Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Diagnoza: DLE z możliwością nakładania - co dalej ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Moniko i Boguslaw za szybka odpowiedź i dobre rady.

Z masą mięśniową wygląda na ok co prawda zauważyłem że jak coś dźwigam to bolą ramiona i ręce oraz tak jakby mi lekko osłabły. Ale od wiosny zacznę basen to troszkę się podciągnę.

Już w tamtym roku neurolog zasugerował mi że mam abo jakąś układówke lub fibromalgię bo nie ma choroby co boli wszystko. A w trakcie pobrania naskórka do badania dermatolog zasugerował że mogę mieć tocznia tylko na razie w tkankach dlatego ana2 jest negatywny, a po potwierdzeniu DLE napisała że to DLE z zespołem nakładania. No i w szpitalu reumatolog stwierdził na jednej z wizyt że to DLE z objawami ogólnymi innym razem że takie bóle przy układówkach są.

Tylko że przy DLE powinny mi się robić faktycznie jakieś plamy i pozostawiać blizny. A u mnie brak blizn a teraz nawet plam. Motylek widoczny jest po przemyciu twarzy i znika.

No i niedawna wizyta u lekarza rechabilitacji który stwierdził że te moje bóle kręgosłupa w części piersiowej - pomiędzy łopatkami mogą być od tocznia.

Ostatnio odwiedziłem jeszcze gastrologa bo mam reflux od około 2 lat i on poczytał dokumenty i też potwierdził że to coś z autoagresji i że z tym się żyje tylko komfort życia ....

Miewam czasami w nocy w trakcie przebudzenia ze snu (zmiana pozycji) wrażenie jakbym miał suche oczy i gałki ocierają się o papier ścierny. Miałem tak kilka razy w ostatnich miesiącach.

Lekarzy już mam dość. A za kilka tygodni musze jeszcze raz położyć się w szpitalu na ponowne badania immunologiczne po 12 tygodniach od poprzednich.

Może doradzicie co zasugerować wtedy? Może w trakcie pobytu mogli by mi coś podać co by mi nie zaszkodziło a pomogło? Jakieś sterydy w kroplówce przez 3 dni?

Ja zauważyłem, że te bóle tak na max ruszyły po wakacjach od września około po moim wyjezdzie nad morze i ekspozycji na słońce. Poleżałem na słońcu około 20-30 min i zaraz po południu obrzmiały mi wargi x5. Po czym zaczęły pękać. Pojawiły się czerwone plamy na torsie. I ruszyły te okropne bóle - pieczenie całego ciała. Co prawda oceniając jak było a jest to bóle spadły w skali od 1 do 10 - wrzesień-pazdziernik 10 teraz 2-3. Staram się nie brać tabletek tylko w ramach nasilenia tak jak zaleciła doktor w wypisie szpitalnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarysienkaS
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Krzyś!

Ja mam też wędrujące bóle stawów i mięśni. U mnie ANA i ANA 2 wyszły dodatnie ale ANA 3 już ujemne. Czekam jeszcze na wynik przeciwciał na APS gdyż miałam przejściowy atak niedokrwienny i urodziłam dziecko w 32 tc. przez odklejenie łożyska. Jednakże na razie dr wpisuje mi rozpoznanie artropatia tarczycowa - mam równiez niedoczynność tarczycy i jej zanik (ale podobno nie Hashimoto). A jak u Ciebie z tarczycą?
U mnie podobnie jak u Ciebie większość badań krwi powychodziła dobrze - byłam w szpitalu, zbadano mi m.in. ilość wydzielania łez i śliny - to na zespół sjorgena. Ty miałeś takie badania wykonane? Pytam bo piszesz o uczuciu piasku pod powiekami
Ja jestem teraz na stałe na AGLANie i mogę w końcu funkjonować. Boli ale mogę funkcjonować. Tylko żeby można było to jakoś leczyć a nie same leki przeciwbólowe. Ja również podobnie jak Ty odczuwam osłabienia mieśni. Miałam 3 takie dni gdy nie mogłam chodzić - taką słabość czułam w nogach. Moja 'przygoda' trwa od połowy listopada.
Trzymam kciuki za Ciebie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Marysienko.

Jestem pod opieka endokrynologa. W Jesienią 2015 odkryto u mnie (usg) kilka guzków na tarczycy. Największy około 6-7 mm. Była biopsja tego dużego wszystko OK. Taka podobno uroda Podkarpacia - mało lub brak jodu. Wyniki TSH i ft3 i 4 w normach. Lekarz stwierdził że z tarczyca wszystko ok i mam tylko kontrolne usg w czerwcu czyli co 1,5 roku.

