Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chlamydia?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brunetka83
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 36
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi napisał:
Brunetka,ja jestem w trakcie diagnozy,napewno mam wysokie ANA,ale wasze posty dały mi duzo do myslenia,bo moja pani reumatolog ,a ktorej byłam pierwszy raz,prosiła,abym poza ANA zrobiła wyniki na obydwa rodzaje chlamydii...
Odpuściłam chlamydie ze wzgledow finansowych,w sumie wymaz pobierany byłby z trzech miejsc organizmu czyli ok.120 zł +ANA....
Teraz jednak widze,ze trzeba...
Ucieszyłam sie,ze to moze tylko ta wstretna bakteria tak mnie meczy,ale nie na długo...po linkach od Nenyi,Moniki widze,ze jedno nie wyklucza drugiego,a wręcz przeciwnie toczen sprzyja "łapaniu" takiego inwentaza...
Robert,dzieki za info Smile


nie ma się co zastanawiać zdrowie jest najważniejsze, mi o chlamydii 2 lata temu wspominał pewien lekarz (wtedy nawet nie zdawałam sobie sprawy co to jest) o badaniach w kierunku chlamydii powiedział tyle że praktycznie się ich nie robi Sad- stwierdził, że poda mi profilaktycznie antybiotyk przez 3 dni i nawet jak chlamydia była w organiźmie to już jej nie będzie... (wtedy nie zwróciłam na to uwagi i nie drążyłam tematu)ale jak widać nie da się wytępić tej bakterii jednym antybiotykiem, trzymaj się cieplutko i życzę powodzenia, oby to tylko bylo to... Smile. Ola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gabi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje,Olu.

Mój lekarz pierwszego kontaktu,tez ignorował chlamydie,jestem ciagle "przeziębiona",boli mnie gardło,jednak nigdy nie mam typowych dla przeziębienia objawów,czyli kaszlu,podwyższonej temp. itp.

Stwierdził,ze antybiotyki,ktore mi wypisywał ,srednio co półtora miesiąca,zabiłyby chlamydie....

Niestety ,jak widac...niedouczony..."medyk" ( i pewnie strajkuje,chcąc podwyzki ) Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jak widac w klinice postepuja dobrze, robiąc te badnia rutynowo, ( a przynajmniej robil) mozna wtedy wiele wykluczyć a czasmi taki wynik zupelnie odwraca lecznie, nie mowiąc juz o tym,ze moze być odpowiedzialny za wszystko złe co sie z nami dzieje
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miki25
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 9

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie bylo troche inaczej.Najpierw postawiono mi diagnoze zespol Reitera (wywoływany przez Chlamydie).Lezalam na interi w W-wie.Badan na bakterie nie zrobiono.Odeslano ingormacje z laboratotium ze,,w tym miejscu sie ich nie wykonuje'.
,,Na ladne' oczy zaczeto mnie jednak leczyc ,,w slepo' na opisane wczesniej skorzenie.Poszlam jednak po rozum do glowy i sama zrobilam banania na Wilczej na Chlamydie klasie IgA, IgG oraz IgM. Okazalo sie ,ze jestem calkowicie pod tym wzgledem zdrowa,a miesiacami mieli mnie tluc antybotykami na Reitera.
Aktualnie jestem bez diagnozy,czekam na wizyte u prof.Hrycka.Oprocz bólu stawów niezle ,,pomieszalo' mi sie w glowie.Mam ostre stany depresyjne i napady leku.
Konkluzja:Jesli chodzi o wlasne zdrowie ,warto doczytac,zasiegnac informacji ,nie oddawac poprostu calkowicie swojego losu w obce rece.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytałas to co pisałam, ja mam toczen i miałam chlamydie , ale najpierw wykryto toczen, a po 2 latach kiedy zaczeto robić badania pajetnto wyktyto i chamydię, potem i bolerioze, a wiec anybiotyki i lecznie chalmydii swoja droga i toczen swoją , tak ze mozna miec i to i to,
nie wiem jak teraz czy robia tez rutynowo te badnia wiadomo ograniczenie funduszy , a wiec pewne rzeczy z zestawu trzeba było odstawic
kiedy idziesz do profesora ? najpewniej tez znajdziesz się na odziale w klinice
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miki25
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 9

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko czytalam Twoja wypowiedz.Chodzilo mi o to co,ze co przypadek to inny historia.Byc moze niefortunnie zbudowalam swoja wypowiedz.
Skad wiesz,ze prof.Hrycek ,,zaprasza' na oddzial?Leczylas sie u niego?
P.S.Wizyta-13 wrzesnia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli stwierdzi ze msz ku temu powody , czyli dolegliwosci sa niejasne a wyniki o niczym nie przesadzają kaze ustalic termin do przyjęcia na odzial, jet tutaj spora grupa ktora leczy sie w klinice w Ligocie, miedzy innymi ja Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miki25
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 9

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika mnie u profesora nie robili badan na chlamydie ostatnio jak bylam zlecono na bolerioze ale i tak nie wiem jaki jest wynik tego i kilku innych badan bo laboratorium ich nie zrobilo Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
brunetka83
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 36
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 8:22 am    Temat postu: chlamydia Odpowiedz z cytatem

