Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy z tym iść do lekarza?

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bratek
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 47

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 12:46 pm    Temat postu: Czy z tym iść do lekarza? Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Piszę po bardzo długiej przerwie, bo w sumie nic się u mnie nie działo. Podejrzewam, że nikt z Was mnie nie pamięta, pisałam dawno i mało, więc kilka słów o mnie:
- mam postawioną diagnozę RZS- wskazują na nią wyniki badań ale nie objawy
- mam postawione podejrzenie tocznia- na który dla odmiany wskazuje wiele objawów, ale nie wyniki (poza ANA, które świeca jak choinka i są dla obu chorób wspólne).
Przez 5 lat miałam kilka obostrzeń choroby zawsze dziwnych (np. stopa wygięta w przykurczu w nienaturalną stronę). Mówię o tych poważnych, ewidentnie rematoidalnych, a nie o codziennych pobolewaniach i puchnięciach.
Te duże były zawsze po dużym stresie i zmęczeniu.
Ważne: na co dzień nie biorę leków. Mój stan jest na razie stabilny i nie biorę ich w porozumieniu z lekarzem.
Ale: Od 3 dni mam megabiegunkę.
Najpierw miałam megasztywnienie wszystkiego- dosłownie- nie mogłam usiąść, wstać, podnieść ręki, jakbym miała zablokowane wszystkie stawy.
Ból- w różnych miejscach.
Potem doszły odczucia jak przy mega wysokiej gorączce ale bez gorączki.
Ale ja byłam prawie nieprzytomna. Spałam, miałam dreszcze, zlewne poty, etc.
Potem pojawiła się gorączka- przez dobę, ok. 38,5
Potem Biegunka, która przybiera na sile. Tylko dziś, było to już 20 wypróżnień. Płynnych, niemal bezwonnych i czarnych.
U internisty byłam- stwierdził wirus jelitowy. Tylko jakby... Te poprzedzające objawy nie pasują.
Do reumatologa dostałam temin dopiero na połowę maja.
Wiem, że toczeń może atakować jelita.
Więc pytam- czy komuś te objawy wyglądają znajomo? Czy powinnam coś ze sobą zrobić? I kiedy?
Z góry dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=226822&highlight=#226822

bardzo proszę, przenieś ten post do swojego wątku - link u góry Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group