Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie chcą mnie leczyć, bo nie mam objawów. Witam wszystkich

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
to_ja
Junior
Junior


Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Mar 25, 2018 11:25 am    Temat postu: Nie chcą mnie leczyć, bo nie mam objawów. Witam wszystkich Odpowiedz z cytatem

Jestem Ola mam 25 lat, witam wszystkich tu obecnych. Od kilkunastu lat zmagam się z bólami prawego biodra, z mniejszym lub większym nasileniem. Bóle występują głównie w okresie jesienno-zimowym. Dwa lata temu doszedł, ból prawego śródstopia, niedawno dowiedziałam się że mam w kości złamanie zmęczeniowe, które nie zrosło się od dwóch lat. Teraz po serii 5 zabiegów falą uderzeniową i chodzeniu o kuli przez 1,5 miesiąca nic się nie zmieniło. Kość nadal pozostaje niezrośnięta. Ortopeda rozkłada ręce i karze czekać Sad
Z owymi bólami, ale także kiepskimi wynikami zgłosiłam się do reumatologa, do którego skierował mnie lekarz poz. Podstawą skierowania był wysoki wynik RF 204 i cały czas utrzymujące się OB ponad 30. Z objawów podawałam ciągłe zmęczenie, które utrzymywało się jakiś tydzień. Wszystko staram się tłumaczyć na logikę, myślałam że jestem zmęczona, bo pracuje na zmiany i jest zima. W zimę zawsze czuję się gorzej. U reumatologa zostały mi wykonane badania krwi z OB i Białko C- reaktywne. Morfologia wyszła w normie, OB 27, a białko poniżej 5mg.
Kolejnym badaniem było ANA i dopełniacze C3 i C4
przeciwciała przeciwjądrowe HEP2 obecne
typ świecienia ANA HEP2 ziarnisty
miano dla ANA HEP2 powyżej 1:10240
typ świecienia ANA HEP2 cytoplazmatyczny
miano dla ANA HEP2 1:5120
składowa dopełniacza C3 99
składowa dopełniacza C4 11
...........................................................................................................
Kolejnym badaniem było ANA3
SS-A natywne 82
Ro-52 rekombinant 52
SS-B 13
..........................................................................................
Dodam jeszcze, że choruje na zespół Kallmanna w skrócie to brak naturalnych hormonów płciowych. Stosuje htz.
Czy istnieje możliwość, że nie jestem chora, czy to tylko kwestia czasu.
Reumatolog nie chce mnie leczyć,bo nie mam typowych objawów. Tekst na koniec jaki usłyszałam to, że choroba może się rozwijać do 5 lat....
Będę wdzięczna za przeczytanie i ewentualną pomoc.
_________________
Ola Pe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2018 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Olu
Wycierpialas sie, bardzo Ci wspolczuje Kochana. Badz silna, reumatolog powiedzial prawde.
Zycze Ci cierpliwosci i pozdrawiam serdecznie.
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasc, zmien reumatologa, albo poszukaj immunologa ktory zacznie dalej drazyc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group