ANA mi nie robili stwierdzili że szkoda czasu. ANA 2 wrzesień 2016 - negat
ANA 3 grudzień 2016 - negat

Nie badali mi poziomu śliny i łez. Zasugeruję przy następnym pobycie w szpitalu. I tak będę tam tylko wypoczywał. Ostatnio pobrali mi 9 próbówek krwi. Przebadali i wyskoczył Zespół antyfosfolipidowy. Co prawda jak robiłem usg w 2015r diagnosta przejechał tętnice szyjne i wspomniał o gęstej krwi ale wiesz jak jest jak czujesz się zdrowy - zbagatelizowałem. Przy okazji pytałem lekarza co z tym robić to kazał pić wódkę od czasu do czasu.
Teraz mnie doktorka poinstruowała żeby brać aspirynę bo nie ma żartu. Biorę polocard 150 mg wieczorkiem.

Może też masz taki zespół?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarysienkaS
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

APS to właśnie zespół fosfolipidowy:) Ja czekam obecnie na wyniki, bo w szpitalu nie wysżły i wczoraj jeździłam na powtórne badanie krwi w tym kierunku. Mi też pobrali dużo próbówek krwi w szpitalu ale wszytko praktycznie idealne. Małe odchyły w proteinogramie ale się 'nie czepiali' do tego.
Ja dostałam zalecenie przyjmowania codziennie acardu 75mg. U mnie wyników jeszcze nie ma ale jak stwierdziła moja dr moja przeszłość przemawia za APS a także 'dziwne' wyniki kapilaroskopii. Także muszę poczekać jeszcze kilka dni i zobaczymy co dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach ci lekarze u Ciebie podobnie jak u mnie troszkę wróżą z fusów.
Podejrzewają tylko wyniki ok.
Mi w tamtym roku zanim zdiagnozowałem sobie DLE (przed badaniem tkankowym) reumatolog stwierdził że jestem zdrowy i wysłał do psychiatry. Lekarz rodzinny powiedział mojej żonie z politowaniem że jestem hipochondrykiem. Odwiedziłem nawet w 2015 hematologa - cykl specjalistycznych badań i diagnoza - z wyników wynika że jest pan zdrowy. - zalecenie leczyć depresję.
Przeżyłem katorgę bo wiem że mi coś jest a lekarze i rodzina wskazywali na głowę.
Rok walczyłem z niby depresją, rodziną i lekarzami, aż na przekór wszystkim dopiero jesień 2016 poszedłem prywatnie do dermatologa gdzie stwierdziła po badaniu videodermatoskopem zapalenie skóry. Jeszcze mnie prawie objechała że ona potrafi rozpoznać tocznia itd. Poprosłem pobrać tkankę i przeprowadziłem prywatne badanie tkankowe w Warszawskim laboratorium co potwierdziło moje obawy - DLE.
Stwierdzono DLE bo ANA mam ujemne, krew i mocz ok, prześwietlenie klatki ok.

Szpital grudzień 2016:
Rozpoznanie:
Artropatia w przebiegu niezróżnicowanej choroby układowej. (MI 2.8). Zespół antyfosfolipidowy do dalszej obserwacji.

Ale jestem dobrej myśli. Bo po 2m brania tego Plquenil tak jakby ból łagodnieje. Raz jest mniejszy raz większy. Tak więc nie biorę leków przeciwbólowych non stop tylko dorażnie.

Życzę zdrówka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyś,
Widzę, że znalazłeś kolejną 'bratnią duszę' (witam i pozdrawiam MarysienkaS), przy naszych chorobach wymiana informacji jest bardzo przydatna, zwłaszcza że zwykle ujawniają się objawy kilku zespołów.

DLE wcale nie musi, przynajmniej na początku, dawać zmiany typu krążkowego. Badanie LBT potwierdza występowanie tocznia skórnego, ale wystepują różne odmiany. U mnie krążki (pierwszy miał ok. 2mm, wyglądał jak mikro blizna) zaczęły pojawiać się w 3 - 4 lata po pierwszych zmianach skórnych. Zresztą pierwsza diagnoza po LBT +++ (2013 r.) była SCLE, ale późniejsze skonkretyzowane objawy wskazały na DLE. ANA miałem ujemne, choć 2 lata temu zrobiło się 80 - też ujemne, ale jednak. Przy okazji planuję powtórzyć.

Poznałem smak bycia w ocenie lekarzy hipochondrykiem, i to w kilku obszarach. Np. w sprawach skórnych od pierwszych objawów (2006 r.) do zdiagnozowania (2013 r.) zwalczyłem ponad 30 dermatologów. Dopiero p. dr Kencka skojarzyła typowe podręcznikowe objawy i skierowała na odpowiednie badania (m.in. LBT, wrażliwość na światło) żeby potwierdzić swoją pierwotną hipotezę. No i wyszło.

