Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć! Zagubiona prosi o poradę :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolinga
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 2

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 10:52 am    Temat postu: Cześć! Zagubiona prosi o poradę :) Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry wszystkim na tym forum Smile

Jestem tu nowa i chciałabym opowiedzieć moją historię.

Od jakiegoś 1,5 roku mam bóle stawów. Stwierdzona fibromialgia. W marcu tego roku byłam w szpitalu reumatologicznym ze względu na ból kolan, który uniemożliwiał normalne chodzenie. Z tych ważniejszych badań:

OB - 11
CRP - 4
ANA2 - 1:1200, świecenie homogenno-plamiste
anty-dsDNA graniczne

Jako, że nie stwierdzono zapalenia stawów, wypisano mnie z diagnozą "Inna określona choroba tkanki łącznej".

Wszystko było ok, aż do wyjazdu tydzień temu. Pojechałam nad morze i zaczęłam się opalać - po powrocie do domu na nogach wyskoczyły mi czerwone płaskie plamy, odgraniczone, nie zauważyłam wysypki. Na początku zastanawiałam się, czy to nie poparzenie słoneczne. Niestety po dwóch dniach nie zeszły i przy każdym wyjściu na słońce, mimo stosowania kremu z filtrem 50+, bardzo swędziały, piekły i robiły się bardziej widoczne i wyraźne. Stwierdziłam, że to alergia na słońce, od 4 dni piję wapno ale nic nie pomaga, a nawet jeszcze takie same plamki swędzące pojawiły się na plecach.

W dodatku zauważyłam, że moje migdałki mają niemal purpurowy kolor, ogólnie czuję dyskomfort w płucach przy oddychaniu oraz boli mnie gardło. Jestem osłabiona, bolą mnie stawy nadgarstków i kostki.

Niepokoję się, że to mogą być objawy tocznia. Czy powinnam iść do reumatologa? Czy poczekać i może te objawy przejdą?

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź i życzę miłego dnia,
Karolina Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolina myślę że powinnaś udać się do lekarza bo nie brzmi to dobrze, a inne określenie choroby tkanki łącznej może się z tego coś wykluć uważaj na słonko opowiedz wszystko reumatologowi. Daj znać jak po wizycie.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolinga
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sie 12, 2017 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Agnieszko za tak szybką odpowiedź Very Happy. na pewno w najbliższych dniach pójdę do mojej doktor pierwszego kontaktu, to bardzo mądra kobieta i mam nadzieję że pomoże. Zamierzam też zrobić morfologię, mocz, ob, crp i może ANA2 powtórzę.

Najbardziej niepokoją mnie płuca, coraz ciężej mi się oddycha, od czasu do czasu mam napady suchego kaszlu i boli mnie w okolicach mostka ciągle... jest to bardzo uciążliwe, w dodatku moja praca wymaga wysiłku fizycznego...

A co radzicie na ochronę przed słońcem? Filtr 50+ wystarczy, czy warto chodzić w długich rękawach i spodniach?

Życzę wszystkim przyjemnego dnia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj filtr to oczywiście podstawa,unikanie słońca też, aczkolwiek nie ubieram długich rękawów po prostu staram się unikać pełnego słonka,ale bywa tak że jestem na plaży ale nie leżę plackiem i się opalam.
Wszystko z umiarem.

Miłego dnia.Pozdrawiam.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum, Karolinko. Smile

Kiedy robiłaś sobie przeswietlenie płuc? Może warto?

Coś się wyjaśniło?

Pozdrawiam i czekam na wieści. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group