Witajcie, a ja jestem po pierwszej kuracji antybiotykiem przeciwko chlamydii, leżałam 3 dni i nie mogłam się ruszać.... myślałam, że mi kolana, łokcie i nadgarstki rozsadzi, ale po skończonej kuracji wszystko wróciło do normy... Very Happy no a teraz kolejna kuracja no i wizyta u reumatologa żeby obejrzał moje stawy. Niestety pozostał tylko żal do lekarzy, którzy przez 3,5 roku nie wpadli na to, żeby zrobić badanie na chlamydie... pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gabi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymaj sie Olu dzielnie,trzymam kciuki za Ciebie i zycze zdrowia.

ja pare dni temu dostałam skierowanie do szpitala ale jakos nie mam czasu zadzwonic spytac o termin Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brunetka83
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 36
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi napisał:
Trzymaj sie Olu dzielnie,trzymam kciuki za Ciebie i zycze zdrowia.

ja pare dni temu dostałam skierowanie do szpitala ale jakos nie mam czasu zadzwonic spytac o termin Confused

No to biegiem do lekarza... Smile ja też życzę dużo zdrówka i trzymam kciuki za badania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Cześć Kasiu! teoria o roli chlamydii w indukowaniu autoagresji jest jak najbardziej sensowna. Niektore antygeny obce mogą zmieniać właściwości cząsteczek organizmu lub tworzyć z nimi kompleksy o odmiennych niż dotąd cechach biochemicznych.
Modyfikacja własnych cząsteczek wskutek zakażenia bakteriami, grzybami i wirusem jest jednym z powodów zaistnienia braku tolerancji immunologicznej dla samego siebie (autoagresja).
inne powody autoagresji:

- przewlekłe stany zapalne
- mutacje w materiale genetycznym
- zatrucie organizmu ksenobiotykami

Jest bardzo prawdopodobne, że wiekszość z nas może nosić we własnym wnętrzu nawet i po kilka szczepów. Na początku mojej choroby, po badaniu wyszło mi, że mam paru "gapowiczów": Cryptococcosis jelit, candidia jelit, E.coli, Klebsiella pneumoniae, Morganella morgani,Enterobacter aglomerans i nieco wyżej Moraxella. (nawiasem mówiąc , skutecznie można sie z tym cholerstwem uporać bez antybiotyków- co też uczyniłam). Jeśli więc chodzi o generalne badanko np. kału posiew ogólny i ew. grzyby- jestem na tak. Raz na jakiś czas, nie zaszkodzi na pewno. Jednak, - spokojnie - toksyczne badziejstwo skutecznie daje się leczyć, choćby antybiotykiem. I choć oczywiście, zlikwidowanie "żyjątek" przyniesie nam pewna ulgę, nie odwróci jednak zainicjowanego w nas procesu! A ponieważ mamy osłabiony układ, "żyjątka te, czy inne będą do nas wracać. Dlatego, nie szalejmy z badaniami, jeśli czujemy się przyzwoicie. Pozdrawiam.ABP


Zgadzam sie z gosciem...U mnie tez prawdopodobna przyczyna zachorowania na toczen byly czeste zapalenia jajnikow, ktore mialam kilka razy do roku, to byla jedyna choroba, ktora mnie trapila i w koncu doczekalam sie powiklan( to przypuszczenia moje i mojego lekarza nad prawdopodobna przyczyna tocznia) Coz...po wyeliminowaniu zapalen, infekcji...toczen nie zniknal takze bakterie, ktore wywolaja to jedno a raz uruchomiona reakcja autoimmunologiczna to rzecz druga. Spotkalam sie z opinia, ze jesli czesto sie choruje na zapalenie migdalkow , jajnikow, to czesta pomoca w calkowitym wyleczeniu przynosi pozbycie sie tego ale czy to spowodowaloby calkowite wyleczenie z tocznia, to tez pozostaje pod wielkim znakiem zapytania...To tylko takie moje luzne rozwazania i skroty myslowe. Pozdrawiam serdecznie:)
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie pobrali mataeriał na chlamydię, czekam na wyniki...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brunetka83
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 36
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 10:42 pm    Temat postu: chlamydia Odpowiedz z cytatem

Z tymi wynikami badań na chlamydię to jest niestety różnie. Trafiłam ostatnio do świetnej lekarki w Warszawie, pani reumatolog, która opowiedziała mi trochę o tym paskudztwie. Ja robiłam badania na chlamydię z krwi mniej więcej w tym samym czasie w dwóch różnych laboratoriach (tak mi doradził lekarz) - badania z krwi tą samą metodą - otóż wyniki mnie zaskoczyły, jedno badanie wykazało wynik pozytywny, a drugie negatywny. Lekarka mi powiedziała, że chlamydia nie zawsze wychodzi w badaniach przeciwciał, nie wiem jak jest z wymazem, a tak czy tak trzeba ją leczyć nawet jak wyniki są dobre - kuracja średnio trwa 6 miesięcy. ANI daj znać jak będziesz miała wyniki, powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group