Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aimee
Junior
Junior


Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 6

PostWysłany: Pią Cze 09, 2017 10:12 am    Temat postu: Cześć :) Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile Wasze forum przeglądam od dawna i w końcu postanowiłam się zarejestrować. Im więcej czytam, tym mniej rozumiem. Embarassed Na pewno popatrzycie "świeżym" i obiektywnym okiem na moje problemy, a do tego macie ogromną wiedzę, dlatego zależy mi na Waszej opinii.

- Jestem obciążona ch. autoimmunologicznymi genetycznie (w rodzinie RZS i Hashimoto);
- Moje zdiagnozowane choroby: Hashimoto, endometrioza II st., dyskopatia odcinka lędźwiowego i krzyżowego, zespół jelita drażliwego ("uwielbiam" tę nazwę Wink ); przyjmowane leki: Euthyrox, od 2 m-cy dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne (wcześniej jednoskładnikowe), okazjonalnie NLPZ;
- Objawy skłaniające mnie ku szukaniu przyczyn reumatologicznych:
* od wielu lat "wędrujące" bóle stawów i mięśni ("samopoczucie grypowe"), wrażliwość na zmiany pogody; nasilające się z czasem przewlekłe zmęczenie, czasem takie "obezwładniające", migrenowe bóle głowy; co jakiś czas wysypki, krostki, pokrzywki - a to od hormonów, a to od kremu, a to od słońca...;
* od połowy 2016 r. dodatkowo problemy z chodzeniem - ból obu kolan (przede wszystkim), w mniejszym stopniu stóp (okolice stawów skokowych - nad kostką po zewnętrznej stronie), bioder, lewego barku (czyli ból stawów zaczął się "umiejscawiać"); badanie MR lewego stawu kolanowego wykazało chondromalację II st. i ognisko zapalne nasady kości piszczelowej;
- Badania w kierunku ch. reumat.: morfologia zawsze wzorowa, OB i CRP zawsze niskie, RF i antyCCP ujemne (2013 r.), kwas moczowy w normie, układ krzepnięcia w normie, ANA1 dodatnie, ANA2 słabo dodatnie (1:160, świecenie ziarniste, nie wykryto ENA).

Byłam u dwóch reumatologów. Pierwszy (2013 r.) powiedział, że nic mi nie jest, ale że trzeba się obserwować. Drugi (2016 r.) miał pretensje, że mu zawracam głowę Shocked , bo powinien mnie leczyć ortopeda, a nie reumatolog.
Ortopeda zaś przepisał NLPZ, suplementy z glukozaminą, a jak nie pomogło zasugerował badanie na boreliozę (dotychczas wykonałam jedynie ELISA IgG - ujemny, bo na resztę mnie nie stać Rolling Eyes ).

Czy także według Was ch. reumat. mogę wykluczyć?


Ostatnio zmieniony przez aimee dnia Czw Cze 22, 2017 9:01 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Sob Cze 10, 2017 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aimee Laughing
Podbnie ja Ty mam Hashimoto i choroby autoimmunologiczne w rodzinie.
U mnie sa troche inne wyniki-nie mam ana.
Rozgosc sie i korzystaj z wyszukiwarki, znajdziesz wiele osob z podobnymi objawami jak i z hashimoto
Zycze zdrowka Laughing
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Cze 10, 2017 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.

Nie od dziś wiadomo że choroby auto... są ciężkie do zdiagnozowania i czasem trwa to latami. Objawy jak i wyniki nie zawsze idą razem w parze.
Mam nadzieję że trafisz do dobrego lekarza co nie będzie miał pretensji że go odwiedzasz, wiadomo szukasz porady bo coś się dzieje i źle się czujesz.

Przy Hastioo też nie czują się osoby dobrze i miewają podobne dolegliwości więc może to te choroby co wymieniłaś. Odpowiednie leczenie powinno zmniejszyć dolegliwości.

Dużo zdrówka i sił życzę Pozdrawiam.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aimee
Junior
Junior


Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 6

PostWysłany: Sob Cze 10, 2017 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi Smile
Co do lekarza, właśnie się zastanawiam jakiej specjalności, bo chyba już nie reumatolog zważywszy na moje dobre wyniki... (ANA "słabo dodatnie", bez ENA, to jakby ich w ogóle nie było, jak mniemam).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Smile

No ciezko z diagnoza bywa. Brak ana, czy niski wynik niczego nie przesadza- sprawa prosta nie jest (niestety).
Co na to wszystko ortopeda? Moze mozna określić przyczyne stanow zapalnych (?)
Ja pewnie poszukalabym jeszcze innego reumatologa do skonsultiwania wynikow i objawów.

Trzymam kciuki i czekam na meldunki.
Pozdrawiam. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aimee
Junior
Junior


Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 6

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Ewela za powitanie i odpowiedz Smile
Ortopeda powiedzial, ze nie wie, ze sprawa jest dziwna skoro odczuwam bol x stawow Wink
Jak pisalam, dokladnie badany (MR z chrzastkogramem) mialam tylko 1 staw - kolanowy lewy i nie zostalo stwierdzone jego zapalenie tylko chondromalacja, natomiast stan zapalny dotyczyl tylko nasady kosci piszczelowej lewej nogi i - wg scyntygrafii calego ukl.kostnego - nasady lewej szyjki kosci udowej. Przyczyna nieznana Wink
Byc moze skonsultuje sie jeszcze z innym reumatologiem - wciaz to rozwazam, aczkolwiek ze wzgledu na uraz po ostatnich wizytach i przewidywalnosc kolejnej raczej nie zdecyduje sie na wizyte prywatna (obawialabym sie wyrzucenia kasy w bloto), a na panstwowa dluuugo poczekam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety na państwowe długo się czeka wizyty aczkolwiek ostatnio dzwoniąc do reumatologa we środę mówię na wizytę chcę się zapisać pani pyta na kiedy ja jak najszybciej i rejestruje mnie na piątek Shocked przesunęłam o dwa tygodnie bo termin mi akurat nie pasował. Także czasem uda się wcześniej wcisnąć Very Happy Pozdrawiam.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aimee
Junior
Junior


Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 6

PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka super, że tak Ci się udało! Jupi
To fakt, czasem można się zdziwić i też warto dzwonić dopytywać, a nóż miejsce się zwolniło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group