Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam - Toczeń?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ptysinda
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Gubin

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 6:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. W czerwcu byłam u ordynator reumatolog prywatnie... zapłaciłam jej 150zl. Jedyne co mi powiedziała to to, że przy takim Ana jakie ja mam 1:640, tylko się kontroluję, czyli robi badania co pół roku.. Bardziej się boją już Ana 1:1280.. No i, że teraz nie biorą do szpitala na badania. Kobieta jest ordynatorem oddziału reumatologicznego... Wyglądało na to że po tej kobiecie wszystko spływa, mój dermatolog do którego na NFZ chodzę jest tysiąc razy milszy i bardziej chciał pomóc.
Teraz czekam na wizytę na NFZ , mam ją 22 sierpnia. Zaczęłam stosować Protopic, o ile kostki z jednego policzka (bo tylko na jednym policzku były) zeszły, o tyle rumien nadal jest. Stosowałam około miesiąc i przestałam. Macie może jakieś kremy, olejki które się poleca do smarowania rumienia? U mnie nadal żadnych dodatkowych objawów brak, występuje tylko rumien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
AndrzejZ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 23

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybyś wiedziała wcześniej jak będzie to lepiej byłoby pójść do kina, oszczędniej i przyjemniej, ale nie zrażaj się. Mnie trochę pomaga Clotrimazol, a najbardziej wypoczynek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ptysinda
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Gubin

PostWysłany: Nie Sie 20, 2017 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli im mniej stresu tym rumien może być mniejszy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Sie 20, 2017 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie im mniej stresu tym zdrowsi jesteśmy.
Cieszmy się chwilą Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AndrzejZ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 23

PostWysłany: Nie Sie 20, 2017 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze chowaj go przed bezpośrednim słońcem, bo to też działa drażniąco - polecam słomkowy kapelusz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ptysinda
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Gubin

PostWysłany: Nie Sie 27, 2017 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem po wizycie u reumatologa Jana Łąckiego. Doktor stwierdził, że całkowicie wyklucza tutaj toczeń, ponieważ jedyne co mam to rumień, a przeciwciał pasujących do tocznia brak czyli nRNP/sm i dsDNA. Posiadam natomiast przeciwciała SSA-60, które mogą wskazywać na zespół Sjorgena. Z tym, że nie mam żadnych objawów. Moje łzy i ślinianki są całkowicie w porządku. Dał mi skierowanie do okulisty na badanie ilości łez w oku. Jednak czy jeżeli nie mam żadnych objawów to jest prawdopodobne że sama obecność tych przeciwciał może wskazywać na Sjorgena? Doktor dodał, że ten rumień bardziej wygląda mu na jakąś allergię lub trądzik róźowaty niż na toczeń. Teraz czekam na wizytę u dermatologa żeby podzielić się z nim informacjami i aby znalazł przyczynę mojego rumienia. Tylko mam trochę wątpliwości i jakość jeszcze nie do końca uwierzyłam że to nie toczeń? Bo jeśli teraz uwierzę że to jednak nie ta straszna choroba, a później okaże się inaczej? Ktoś kiedyś pisał, że można mieć rumień czy też bóle stawów a Ana wychodzi czasami ujemne i trzeba czekać aż będzie dodatnie, bo inaczej lekarze nie podejmą leczenia w kierunku chorób układowych tkanki łącznej. A ja jeśli mam Ana dodatnie i tylko przeciwciała SSA-60, jest prawdopobieństwo, że z czasem mogA pojawić się też inne przeciwciała?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 27, 2017 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj że dodatnie ANA występuje przy wielu chorobach .Dodatnie Ana występuje także u ludzi zdrowych . Tak więc masz zbyt mało danych żeby móc myślec o toczniu .
Faktycznie rumień na twarzy może mieć sporo przyczyn . Wcale nie musi być spowodowanych toczniem. Są osoby chore na toczeń bez rumienia na twarzy . rumien jest jednym z kryteriów choroby ale wcale nie najważniejszym. Przeciwciała takze są tylko jednym z kryteriów . Dopiero wiele objawów i zmian w obrazie krwi pozwala postawić diagnozę.

pytasz czy w przyszłości u Ciebie mogą się pojawić inne p/ ciała ? na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć . Owszem mogą się pojawić jesli faktycznie rumień jest spowodowany przez toczeń .Jesli jednak to nie to , raczej się nie pojawią .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ptysinda
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Gubin

PostWysłany: Nie Sie 27, 2017 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie doktor mi pokazywał, które parametry z morfologi powinny być poniżej normy przy toczniu, a u mnie wszystkie badania oprócz ANA były w normie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
AndrzejZ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 23

PostWysłany: Nie Sie 27, 2017 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to trzeba się cieszyć, że nie masz innych objawów - niech tak trwa!
To, że nie stwierdzono tocznia - to też dobra wiadomość i nie ma co się na zapas martwić. ANA co jakiś czas kontrolować, a jak rumienia nie da się zwalczyć - to najlepiej zaakceptować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group