Refluks to osobny wątek. Mam 'toto' (r. przewlekły) zdiagnozowane od dawna, od kilkunastu lat na stałe muszę brać prochy blokujące. Dziwi mnie trochę diagnoza o tle toczniowym Twojego refluksu. Czy miałeś robioną gastroskopię?

Musisz uważać na słońce, wygląda na to, że nie wolno Ci opalać się. Prawdopodobnie obecny rzut autoagresji organizmu spowodowało właśnie opalanie się. To działa analogicznie jak katalizator - uruchamia pewne reakcje, i potem ... sam już wiesz co się dzieje. Gdy będziesz miał możliwość, spróbuj poprosić jakiegoś światłego dermatologa (tylko gdzie takiego znaleźć...) o skierowanie na badanie na nadwrażliwość na słońce (dokładniej UV). Robią to w wielu poważniejszych klinikach lub oddziałach dermatologicznych.
Smile Smile Smile
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.

Drogi boguslaw4321 reflux wyskoczył przypadkowo pod koniec 2015 roku. Non stop od kilku miesięcy bolało mnie gardło. Najpierw skierowanie do alergologa i po testach wszystko ok. Musiałem sam poczytać co to może być. Poprosiłem o skierowanie do gastrologa. Gastrolog dawał 10% że to reflux. Dał proszki 40 mg i brałem 2x dziennie. Po 2 tygodniach jak ręką odjął. Gastroskopia wykazała 1 mała nadżerkę w przełyku i diagnoza - reflux przełyku.
W chwili obecnej jest ok. Leki na to ustrojstwo biorę raz na jakiś czas jak czuje cofanie kwasu albo pieczenie przełyku i gardła. Na razie od kilku miesięcy jest spokój. Co ciekawe od końca 2015 jak pojawił się motyl i reflux strasznie chrapie w nocy. No ale to pewnie niezależne.

Co do uczulenie na słońce to też mi to wygląda że bolesne objawy powiązane są z ekspozycję na słońce. Dostałem zalecenie codziennej aplikacji witaminy D. Od lat się nie opalam bo mam jasna karnacje i wiele znamion które co jakiś czas profilaktycznie wycinam. Pod koniec lipca 2016 wybrałem się z rodzinka nad Bałtyk i 1 dnia usiadłem na leżaku na dosłownie 20-30 min. Niczym się nie smarowałem. Więcej na słońcu nie przebywałem - tylko pod parasolem i w czapeczce i koszulkach. I ruszyło. Najpierw wargi - mega bordowe i nabrzmiałe. A po powrocie do domu zauważyłem czerwone plamy na klacie. Przemywałem je srebrem koloidalnym. Piekło ale po jakiś czasie znikło. Dziś dermatolog i reumatolog twierdzi że to typowe objawy tocznia.
I po około 1,5 miesiąca zaczęły się bóle całego ciała. Dziś np miałem ciężki poranek. Ale wstaję i jak się rozruszam to jest w miarę ok. Tylko boli ciało pod dotykiem. Np stopy - pięty - palce jak idę to bolą pod naciskiem ciężaru ciała. Siedzę to bolą pośladki i mięśnie nóg oraz napinane partię ramion i pleców. W zależności w jakiej jestem pozycji to występują bóle danych partii ciała. Szyja, klata, ramiona. dłonie, plecy - różne odcinki, nogi itd. tak jakbym miał obolałe wszystkie mięśnie, stawy, ścięgna. I takie mam upierdliwe bóle. Nie są mocne ale upierdliwe. Naciskam palcem mięśnie piersiowe lub np na plecach i jest ból. Czuję się jak rycerz w zbroi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyś,
No właśnie , trzeba się jakoś trzymać. Refluks pod kontrolą - ok. Na słoneczko uważać, bez opalania się, ale z D3 (lekarz też mi tak zalecił). A te bóle - cóż, pierwsze chwile rano często koszmar, potem lepiej, choć nie zawsze. Rano jakaś gimnastyka, warto przyzwyczaić się i potem będzie już lepiej (na ogół...). No i zerkać 'z boku' na siebie, czy coś nowego się nie dzieje. I maksymalnie skupić się na zajęciach, czasem/często da się zapomnieć o dolegliwościach.
Ot, taki standardowy przepis na egzystencję przy sprawach z autoagresji. Upierdliwe, ale da się egzystować, a jak się postaramy, to nawet przyjemnie Smile.
Pozdrawiam Smile Smile Smile
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wam wszystkim serdecznie dziękuję za dobre rady.

Czyli drogi boguslaw4321 pozostaje przyzwyczaić się do bóli i z tym żyć. Damy radę.

