitalu i tu stwierdzono odczynowa goroczka po sanacji zatoki lewej.


Wykonano badania morfologia ok,crp ok, analiza moczu prawie ok , krew i liczne pasma śluzu, usg jamy brzuszenj jedyne płyn w zatoce daglsa (wychodzi za każdym razem) Rtg kp ok, echo serca, śladowa niedomykalność zastawki ...
Wyniki :
Ana 1;80 typ świcenia plamisty ( wiem że małe i dla niekrótych to ujemny wynik) ,ale dalej w uwgach Wykryto przeciwciała przeciwko białkom cyklu podziałowego ... reszta ujemna .
toxo igg 192 dodatni
cmv igg 42 dodatni
mononukleoza igg dodatni
tsh 0,712 (0,27-4,20)
prolaktyna 1751 (max496)

Wysłano mnie do reumatologa i tu ...
-blednące i siniejące palce w sytuacjach zimna i stresu , oraz białe plamki na przedramieniach w sytuacjach stresu,
-skora marmurkowa na nogach
bolące stawy (nieraz pomaga machnięcie silne ręką aby zaskoczyło na swoje miejsce, łokcie kolana)
wykonano test oczy paski pod powieki nie pamiętam jak to się nazywa , ale wynik 2 ...uczucie piasku pod powiekami , pękające naczynka , kujące oczy
-suchość w jamie ustnej ,
-zmęczenie
-wysypka [p ekspozycji na słońcu(leczona antybiotykami doustymi i mascami -ze sterydami nie przynosiło to większego efektu)
-zła tolerancja ciepła
- szybko mi ręce mdleją ...
Chyba tyle nie wiem co myśleć , w głowie mętlik i wile pytan... co dalej ...



Mam wykonać Panca i Anca i antykoagulant toczniowy ...tylko teraz idę na endokrynologię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Mam nadzieję, ze w koncu Cie zdiagnozują i wdroża leczenie.
Wiekszosc z nas podobnie zaczynala. Ja przez 2 lata wszelkie infekcje konczylam antybiotykiem i suchym kaszlem. Po "wykluciu" choroby okazalo sie , ze śadzac po zwloknieniach choroba trwala juz od co najmniej 2 lat.
Jak wdroza leczenie będzie dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Lis 20, 2016 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj tylko nie panikować, uzbroić się w cierpliwość i poczekać co powie reumatolog. Warto było by zrobić kapilaroskopię.

Dużo zdrówka życzę mam nadzieję że lekarz szybko upora się z dolegliwościami,daj znać jak po wizycie u reumatologa.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Megan31
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lis 24, 2016 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, dzięki za odzew, nie wiem czy ktoś się spotkał z takimi uwagami jak ja przy ANA...
Jestem masakrycznie wykończona cały wrzesień i październik na antybiotyku w listopadzie tylko 10 dni bez... dzieci zachorowały dały i mi bakteryj-kę Sad .
Cały czas 37,4 st , jestem zmęczona, ospała , bez życia , oczy szczypią na potęgę a mało tego okazało się ,że po ekstrakcji naruszyli sąsiedni ząb się rusza...
Mam pytanie czy stawy bolą symetrycznie tzn dwa łokcie, dwa nadgarstki , dzisiaj małej chciałam zrobić warkoczyki to znaczy ok 10 i tu już pojawia się ból palców ...
Diagnostyka ruszy dopiero po pobycie na endokrynologii , bo będziemy próbować podpiąć niektóre badania pod pobyt w szpitalu...
Ja od dawna nie czekałam w ciągu dnia by zanurkować pod ciepłym kocykiem , i aby już tylko był piątek Sad eh ...chyba jesienna chandra mnie dopadła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 24, 2016 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Magda Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania_75
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 388
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Madziu, życzę szybkiej konkretnej diagnozy i efektywnego leczenia
_________________
Przyjaciel to ktoś kto mnie dobrze zna, a mimo to mnie lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madziu i mamy piątek mam nadzieję że samopoczucie lepsze głowa do góry
Co do bóli to różnie z tym bywa u mnie często na zmianę pogody i najczęściej lewa strona. Mam nadzieję że po odpowiednim leczeniu wszystko się uspokoi. Trzymaj się.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Prawie weekend więc będzie czas na małą regenerację pod kocykiem. A potem z siłą w kolejny tydzień. I z uśmiechem mam nadzieję Wink
Najważniejsze, że jestes pod opieka lekarzy, którzy szukają co się dzieje. To nie są łatwe diagnozy ale grunt to trzymać rękę na pulsie.
Będzie dobrze!
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum, Madziu. Smile
Melduj co druidzi znalezli.

Pozdrawiam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Megan31
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4

PostWysłany: Pią Gru 23, 2016 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, troszkę pobadałam się i nic nadal nie wiem ;(

Leżałam na endokrynologii celem diagnostyki ,ale tam jestem wielką niewiadomą czy nk wpn , hiperprolaktynemia(gruczolak) sama prolaktyna w wynikach od poniżej normy aż do grubo ponad normę ( od 3 do 230 przy normie 3-28) czeka mnie rezonans przysadku ale to dopiero w marcu ;/ dzisiaj własnie odebrałam wyniki i

LA screning 34 s
LA Confirm .
Ratio R1 1,03 < 1,2
Ratio R2 ! . < 1,2
(p-ANCA, MPO) < 3,2 CU nieobecne

Czas kaolinowo - kefalinowy (APTT) (G11)
Czas kaolinowo-kefalinowy 30,90 sek 25,40 — 36,90 A PB5300_17_310_02
Ratio 1,07 0,8 — 1,2
Czas protrombinowy (PT), INR/ (G21)
INR 1,040 0,800 — 1,200
Wskaźnik protrombinowy 95,61 % 80,0 — 120,0
Czas protrombinowy 11,40 sek 9,40 — 12,50.
Miałam wykonać badania antykoagulant tocznia + ukł krzepnięcia i panca , ale nie z tego nie rozumiem Sad

czy coś może być proste w wynikach :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Megan31
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4

PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , może tym razem będzie jakiś odzew mam zrobić test barwienia rogówki zielenią lizaminy ...ale gdzie dzwoniłam do dwuch dużych przychodni okulistycznych i du...a nie wykonują tego ... więc moze wy wiecie gdzie ...a i czy CT zatok i ślinianek wniesie coś w obraz kliniczny ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile
W Twoim poprzednim poście nie dopatrzyłam się odchyleń od normy. Najlepiej jak badania interpretuje lekarz prowadzący.

Specjalistyczne badania okulistyczne najprędzej wykonasz w klinikach okulistycznych.

Czy CT coś wniesie ? Zależy od wyniku Wink

Niestety, czasami na diagnozę trzeba czekać... Sama miałam spory poślizg.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w oczekiwaniu na badanie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group