Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czekając na diagnozę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Czw Sty 23, 2020 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi w ostatnim badaniu moczu wyszedł niski ciężar właściwy, erytrocyty w osadzie i erytrocyty wylugowane. Na szczęście bez bialka.
Wybierz sie z wynikami do lekarza, niech oceni calosciowo.

Niepokoi mnie stan mojej skory. Obawiam sie, ze dołącza się kolejna choroba Sad Zreszta dermatolog wspominal, ze podejrzewa u mnie mieszana chorobę tkanki łącznej/zespol nakładania. Mial ktoś może z Was zapalenie skorno- mięśniowe albo podejrzenie tej choroby?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 23, 2020 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, idę za tydzień.
U mnie ze skórą też tak sobie, ręce, stopy i powieki mega suche Sad ale nic poza tym.
No i ostatnio pobolewa mnie pod żebrami. Może to tylko nerwy ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 27, 2020 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doktorowa napisał:
Czyli miałaś przeciwciala ANA2? Nie mialas dodatnich ANA3, tak?

Dokładnie tak, ANA2 w mianie 1:2560, a ANA3 wszystkie ujemne. W marcu mam badania kontrolne - zobaczymy, może coś się zmieniło.
_________________
"Albowiem nie dał mi Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (por. 2 Tm 1,7)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Pon Sty 27, 2020 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby to były "tylko" nerwy, nie możemy się nakręcac, choć łatwo sie mówi...

Mnie niedawno lekarz stwierdził, że mam zapalenie naczyń obejmujące skórę palców, głównie wały paznokciowe. Mam maść sterydowa miejscowo. Miał ktoś z Was podobny problem?

Biorę juz jakiś czas tabletki, stany podgoraczkowe sie obniżyły, skoki temperatury też juz sie prawie nie zdarzaja, bole stawow nie doskwieraja jak kiedyś. Ale wyczerpanie i senność nadal mi dokuczaja Sad No i niestety gorzej widzę, ale nie wiem, czy to akurat po leku. Na czesc problemów pomoglo, na część niestety nie, choc moze to kwestia czasu. Nie wiem, czy sie cieszyc. Bo skoro na część dolegliwości pomoglo, to znaczy, ze odpowiedni lek i niestety- potwierdzenie przypuszczen lekarza. Boje sie tez, ze trzeba bedzie kiedyś wkroczyc z agresywniejszym leczeniem, zwłaszcza, ze doszly nowe objawy...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 28, 2020 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doktorowa napisał:

Biorę juz jakiś czas tabletki...


A co bierzesz?

U mnie po tych sterydach było lepiej, teraz nawet mimo odstawienia jest nadal niby lepiej niż było przed chociaż mega zmęczenie wróciło i to chyba jest najgorsze (przy sterydach też było ale trochę jednak mniejsze). Stawy pobolewają, to tu, to tam, ale nie za mocno, ale za to odpadł problem z rękami (a miałam już tak, że czerwieniały i bolały od zimnej wody) więc na plus.
Ale ile to potrwa nie wiem.
Idę w czwartek do reumatologa, pewnie nic nowego się nie dowiem (tzn, że mam sobie szpital załatwić) ale może da jakąś kartkę dla lekarza rodzinnego czy coś ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sro Sty 29, 2020 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hydroksychlorochine. Byla rozmowa o wlaczeniu Encortonu, ale na szczęście poki co skończyło się na rozmowie. Wolałabym jak najdłużej pozostać bez sterydow, ze wzgledu na moje inne obciążenia zdrowotne... Sterydy co jakis czas mam wlaczane miejscowo, w przypadku zaostrzenia zmian skórnych, zapalenia naczyń, stanu zapalnego w palcach, wałach paznokciowych, które ostatnio zaniepokoily dermatologa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Sty 29, 2020 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy mi coś przepisze już czy jeszcze nie ..
Tak podpytuję Ciebie też trochę dlatego, że mamy sporo podobieństw w naszych dolegliwościach i wynikach, zwłaszcza te przeciwciała przeciw temu białku .. a na jego temat mało można znaleźć w necie ..

A mogę spytać jak Ci się objawia ten stan zapalny w palcach? Mi poza mega suchością czasem pęka skóra na opuszkach, jest to bardzo bolesne Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Czw Sty 30, 2020 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chilled napisał:
Ciekawe czy mi coś przepisze już czy jeszcze nie ..
Tak podpytuję Ciebie też trochę dlatego, że mamy sporo podobieństw w naszych dolegliwościach i wynikach, zwłaszcza te przeciwciała przeciw temu białku .. a na jego temat mało można znaleźć w necie ..

A mogę spytać jak Ci się objawia ten stan zapalny w palcach? Mi poza mega suchością czasem pęka skóra na opuszkach, jest to bardzo bolesne Sad


Napisałam wiadomość prywatną.

Ja też szukałam na naukowych (w tym zagranicznych) stronach i w podręczniku do interny i faktycznie mało info. Może trzeba by poszukać w podręcznikach do reumatologii. Ale najlepiej to chyba pytać reumatologa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 30, 2020 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki!

No nic, zostaje poczekać .. jak będę miała okazję na pewno popytam o te przeciwciała!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Wto Lis 10, 2020 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mieliście może ranki w ustach? Wiem, że to może występować w SLE. Przypadkiem kilkakrotnie ostatnio zauważyłam u siebie małe ranki na wewnętrznej stronie policzków. Nie ma opcji, że przypadkiem się ugryzłam, bo niektóre z nich były dość głęboko, w pobliżu tylnych zębów. I same z siebie nie bolały, dopiero przy jedzeniu np.pikantnych potraw coś czułam.
Mam przeczucie, że niebawem usłyszę diagnozę Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group