Zapytam Was czy jest wam coś wiadomo na temat nowego leku m.in. na tocznia ?
Mój tato kilka dni temu oglądał jakiś dziennik w tvp i mówiono o nowym leku nad którym badania przeprowadzane są w Polsce. Są po badaniach na myszkach i dały świetne rezultaty. Za 2 lata maja być badania na ludziach. Optymistycznie to wygląda.

Pozdrawiam serdecznie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzys Very Happy , do bólów trzeba troche przywyknac. Wazne aby pozostaly na akceptowalnym poziomie. Laughing

Badania nad nowymi lekami trwaja ciagle i trzeba tylko trzymac kciuki i dopingowac naukowcow-tyle mozemy! Very Happy

Pozdrawiam serdecznie. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 25, 2017 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Krzys!
Poczytalam co u Ciebie i zyczac skutecznego leczenia dodam, ze przed rozpoczeciem leczenia tez wszystko bolalo, kazdy dotyk skory sprawial bol. U mnie wystapily dodatkowo problemy z ciesnia nadgarstka- wykonany zabieg operacyjny pr.reki. Po zdiagnozowaniu i wprowadzeniu leczenia sterydami objawy cofnely sie,
Klopoty z suchoscia oczu trwaly ok.3lat. Dopiero pozniej zlozone w calosc pokazaly, ze choroba caly czas rozwijala sie. Dodam ze w moim przypadku to zapalenie wielomiesniowe. Sterydy -w malej dawce biore od. 8lat, dobre wyniki, wiec 6razy probowalam odstawic- bole wracaja i wole brac niz tak byle jak egzystowac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj droga alawo.

Strasznie się martwię kiedy mnie wreszcie zdiagnozują. Bo ogólnie wiadomo że to choroba układowa tylko nie wiadomo jaka. A mieszana choroba układowa może trwać jak czytam latami a może i zawsze.
U mnie przy pobycie w szpitalu OB wyszło 5 a CRP 1 - ANA 3 - negatywny więc lekarze nie widza podstaw do sterydów.
Nie leczą objawów tylko wyniki.

Dziś znowu wszystko boli. Pisząc te słowa bolą nawet palce rąk. podnoszę ręce i bolą mięśnie ramion itp. i to straszne zmęczenie i senność.

Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzys, choroby auto, to choroby przewlekle. Nie ma na nie cudownego leku, niestety. Wiem, ze bywa ciezko a czasami bardzo ciezko. (Przykro mi, ze masz gorszy okres).
Co do sterydow, to moga pomoc ale bywa tez tak, ze skutki uboczne sa mocno,, ze tak sie brzydko wyraze, upierdliwe. Porozmawiaj z lekarzem, moze bedzie mogl pomoc i przepisac cos na bol. Zastanowilabym sie tez nad konsultacja z innym lekarzem reumatologiem. Nowe spojrzenie na całokształt moze pomoc.
Nie mozna sie dziwic kekarzom, ze jesli nie maja "czarno na bialym" potwierdzenia diagnozy, to nie sa sklonni do przepisywania silniejszych lekow. Tak jak juz napisałam, to nie cukierki.
Trzymaj sie dzielnie, zacisnij zeby i postaraj sie skupic na dobrych stronach zycia, mna rodzinie, na hobby-uwierz, to tez pomaga.

Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za poprawe samopoczucia! Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ewela.t.

Konsultowałem to w sumie z 2 reumatologami - w tym 1 w przychodni i 1 + 2 w szpitalu. Dodatkowo - lekarz rehabilitacji, neurolog i gastrolog. Każdy w sumie mówił to co ty. Upierdliwa choroba i bóle to norma przy układówkach.
Jak siedzę to bolą pośladki a jak leżę to bolą plecy itd.
Tylko chodzić. Very Happy

Będę się trzymał i czekam na lepszy okres w końcu musi kiedyś nadejść.

Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To u mnie jest prawie na odwrót. Wprawdzie morfologia, OB i CRP wyszło w normie, ale ANA2 i ANA3 już niestety nie:(

Na szczęście bólów takie, jak opisujecie nie mam. Ale ostatnio też mam okropny okres. Jestem cały czas senna i zmęczona, nie mam siły na nic i bardzo pogorszył mi się nastrój. Mam też objaw Raynauda- już nie wiem co gorsze- kiedy mam lodowate dłonie czy jak robią się opuchnięte, gorące, czerwone i pulsujące Sad

Lekarz nie wie, co mi dokładnie jest. Na rozpoznaniu mam chyba: "inne układowe zajęcie tkanki łącznej".

Pozdrawiam i mam nadzieję, że szybko poczujesz się lepiej. Musimy walczyć z tymi choróbskami!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group