Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proszę o poradę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agateczka7
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2016
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 12:24 pm    Temat postu: Proszę o poradę Odpowiedz z cytatem

Czesc wszystkim !
Dołączyłam sie do waszego grona i bardzo chciałabym prosić o jakąkolwiek poradę.
Otóż od paru lat chodze do lekarzy dermatologów i alergologów i kazdy "niby" mowi ze to AZS (atopowe zapalenie skóry). Właściwie od paru lat jescze ani razu nie miałam okresu remisji, objawy są stale na twarzy, szyi, dekolcie, całych rękach i dłoniach. Smarowałam różnymi maściami, brałam sterydy ale to wszystko nic nie pomagało albo wracało ze zdwojoną siłą. Robiłam mnóstwo alergicznych z których nic nie wychodzi. Od paru miesięcy zauwazylam u siebie stale bardzo niskie ciśnienie - 70/40, 80/40, maksymalnie 90/50. Do tego miałam robione ekg serca i wyszła bradykardia. Ogolnie jestem wiecznie zmeczona, mam straszne bóle głowy, bóle brzucha, ból kolana i ciezko mi wykonywać jakikolwiek sport bo szybko sie mecze. Do tego dochodzi anemia którą mam juz od paru lat i od lipca brak miesiączki. Dodam ze przez pare lat brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin i paliłam papierosy. Dosc duzo. Ostatnio poszłam do kardiologa ktory skierował mnie na badania przeciwciał bo podejrzewa tocznia. Byłam pod koniec września na wakacjach w Grecji gdzie pod wpływem slonca i opalania wyskoczył mi tak jakby motyl, ale w innym miejscu niż u większości ludzi, bo na żuchwie po obu stronach i szyi. Zmiany są do około połowy policzków i cały dekolt.
Zrobiłam badania przeciwciał ANA i wyszło mi miano 1:320 typ świecenia homogennny ziarnisty.
Nie wiem co dalej robic i czym to moze byc spowodowane. Czy mam sie czego obawiać ? Bardzo prosze o wszelkie porady i z góry dziekuje! 😊 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Very Happy

Przenioslam Twoj watek do Pierwszych Krokow bo tu bedzie mu najlepiej. Very Happy
Troche niedomagam wiec wybacz, zemusialas poczekac na odzew. Wink

Mysle, ze dobrze byloby isc do reumatologa na konsultacje. Rodzinny tego nie zaproponowal (?)
Co do masci na AZS, to ja rowniez uzywam, z roznym skutkiem. Coz, zycie. Wink
Zmeczenie moze byc spowodowane problemami z serduchem ale ja, na Twoim miejscu poszukalabym dobrego reumatologa- moze polaczy wszystkie objawy w jedna calosc i wpadnie na pomysl jak temu zaradzic.
Trzymam kciuki i melduj!

Pozdrawiam. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agateczka7
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2016
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz ! 😊
Wlasnie w środe zrobiłam sobie wizytę u reumatologa Smile
Zapomniałam dodać, ze bardzo schudłam i wypadają mi włosy. Mam nadzieje ze te wszystkie objawy da się jakos połączyć w jedną całość .. Zobaczymy Smile

Pozdrawiam! 😊😘
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj fajnie że udało się szybko załatwić wizytę mam nadzieję że lekarz połączy wszystko w jedną całość.
Dużo zdrówka i cierpliwości życzę.Daj znać jak po wizycie.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Agateczka Smile
ta wizyta u reuma to jutro? Smile

zrób sobie listę pytań do lekarza i spisz wszystkie dolegliwości; niczego nie pominiesz i będzie Ci łatwiej

pozdrawiam Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 30, 2016 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Daj znac co powiedzial lekarz, czy są szanse na wdrozenie leczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group